Blog

Frez modułowy
W artykule znajdziesz:
Frez modułowy

Frez modułowy - frez do obróbki zewnętrznej uzębień walcowych kół zębatych.
Frez nasadzany - frez mający w korpusie otwór do osadzania go na trzpieniu frezarskim (program uprawnienia budowlane na komputer).
Frez palcowy - frez walcowy lub walcowo-czołowy o małej średnicy i dużym wydłużeniu.
Frez pojedynczy - frez krążkowy.
Frez ścinowy - frez o ostrzach ze ścinem, kształtowanych frezowaniem, a ostrzonych przez szlifowanie powierzchni przyłożenia ostrzy może być wykonany jako f. jednościnowy - stosowany do robót nie wymagających znacznego obciążenia, f. dwuścinowy - do robót nieco cięższych oraz z ostrzami o grzbiecie krzywoliniowym - do prac ciężkich (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Frez ślimakowy - frez o kształcie ślimaka, którego zwoje są przecięte wzdłużnymi rowkami wiórkowymi.
Frez tarczowy - frez o kształcie tarczy z ostrzami na obwodzie, podobny do piły tarczowej.
Frez trzpieniowy - frez w postaci trzpienia zakończonego chwytem walcowym lub stożkowym.
Frez walcowo-czołowy - frez z krawędziami skrawającymi leżącymi na powierzchni walcowej oraz na powierzchni czołowej.
Frez walcowy - frez o ostrzach z krawędziami rozmieszczonymi na powierzchni walcowej (uprawnienia budowlane).
Frez wielokrotny - frez grzebieniowy.
Frez wiertniczy, żeracz - narzędzie ratunkowe do zwiercania przedmiotów metalowych uwięzionych w otworze wiertniczym.
Frez z ostrzami o grzbiecie krzywoliniowym - frez ścinowy.
Frez zataczany - frez o ostrzach zataczanych, tzn. ostrzach z grzbietem o zarysie spirali Archimedesa, kształtowanych zazwyczaj nożem tokarskim lub ściernicą, ostrzonych poprzez szlifowanie powierzchni natarcia, dzięki czemu kształt ostrza w przekroju prostopadłym do osi freza nie ulega zniekształceniu; ostrza zataczane mają zazwyczaj frezy kształtowe i obwiedniowe.
Frez zespołowy - zespół dwóch lub więcej pracujących łącznie frezów osadzonych na jednym trzpieniu (program egzamin ustny).
Frezarka 1 - obrabiarka do frezowania.
Frezarka - glebogryzarka.
Frezarka bezwspomikowa - frezarka ze stołem leżącym bezpośrednio na nieruchomym łożu i z przesuwnym pionowo wrzeciennikiem odznaczają się większą sztywnością w porównaniu z frezarkami wspornikowymi, co pozwala obrabiać na nich przedmioty o znacznej masie.
Frezarka bramowa - frezarka wzdłużna o kadłubie w kształcie bramy, w środku której przesuwa się stół roboczy, na kadłubie są umieszczone w prowadnicach wrzecienniki pracują najczęściej trzema.
Frezami jednocześnie i są stosowane do obróbki długich i ciężkich przedmiotów.
Frezarka chemigraficzna pionowa - maszyna przeznaczona do wycinania lub pogłębiania miejsc niedrukujących kliszy.
Frezarka chemigraficzna pozioma
Frezarka chemigraficzna pozioma - maszyna do obróbki krawędzi kliszy (wykonywania fasety) (opinie o programie).
Frezarka grawerska - grawerka.
Frezarka karuzelowa - frezarka z poziomym stołem obrotowym, na którym zamocowuje się obrabiane przedmioty stosuje się w produkcji wielkoseryjnej.
Frezarka produkcyjna - frezarka wzdłużna.
Frezarka wspornikowa - frezarka wyposażona w przesuwny pionowo po prowadnicach kadłuba wspornik, na którym jest umieszczony stół krzyżowy; w zależności od ustawienia osi wrzeciona rozróżnia się pionowe i poziome poziome wyposażone w obrotnicę, która umożliwia skręt stołu w płaszczyźnie poziomej, noszą nazwę poziomych uniwersalnych są najbardziej rozpowszechnionym typem frezarek, znajdują zastosowanie przy obróbce przedmiotów małych i średniej wielkości (segregator aktów prawnych).
Frezarka wzdłużna, frezarka produkcyjna - frezarka bezwspomikowa o stole roboczym przesuwnym tylko w kierunku prostopadłym do osi wrzecion (wzdłużnym) stosuje się najczęściej do obróbki zgrubnej i ostatecznej płaszczyzn, głównie za pomocą głowic frezowych i frezów walcowo-czołowych.
Frezarko-nakiełczarka - obrabiarka do frezowania czół i nawiercania nakiełków w przedmiotach przeznaczonych do dalszej obróbki na tokarkach kłowych.
Frezer - robotnik wykwalifikowany obsługujący frezarkę.
Frezol - mieszanina fenoli oraz zanieczyszczeń olejowych, żywicznych, asfaltowych wyodrębniona z lekkiego oleju wytlewnego przez ekstrakcję metanolem; f. jest stosowany do konserwacji drewna, jako olej opalowy oraz jako środek zmiękczający w przemyśle gumowym.
Frezostrug - maszyna pracująca jak strug węglowy, lecz mająca w głowicy oprócz noży dwie równoległe tarcze frezujące z nożami na obwodzie.
Frezowanie - rodzaj obróbki skrawaniem za pomocą wieloostrzowego narzędzia (freza) obracającego się, tj. wykonującego ruch główny, natomiast ruch posuwowy (prostoliniowy lub krzywoliniowy) wykonuje przedmiot obrabiany lub narzędzie.
Frezowanie czołowe - frezowanie, podczas którego frez skrawa głównie ostrzami znajdującymi się na jego powierzchni czołowej oraz częściowo na powierzchni walcowej, a oś obrotu frezu jest prostopadła do obrabianej powierzchni.
Frezowanie kopiowe - frezowanie polegające na prowadzeniu frezu według wzornika (kopiału) (promocja 3 w 1).
Frezowanie kształtowe - frezowanie powierzchni przy użyciu frezów, których ostrza mają zarys opowiadający zarysowi obrabianej powierzchni.
Frezowanie obrotowe - frezowanie, przy którym przedmiot wykonuje ruch obrotowy (obraca się dookoła własnej osi).
Frezowanie obwiedniowe - frezowanie metodą obwiedniową (zob. metoda obwiedniowa) stosowane jest przy obróbce przedmiotów ograniczonych powierzchniami walcowymi i śrubowymi o zarysie tzw. foremnym, to znaczy takim, w którym pewien zarys cząstkowy powtarza się wielokrotnie w obwodzie przedmiotu, jak np. przy obróbce kół zębatych, łańcuchowych i zapadkowych oraz wałków wielowypustowych i wielobocznych.
Najnowsze wpisy
Deskowanie inaczej szalowanie, to tymczasowa konstrukcja stosowana w budownictwie, która służy do nadawania kształtu mieszance betonowej podczas jej wylewania oraz…
Instalacja wodociągowa to system rur, armatury i urządzeń służących do doprowadzania wody do budynków oraz jej rozprowadzania do poszczególnych punktów…







53 465

98%

32