Blog

18.04.2019

Ekrany akustyczne

Ekrany akustyczne szansą na normalne warunki mieszkaniowe

Ekrany akustyczne

Rozwój infrastruktury drogowej niesie za sobą pewne utrudnienia i uciążliwości, z którymi muszą liczyć się mieszkańcy pobliskich terenów (https://uprawnienia-budowlane.pl). Najwięcej kłopotów sprawiają tzw. drogi szybkiego ruchu, które bardzo często przechodzą przez teren domostw (program na komputer).

Niegdyś, oznaczały one fatalne warunki dla mieszkańców okolicy pod kątem hałasu, jaki generują przejeżdżające pojazdy. Dziś, stosuje się ekrany akustyczne, które znacznie zmniejszają poziom hałasu i sprawiają, że mieszkanie nawet w najbliższej odległości takiej drogi, staje się normalne (program na telefon).

Czym jest ekran akustyczny?

Ekran akustyczny to barier dzwiękochłonna, która ustawiana jest między źródłem generującym hałas, a punktem stanowiącym miejscem odizolowania (segregator aktów prawnych). Zazwyczaj jest nim teren zabudowań mieszkalnych. W bezpośrednim otoczeniu ekranu akustycznego powstaje tzw. strefa cienia akustycznego. Jest to miejsce, do którego dźwięk zza ekranu niemalże w ogóle nie dochodzi. Im dalej od bariery, tym większa ilość głosów jest słyszalna. Ekrany akustyczne znacznie zmniejszają ilość dźwięków dochodzących do pobliskich domostw. Dzięki nim, codzienne egzystowanie staje się normalne, poziom hałasu jest bowiem znacznie zaniżony (opinie o programie).

Działanie ekranów akustycznych

Jedna z wytycznych prawa mówi o szerokości drzwi przeciwpożarowych (segregator aktów prawnych). Ekrany akustyczne to twory sztuczne, które mają wytłumiać nadmiar hałasu. Są to ściany pionowe, które tworzy się ze specjalnych materiałów. Ich działanie jest dwutorowe. Po pierwsze, pochłaniają one dźwięki, po drugie zaś powodują ich odbijanie, przez co znacznie mniejsza ich część jest słyszalna za ustawioną barierą (promocja 3 w 1).

Najważniejsze w ich konstrukcji i działaniu jest stosowanie materiałów o charakterze akustycznie izolacyjnym. Najczęściej, ściany szpikowane są materiałami keramzytobetonowymi, które cechuje olbrzymi współczynnik pochłaniania i odbijania. Ekrany akustyczne mogą być ustawiane bezpośrednio przy źródle hałasu i zajmują one mało miejsca (program egzamin ustny). Z tego powodu, są znacznie bardziej praktycznym sposobem tłumienia hałasu niż np. naturalne zapory w postaci bariery roślinności czy nasypów terenowych.

Najnowsze wpisy

10.01.2024
Trwałość konstrukcji

Trwałość konstrukcji jest kluczowym aspektem projektowania i budowy budynków oraz innych struktur. Oznacza to zdolność konstrukcji do zachowania swojej funkcji…

10.01.2024
Prace spawalnicze

Prace spawalnicze to proces łączenia materiałów, takich jak metal, za pomocą ciepła i/lub ciśnienia. Spawanie jest powszechnie stosowane w różnych…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami