Blog
Gabaryt stołu szlifierki
W artykule znajdziesz:
Gabaryt stołu szlifierki wynosi 250X50 cm, całej zaś szlifierki 8X2,5 m. Ciężar szlifierki razem z silnikami wynosi - 4300 kg (program uprawnienia budowlane na komputer). Ogólna moc silników elektrycznych - 21,5 kW. Wydajność szlifierki nie jest jeszcze w praktyce sprawdzona. Przypuszczalnie n.ie powinna wynieść r X’j niż 60 mb stopni w ciągu z infamy. Oprócz wyżej opisanych szlifierek, używa się w Zw. Radzieckim do szlifowania podłóg również szlifierek jednotarczowych i dwutarczowych.
Jednotarczowa maszyna, którą silę stosuje do szlifowania posadzek w łazienkach i innych niewielkich pomieszczeniach. Zaopatrzona jest w silnik elektryczny lub spalinowy. Maszynę jednotarozową używaną do szlifowania i polerowania zaokrągleń terrazzo wzdłuż posadzki i w miejscu przylegania do ściany oraz do obróbki stopni schodowych. Jest to silnik elektryczny z giętkim watem, na którego końcu osadzona jest główka z krążkiem szlifierskim (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
- uważnie śledzić pracę maszyny i nie odchodzić od niej nie wyłączywszy silnika;
- w wypadku silnego nagrzewania się silnika i łożysk wyłączyć prąd i zawiadomić kierownictwo. Po skończeniu roboty należy starannie wymyć i wytrzeć szlifierkę, a jeżeli stwierdzono przy pracy defekty - zawiadomić o nich kierownictwo.
Proces szlifowania składa się z dwóch czynności (uprawnienia budowlane)!
- zdarcie z powierzchni za pomocą gruboziarnistego karbo- rundu znaczniejszych nierówności powstałych w czasie układania terrazzo;
- oszlifowania za szpachlowanej powierzchni za pomocą średnioziarnistego karborundu, a następnie osełki w celu usunięcia cienkiej warstewki szpachlówki i otrzymania gładkiej powierzchni bez bruzd i por.
Szpachlowanie powierzchni cementem ma na celu zasklepienie drobnych por i powstałych po oszlifowaniu gruboziarnistym karborundem bruzd. Po pierwszym więc szlifie należy zmyć powierzchnię wodą, posypać ją cementem i starannie rozetrzeć go marmurowymi albo drewnianymi klockami aż do otrzymania powierzchni zupełnie gładkiej bez por i bruzd. Na początku szlifowania posypuje się powierzchnię piaskiem kwarcowym (program egzamin ustny).
Wskaźniki kontrolne
Przy szlifowaniu maszyną Sojuzspecstroju, która nie ma specjalnych urządzeń do zwilżania powierzchni, należy w trakcie roboty obficie zmaczać szlifowaną powierzchnię wodą. Po sprawdzeniu maszyny i przygotowaniu powierzchni doszlifowania, szlifierz przystępuje do obróbki powierzchni gruboziarnistym karborundem (opinie o programie). Włączywszy silnik przesuwa on maszynę kolistym ruchem w lewo i w prawo, naprzód i do tyłu aż do osiągnięcia żądanej dokładności szlifu. Po skończeniu roboty w jednym miejscu, przesuwa się ją na drugie itd.
W trakcie roboty maszynę należy co pewien czas zatrzymać, zmyć brud z oszlifowanych miejsc i sprawdzić czy wykonane oszlifowanie jest wystarczające. Szlifowanie po naniesieniu szpachlówki wykonuje się tak samo jak przed zaszpachlowaniem. Maszyny Sojuzspecstroju i Gosotdiełstroju pozostawiają wzdłuż ścian pasy nie oszlifowane o szerokości 25 cm. Pasy te szlifuje się ręcznie.
Aby usunąć chropowatość drobne pory, które mogą jeszcze pozostać po oszlifowaniu oraz doprowadzić powierzchnię do gładkości wyczuwalnej dotykiem, należy spłukać ją wodą, zaszpachlować cementem miejsca nierówne, następnie zebrać szpachlówkę drobnoziarnistym karborundem i oczyścić powierzchnię osełkami albo kamieniem łupkowym (segregator aktów prawnych).
Wskaźniki kontrolne przy odbiorze robót:
- powierzchnia wyszlifowana powinna być gładka bez wypukłości i wgłębień, bez raków, nieco chropawa w dotyku i matowa z wyglądu;
- przy nałożeniu na powierzchnię linijki, odchylenia nie powinny przekraczać 2 mm na 1 m;
- nie powinno być więcej niż 3 bruzdki na 1 m2.
Oszlifowaną powierzchnię zmywa się wodą i przystępuje do polerowania. Polerowanie posadzek wykonuje się po ukończeniu robót malarskich. Przy polerowaniu powierzchnię posypuje się proszkiem albo zaciąga woskiem. Połysk uzyskuje się przez nacieranie wojłokowymi krążkami (promocja 3 w 1).
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32