Blog

Filtr magnetostrykcyjny
W artykule znajdziesz:
Filtr magnetostrykcyjny

Filtr magnetostrykcyjny - filtr elektryczny typu rezonansowego, w którym rezonatorami są magnetostrykcyjne układy drgające; do układu zwykle wchodzą kondensatory i cewki indukcyjne, umożliwiające otrzymanie wymaganych charakterystyk częstotliwościowych (program uprawnienia budowlane na komputer).
Filtr magnetyczny - oddzielacz magnetyczny.
Filtr metalowy spiekany - filtr wytwarzany przez spiekanie luźno zasypanych, prasowanych niewielkimi ciśnieniami lub walcowanych proszków (ew. włókien) metali, odznaczający się dużą porowatością i przepuszczalnością, używany głównie do filtrowania gazów i cieczy, np. filtr niklowy do filtrowania łygów, filtr brązowy do filtrowania benzyny (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Filtr mostkowy - filtr elektryczny o strukturze czwómika mostkowego lub o strukturze otrzymywanej przez łańcuchowe łączenie czwórników mostkowych.
Filtr neutralny - filtr szary.
Filtr neutronów - substancja selektywnie pochłaniająca neutrony, stosowana do oddzielania efektów pochodzących od poszczególnych części ciągłego widma energii neutronów, najczęściej stosowanymi są filtry kadmowe, barowe i indowe.
Filtr odsprzęgający - filtr do zabezpieczenia obwodów przed sprzężeniami za pośrednictwem zasilaczy; charakteryzuje się małym oporem oraz dużą pojemnością; f.o. stosuje się w obwodach zasilania anod i siatek lamp elektronowych oraz w obwodach automatycznej regulacji wzmocnienia (uprawnienia budowlane).
Filtr odwiertowy - przyrząd zabezpieczający odwiert przed przedostawaniem się ze złoża cząstek stałych; może być wykonany na powierzchni i jako gotowy zapuszczony do odwiertu lub wykonany bezpośrednio w odwiercie filtr odwrotny - w budownictwie wodnym - układ warstw materiałów sypkich o odpowiednio zróżnicowanej wielkości ziarn, zapobiegający unoszeniu cząstek gruntu przez przesiąkającą wodę.
Filtr odżużlający - filtr wlewowy.
Filtr oktawowy - filtr pasmowy o szerokości jednej oktawy.
Filtr olejowy powietrza - urządzenie, w którym zanieczyszczenia mechaniczne, zawarte w powietrzu, osiadają na zwilżonych olejem powierzchniach wypełniacza.
Filtr oleju - urządzenie do oczyszczania oleju z cząstek stałych stosowane w układach smarowania.
Filtr optyczny - filtr świetlny (program egzamin ustny).
Filtr paliwa - urządzenie do oczyszczania paliwa z cząstek stałych, chroniące przed zanieczyszczeniem gaźnik, pompę wtryskową lub wtryskiwacz.
Filtr pasmowy - filtr środkowoprzepustowy.
Filtr polaryzacyjny
Filtr polaryzacyjny - filtr w postaci płytki pochłaniającej selektywnie światło spolaryzowane w określonej płaszczyźnie; używany do wygaszania odblasków przy fotografowaniu powierzchni błyszczących.
Filtr pospieszny -. filtr, w którym przeprowadzony proces filtrowania przebiega z dużą szybkością.
Filtr powietrza - urządzenie do oczyszczania powietrza z pyłu.
Filtr powietrza mokry - filtr powietrza w kształcie cylindra wypełniony u dołu olejem, u góry wiórkami metalowymi; grubsze zanieczyszczenia osadzają się na dnie filtru, lżejsze osiadają na górnej jego części.
Filtr powietrza suchy - filtr powietrza z wkładem filtrującym z filcu, płótna, tektury, siatki metalowej itp.
Filtr powolny - filtr, w którym przeprowadzany proces filtrowania przebiega powoli.
Filtr próżniowy - filtr, w którym przesączanie cieczy przez przegrodę filtracyjną jest wywołane podciśnieniem.
Filtr przeciwzakłóceniowy - filtr elektryczny stosowany do zmniejszania zakłóceń radioelektrycznych (opinie o programie).
Filtr rękawowy - filtr workowy.
Filtr różnicowy - filtr elektryczny o układzie czwórnika różnicowego lub o układzie otrzymywanym przez łańcuchowe łączenie czwómików różnicowych.
Filtr selektywny - filtr barwny.
Filtr stopniowy - filtr szary, którego współczynnik przepuszczania zmienia się skokami wzdłuż linii (prostej lub krzywej) leżącej na jego powierzchni.
Filtr studzienny - urządzenie opuszczone na spód wywierconego otworu studni, mające na celu mechaniczne oczyszczanie wody przez zatrzymywanie drobnych frakcji gruntu z warstwy wodonośnej.
Filtr szary, filtr neutralny, filtr niewybiorczy, pochłaniacz nieselektywny - filtr optyczny, którego monochromatyczny współczynnik przepuszczania ma tę samą wartość dla wszystkich długości fal.
Filtr środkowoprzepustowy, filtr pasmowy - filtr elektryczny, którego pasmo przepustowe rozciąga się od częstotliwości fu > 0 do częstotliwości /2( > fu, a którego pasma tłumieniowe rozciągają się od zera do częstotliwości, i od częstotliwości f , do nieskończoności.
Filtr świecowy - filtr ceramiczny, w którym elementem filtrującym są świece filtracyjne pracują jako filtry próżniowe lub ciśnieniowe (segregator aktów prawnych).
Filtr świetlny, filtr optyczny - urządzeni optyczne służące do zmiany wartości strumienia świetlnego i/lub jego składu widmowego.
Filtr taśmowy - filtr o działaniu ciągłym (próżniowy lub rzadziej ciśnieniowy), w którym zwarta przegroda filtracyjna stanowi ruchomą taśmę bez końca.
Filtr tercjowy - filtr pasmowy o szerokości jednej tercji; użyteczne pasmo filtru określa się przez podanie jego częstotliwości środkowej.
Filtr transferowy - filtr zastosowany w miejscu transferu o paśmie przepustowym odpowiadającym pasmu grupy lub grup kanałów i o takiej tłumienności w pasmach zaporowych, jaka umożliwia wykorzystanie tych pasm zaporowych w obu łączonych ze sobą zestrojach nośnych.
Filtr wielopasmowy - filtr elektryczny mający więcej niż 3 pasma przepustowe i tłumieniowe (promocja 3 w 1).
Najnowsze wpisy
Deskowanie inaczej szalowanie, to tymczasowa konstrukcja stosowana w budownictwie, która służy do nadawania kształtu mieszance betonowej podczas jej wylewania oraz…
Instalacja wodociągowa to system rur, armatury i urządzeń służących do doprowadzania wody do budynków oraz jej rozprowadzania do poszczególnych punktów…







53 465

98%

32