Blog

30.05.2018

Elementy stalowe obiektów przemysłowych

W artykule znajdziesz:

Elementy stalowe obiektów przemysłowych


Trudno sobie wyobrazić jakąkolwiek nieruchomość bez wykorzystania elementów stalowych, a skoro tak kierownik robót musi dobrze znać się na tym popularnym materiale. Jest on najczęściej używany przy realizacji obiektów przemysłowych i ma oczywiście ogromny wpływ na konstrukcję danej nieruchomości. Stal jest łatwa w obróbce, może być łączona z innymi surowcami w rozmaity sposób, a poza tym charakteryzuje się stałymi właściwościami mechanicznymi i stałą strukturą. Bardzo ważna jest jej wytrzymałość na ściskanie, zginanie i rozciąganie. Poza tym, w przeciwieństwie do innych materiałów, kiedy zostanie ona zużyta w przypadku jednej inwestycji, można wykorzystać ją ponownie, po przetopieniu. Niestety, nie jest ona zbyt odporna na korozję oraz działanie wysokiej temperatury. Zalety zdecydowanie przewyższają jednak wady, które można wykluczyć poprzez odpowiednie wykorzystanie stali.

 

Oferta: Program TESTY UPRAWNIENIA BUDOWLANE 2018 w wersji na komputer oraz w wersji na telefon. Dodatkowo każda z wersji posiada PROGRAM EGZAMIN USTNY. Wrażenia osób, które już są po egzaminie na uprawnienia budowlane znajdziesz na podstronie Opinie. Zobacz także jakie przygotowaliśmy promocje do zakupu naszych kluczy licencyjnych.


Wiele jest przykładów nieruchomości, w których widoczne będą elementy stalowe. Przede wszystkim są to rozmaite hale produkcyjne, handlowe, usługowe, rekreacyjne oraz sportowe. Okazuje się zatem, że jest to materiał używany w przypadku obiektów o dużej powierzchni o sporych gabarytach. Części stalowe znajdzie się jeszcze między innymi w takich elementach infrastruktury, jak chociażby maszty, słupy, wieże i różnego rodzaju zbiorniki. Na uwagę zasługuje fakt, że stal świetnie sprawdza się w przypadku realizacji obiektów, które z jednej strony są przenośne, a z drugiej występuje też konieczność ich rozebrania.


Ciężar stali wywołuje obawy u niektórych inwestorów, jednak w przypadku realizacji wielkopowierzchniowych nieruchomości często nie ma innego wyjścia, jak tylko zastosowanie takiego materiału. Warto zatem postawić na jak najlepszego fachowca, który nie będzie bał się postępować ze stalą, natomiast dzielnie poprowadzi wszelkie prace, których efektem będzie budynek z takimi elementami. Obiekty, w których występują dane akcenty, będą z pewnością w znakomitym stanie, ku uciesze pracowników i użytkowników.

Najnowsze wpisy

29.05.2024
Projektant budowlany

Projektant budowlany to profesjonalista odpowiedzialny za tworzenie planów budowy budynków i obiektów inżynierskich. Jego praca jest istotna w całym procesie…

28.05.2024
Książka obiektu budowlanego

Książka obiektu budowlanego to dokument służący do systematycznego rejestrowania i archiwizowania wszelkich istotnych informacji dotyczących eksploatacji, konserwacji i remontów budynku.…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami