Blog

Zastosowanie silników zdjęcie nr 2
30.05.2018

Firma wykonawcza - jaką wybrać?

W artykule znajdziesz:

Firma wykonawcza - jaką wybrać?


O wyborze firmy wykonawczej najczęściej decyduje cena. Tymczasem kryterium to, choć ważne, nie powinno być jedynym, który decyduje o podpisaniu umowy z konkretnym podmiotem. Bardzo ważne jest również sprawdzenie doświadczenia firmy oraz dokładnego profilu jej działania, ponieważ może się okazać, że wybrana firma nie specjalizuje się w wybranej przez inwestora technologii budowy domu. Dobrym pomysłem jest zebranie opinii innych klientów na temat interesującego nas przedsiębiorstwa. Jeśli w otoczeniu nie ma osób, które niedawno budowały dom, to można skorzystać ze stron internetowych z komentarzami i rekomendacjami, choć nie zawsze są one miarodajne.


Najprostszym sposobem na sprawdzenie kompetencji firmy wykonawczej jest rozmowa z wykonawcą, na którą warto zaprosić swojego kierownika budowy. Niektóre firmy mają swoich kierowników, ale takie rozwiązanie nie zawsze jest korzystne dla inwestora. Nie będzie wówczas pewności że dom zostanie zbudowany zgodnie ze sztuką, a co więcej, nikt nie będzie dbał o interesy inwestora. Podczas rozmowy należy zapytać o technologie, w jakich specjalizuje się dana firma oraz jakim sprzętem budowlanym dysponuje. Jest to bardzo ważne, ponieważ w przypadku braku odpowiedniego sprzętu trzeba będzie go wypożyczyć, co może zwiększyć koszty budowy domu i spowodować uciążliwe przestoje. Profesjonalny wykonawca powinien mieć przynajmniej podstawowy sprzęt.


Zanim umowa będzie podpisana, warto poświęcić trochę czasu na obejrzenie wcześniejszych realizacji wybranego wykonawcy. Profesjonalna i uczciwa firma bez problemu poda adresy innych budów, aby inwestor mógł sprawdzić, jak została wykonana praca. Można pojechać wówczas na miejsce i osobiście porozmawiać z inwestorami. W czasie rozmowy należy również zapytać o odbyte przez pracowników szkolenia, ponieważ dokształcanie się w zakresie nowych technologii jest bardzo ważne. Doświadczenie ekipy budowlanej powinno być potwierdzone certyfikatami i aktualnymi dyplomami. O firmie źle świadczy duża rotacja pracowników, dlatego lepiej wybrać wykonawcę, który od lat ma tą samą ekipę.

Najnowsze wpisy

23.07.2024
Zastosowanie silników zdjęcie nr 3
Zmiany w projekcie technicznym

Zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane, opracowanie projektu budowlanego należy do podstawowych obowiązków…

22.07.2024
Zastosowanie silników zdjęcie nr 4
Historia uprawnień budowlanych w Polsce

Uprawnienia budowlane w Polsce mają długą i złożoną historię, sięgającą czasów przedwojennych (program TESTY UPRAWNIENIA BUDOWLANE - wersja na komputer). W…

Zastosowanie silników zdjęcie nr 7 Zastosowanie silników zdjęcie nr 8 Zastosowanie silników zdjęcie nr 9
Zastosowanie silników zdjęcie nr 10
Zastosowanie silników zdjęcie nr 11 Zastosowanie silników zdjęcie nr 12 Zastosowanie silników zdjęcie nr 13
Zastosowanie silników zdjęcie nr 14

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Zastosowanie silników zdjęcie nr 15

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Zastosowanie silników zdjęcie nr 16

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami