Blog

09.04.2020

Elektrody świecy zapłonowej

W artykule znajdziesz:

Elektrody świecy zapłonowej

 

Elektrody świecy zapłonowej

Elektrody świecy zapłonowej - części świecy zapłonowej, między którymi następuje wyładowanie w postaci iskry, zapalające mieszankę paliwo- wo-powietrzną (program uprawnienia budowlane na komputer).

Elektrodyfuzja - dyfuzja przyspieszona działaniem pola elektrycznego.

Elektrodyka - dział elektrochemii obejmujący badanie szybkości reakcji elektrodowych.

Elektrodynamika - dział nauki zajmujący się ruchem i oddziaływaniem ładunków elektrycznych, prądów elektrycznych i dipoli magnetycznych oraz zjawiskami fizycznymi i chemicznymi towarzyszącymi tym oddziaływaniom.

Elektrodynamika kwantowa - dział kwantowej teorii pól zajmujący się oddziaływaniami między elektronami a polem elektromagnetycznym; e.k. stanowi kontynuację mechaniki kwantowej i jest teorią relatywistyczną, łącząc teorię kwantów ze szczególną teorią względności (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Elektrodynamometr - rodzaj galwanometru działającego na zasadzie wzajemnego oddziaływania dwóch przewodów z prądem; składa się z dwóch cewek: ruchomej i nieruchomej, połączonych szeregowo; przy przepływie przez nie prądu cewka ruchoma odchyla się względem nieruchomej o pewien kąt zależny od natężenia prądu.

Elektroencefalografia - stosowana w medycynie klinicznej i fizjologicznej rejestracja graficzna prądów czynnościowych powstających w mózgu wskutek różnicy potencjałów między pobudzonymi a nie pobudzonymi obszarami tkanki nerwowej; prądy te, odbierane przez odpowiednio rozmieszczone elektrody, wzmacniane są w aparacie zw. elektroencefalografem i rejestrowane na wykresie zw..

Elektroencefalo - gramem (EEG) (uprawnienia budowlane).

Elektroenergetyka - dział energetyki obejmujący wytwarzanie, przetwarzanie i przesyłanie energii elektrycznej.

Elektroenterograf - aparat do graficznej rejestracji potencjałów bioelektrycznych mięśni jelit.

Elektroerozja - erozja elektryczna.

Elektrofaks - elektrofotograficzna metoda kopiowania tekstów i rysunków na pokryte warstwą półprzewodnika podłoże papierowe.

Elektrofiltr, filtr elektrostatyczny - urządzenie odpylające, w którym wytrącanie cząstek pyłu lub kropli cieczy (mgły) ze strumienia przepływającego gazu następuje głównie na skutek działania pola elektrycznego na naładowane elektrycznie cząstki pyłu lub mgły (program egzamin ustny).

Elektrofizjologia - nauka o zjawiskach elektrycznych występujących w procesach czynnościowych poszczególnych narządów lub układów żywego organizmu.

Elektrofonia - elektroakustyka.

Elektrofor

Elektrofor - prosty przyrząd do wytwarzania ładunków elektryczności statycznej.

Elektroforeza 1 - zjawisko elektrokinetyczne, polegające na ruchu naładowanych elektrycznie cząstek fazy rozproszonej zawiesiny lub zolu, znajdujących się w polu elektrycznym, względem fazy rozpraszającej obejmuje ruch cząstek naładowanych dodatnio w kierunku elektrody ujemnej (kataforeza) oraz ruch cząstek naładowanych ujemnie w kierunku elektrody dodatniej (anaforeza).

Elektroforeza 2, jontoforeza - zabieg medyczny polegający na wprowadzeniu do ustroju poprzez skórę lub błony śluzowe leków w roztworach wodnych w postaci jonów lub cząstek elektrycznie ujemnych względnie dodatnich, za pomocą prądu, najczęściej galwanicznego (opinie o programie).

Elektrofosforanowanie, granodyzowanie - elektryczny sposób wytwarzania fosforanowych powłok ochronnych polegający na zanurzaniu wyrobów w roztworach do fosforanowania i podłączaniu ich jako katody do obwodu prądu stałego lub zmiennego; e. przeprowadza się w celu ochrony przed korozją oraz zwiększenia przyczepności lakierów.

Elektrofotografia - dział elektrografii zajmujący się wytwarzaniem obrazów na materiałach, których własności elektryczne zmieniają się pod wpływem padającego na nie światła.

Elektrogastrograf - med. aparat do graficznej rejestracji potencjałów bioelektrycznych żołądka i dwunastnicy.

Elektrograf - przyrząd do wypalania za pomocą iskry elektrycznej oznaczeń lub napisów na powierzchni przedmiotów metalowych.

Elektrografia - dział techniki zajmujący się elektrostatycznymi, elektromagnetycznymi i elektrolitycznymi sposobami wytwarzania obrazów (segregator aktów prawnych).

Elektrografia 2 - analiza elektrograficzna.

Elektrografit, grafit Achesona - węgiel, któremu nadano strukturę grafitu przez obróbkę cieplną w piecu elektrycznym; e. charakteryzuje się większą czystością niż grafit naturalny; stosowany jest m.in. na szczotki do szybkobieżnych maszyn elektrycznych, na elektrody pieców łukowych oraz na anody prostowników rtęciowych, gazotronów i tyratronów.

Elektrograwimetria - analiza elektrograwimetryczna.

Elektrohysterograf - med. aparat do graficznej rejestracji potencjałów bioelektrycznych macicy.

Elektrokapilarność, zjawisko elektrokapilarne - zmiana napięcia powierzchniowego na granicy faz elektroda-roztwór, wywołana wymuszoną zmianą skoku potencjału na tej granicy.

Elektrokardiografia - med. metoda badania pracy serca przez graficzne rejestrowanie prądów czynnościowych mięśnia sercowego; prądy te, odbierane przez odpowiednio rozmieszczone na ciele pacjenta.

Elektrody, są wzmacniane w aparacie zw. elektrokardiografemi rejestrowane w postaci krzywej zw. elektrokardiogramem (EKG).

Elektrokardiomagnetograf - aparat do rejestracji na taśmie magnetycznej przebiegu zmian potencjałów bioelektrycznych serca.

Elektrokataliza - kataliza reakcji elektrodowej związanej z wymianą naboju elektrycznego; rolę katalizatora odgrywa materiał elektrody.

Elektrokauter, galwanokauter - przyrząd stosowany w elektrochirurgii do powierzchownego przyżegania lub przecinania tkanek; główną częścią jest drucik platynowy, który po rozżarzeniu prądem.

Elektrycznym przypala lub rozcina tkanki.

Elektrokinetyka - dział nauki zajmujący się zjawiskami elektryczności w ruchu, z wyłączeniem wynikających z nich zjawisk magnetycznych (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

25.03.2024
Egzaminy dla osób ukaranych

Osoby ukarane z tytułu odpowiedzialności zawodowej zgodnie z artykułem 96 Ustawy Prawo Budowlane, które zostały zobowiązane do ponownego zdania egzaminu,…

22.03.2024
Wniosek o ponowny egzamin na uprawnienia budowlane

Wniosek o ponowne wyznaczenie terminu egzaminu na uprawnienia budowlane należy złożyć w przypadkach, kiedy nie możesz uczestniczyć w wyznaczonym terminie…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami