Blog

Brykiety jasne zdjęcie nr 10
12.09.2018

Ekologiczne ogrzewanie domu

W artykule znajdziesz:

Ekologiczne ogrzewanie domu

Z ekologią musi się liczyć niemal każdy. Szczególnie ważna jest w przypadku ogrzewania naszych domów (program na komputer). Dziś stawia się na kotły na paliwo stałe, które uważa się za ekologiczne. Warto wiedzieć o tym, że ekologia nie zależy tylko i wyłącznie od klasy pieca, którym ogrzewana jest nieruchomość (program na telefon).
Bardzo ważna jest jakość opału
Często można zauważyć sporą różnicę w cenie danego paliwa w zależności od jego producenta (program na egzamin ustny). Z reguły produkty wysokiej jakości są droższe. W dłuższej perspektywie czasu większość użytkowników zauważy, że droższy pellet, ekogorszek spala się znacznie wolniej gwarantując sporo ciepła. Drożej czasami może się opłacać. W przypadku opału warto sprawdzić kilku producentów i wybrać produkt tego, który jest najlepszy (promocja 3 w 1).

Odpowiednie składowanie opału, wyznaczanie bezpiecznego miejsca nadającego się do magazynowania

Brykiety jasne zdjęcie nr 11
Ekologiczne ogrzewanie domu

Bardzo ważne jest odpowiednie składowanie paliwa o czym się niestety zapomina. Jeśli paliwo nawilgnie, to jego efektywność spalania ulegnie znacznemu pogorszeniu. Zużycie znacząco wzrośnie a uzyskanie pożądanej temperatury może w wielu przypadkach być niemożliwe. Warto dlatego zadbać o jak najlepsze warunki składowania opału (segregator). Powinno być ono w zadaszonym pomieszczeniu, gdzie uniknie wilgoci, wody. Trzeba też koniecznie zwrócić uwagę na to, jak paliwo składowane jest w miejscu, z którego zostanie zakupione. Sprzedawcy czasami zapominają o odpowiednim jego zabezpieczeniu (opinie).
Piec w prawidłowy sposób skonfigurowany
Nowoczesne piece na paliwa stałe posiadają sterowniki, które kierują procesem spalania, podawania paliwa. Niestety wielu użytkowników nie potrafi ich w prawidłowy sposób ustawić tak, aby rzeczywiście spalały paliwo w sposób ekologiczny.
Źle ustawiony sterownik charakteryzuje się tym, że piec pobiera sporo paliwa, a ciepło jakie zostaje wytworzone w dużej mierze ucieka przez komin zamiast zostać oddanym do urządzeń odbiorczych. Warto zlecić ustawienie pieca fachowcowi, który powinien zrobić to w sposób prawidłowy. Oszczędność na paliwie jest wtedy niemal gwarantowana.

Najnowsze wpisy

21.06.2024
Brykiety jasne zdjęcie nr 12
Obowiązkowe ubezpieczenie inżynierów budownictwa

Obowiązkowe ubezpieczenie inżynierów, zwane także obowiązkowym ubezpieczeniem od odpowiedzialności cywilnej (ubezpieczeniem od odpowiedzialności cywilnej), jest wymagane w wielu krajach w…

21.06.2024
Brykiety jasne zdjęcie nr 13
Utrata uprawnień budowlanych

Utrata uprawnień budowlanych w Polsce jest regulowana przez przepisy prawa, a proces ten może mieć miejsce w określonych sytuacjach. Przyczyny…

Brykiety jasne zdjęcie nr 16 Brykiety jasne zdjęcie nr 17 Brykiety jasne zdjęcie nr 18
Brykiety jasne zdjęcie nr 19
Brykiety jasne zdjęcie nr 20 Brykiety jasne zdjęcie nr 21 Brykiety jasne zdjęcie nr 22
Brykiety jasne zdjęcie nr 23

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Brykiety jasne zdjęcie nr 24

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Brykiety jasne zdjęcie nr 25

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
Brykiety jasne zdjęcie nr 32 Brykiety jasne zdjęcie nr 33 Brykiety jasne zdjęcie nr 34
Brykiety jasne zdjęcie nr 35
Brykiety jasne zdjęcie nr 36 Brykiety jasne zdjęcie nr 37 Brykiety jasne zdjęcie nr 38
Brykiety jasne zdjęcie nr 39

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Brykiety jasne zdjęcie nr 40

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Brykiety jasne zdjęcie nr 41

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami