Blog

Swobodny ruch drgający zdjęcie nr 2
08.12.2021

Emalie epoksydowe

W artykule znajdziesz:

Emalie epoksydowe

Swobodny ruch drgający zdjęcie nr 3
Emalie epoksydowe

Przygotowaną porcję emalii należy zużyć w ciągu jednego dnia. Emalię epoksydową można nakładać za pomocą pędzla lub pistoletu. Do nakładania natryskowego emalię rozcieńcza się (lepkość ok. 20 sek wg Forda 0 4 mm) rozcieńczalnikiem do wyrobów epoksydowych o symbolu 8154-000-000 (program uprawnienia budowlane na komputer).
Emalie epoksydowe stosuje się na podłoża metalowe w zestawie z farbą epoksydową podkładową czerwoną tlenkową, o symbolu 7422-000-250 lub z farbą epoksydową podkładową miniową o symbolu 7421-002-270. Na podłoża betonowe można stosować emalię epoksydową bezpośrednio lub w zestawie z farbą podkładową epoksydową o symbolu 7422-000-860.

W przypadku usterek, podłoża betonowe wyrównuje się szpachlówką epoksydową bezrozpuszczalnikową (7433-264-258) stosowaną z utwardzaczem poliamidowym (8222-897-000). Szpachlowanie podłoży metalowych należy wykonać po uprzednim zagruntowaniu farbą podkładową epoksydową rdzochronną. Na powierzchnie zagruntowane szpachlówkę można nakładać po 24 godz.
Emalię nakłada się w kilku warstwach (4-^-6 warstw) w celu uzyskania powłok o dostatecznej grubości (ok. 200 mikronów). Poszczególne warstwy emalii należy nakładać w odstępach 24-godzinnych. Malowanie należy wykonać przy bezdeszczowej pogodzie, przy temp. nie niższej niż + 10°C.
Zużycie emalii: z 1 1 otrzymuje się ok. 9 m2 powierzchni (przy jednokrotnym malowaniu pędzlem) (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Emalia epoksydowa zawiera składniki toksyczne i palne. Utwardzacz działa na skórę parząco. Nieutwardzone wyroby epoksydowe mogą wywoływać reakcje alergiczne. Przy pracy należy zapewnić dobrą wentylację oraz przestrzegać przepisów bhp i p.poż. jak przy stosowaniu farb epoksydowych.
Emalia epoksydowa „Korolit EL3!’ stanowi zawiesinę pigmentów nieorganicznych i wypełniaczy kwasoodpornych w roztworze żywicy epoksydowej Epidian 5, plastyfikowanej ftalanem dwubutylenowym, z dodatkiem środków umożliwiających uzyskanie właściwości tiksotropowych (uprawnienia budowlane). Emalia jest wyrobem dwuskładnikowym, chemoutwardzalnym i utwardza się po zmieszaniu w odpowiednim stosunku z utwardzaczem aminowym.

Nakładanie emalii

Emalia tworzy powłoki szybkotwardniejące, gazo- i paroszczelne, o dobrej przyczepności do podłoża, wysokiej odporności mechanicznej i chemicznej na działanie roztworów alkalicznych i kwaśnych, wody, gazów i agresywnych par przemysłowych, czynników atmosferycznych, a także ropy, benzyny, olejów mineralnych i detergentów. Właściwości emalii „Korolit EL3” (program egzamin ustny).
Emalię epoksydową „Korolit EL3” stosuje się do zabezpieczania konstrukcji stalowych i betonowych narażonych na długotrwałe działanie alkaliów, roztworów kwasów, smarów i olejów mineralnych, agresywnych gazów i oparów przemysłowych w warunkach wysokiej wilgotności względnej powietrza (opinie o programie).

Emalia ta może być stosowana do wymalowań wewnętrznych i zewnętrznych
w przemyśle chemicznym, naftowym, okrętowym, lekkim, spożywczym, w górnictwie itp. Maksymalna temperatura eksploatacji powłok nie powinna przekraczać 80°C.
Emalię epoksydową „Korolit EL3” przygotowuje się na krótko przed użyciem przez zmieszanie dwóch składników w określonych proporcjach, a mianowicie: 1000 części wagowych emalii „Korolit EL3” i 76 części Wagowych utwardzacza (segregator aktów prawnych).

Emalia nadaje się do malowania w ciągu 2 godz od zmieszania składników i w tym okresie należy ją całkowicie zużyć. Emalię nakłada się co najmniej w 3 warstwach w 24-godzinnych odstępach czasu, tak aby łączna grubość powłoki wynosiła ok. 250 mikronów. Nakładanie emalii można wykonać za pomocą pędzla lub natrysku pistoletem.

Emalię należy nakładać na suche, mocne, czyste i niezaoliwione powierzchnie betonowe zagruntowane uprzednio roztworem żywicy epoksydowej. W przypadku podłoża stalowego powierzchnie muszą być oczyszczone z rdzy do I stopnia oczyszczenia i zagruntowane farbą epoksydową czerwoną tlenkową dwuskładnikową o symbolu 7422-000-250 lub farbą epoksydową podkładową miniową o symbolu 7421-002-270 (promocja 3 w 1)..

Najnowsze wpisy

21.11.2024
Swobodny ruch drgający zdjęcie nr 4
Na czym polega geodezyjne wyznaczenie granic działki?

Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…

20.11.2024
Swobodny ruch drgający zdjęcie nr 5
Co to są obiekty małej architektury?

Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…

Swobodny ruch drgający zdjęcie nr 8 Swobodny ruch drgający zdjęcie nr 9 Swobodny ruch drgający zdjęcie nr 10
Swobodny ruch drgający zdjęcie nr 11
Swobodny ruch drgający zdjęcie nr 12 Swobodny ruch drgający zdjęcie nr 13 Swobodny ruch drgający zdjęcie nr 14
Swobodny ruch drgający zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Swobodny ruch drgający zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Swobodny ruch drgający zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami