Blog
Gąszcz przepisów budowlanych
W artykule znajdziesz:
Gąszcz przepisów budowlanych
Od wielu lat obserwujemy w kraju proces stopniowego acz widocznego rozwoju polskiej gospodarki oraz towarzyszącemu mu wzrostowi zabudowanej powierzchni miast i zwartych osiedli podmiejskich. W związku z tym rośnie potrzeba zwiększenia ilościowego czynnika pojawiającego się w nomenklaturze urzędniczej jako infrastruktura telekomunikacyjna.
Wgłębiając się w pojęcie infrastruktury telekomunikacyjnej należy przedstawić jego podstawową i najprostszą definicję. Mówiąc słownikowo jest to suma wszelkich końcowych urządzeń komunikacyjnych, linii telekomunikacyjnych, kanalizacji kablowych a także takich podzespołów jak słupy, wieże, maszty, kable, osprzęt zaplecza komunikacyjnego czy nawet widoczne przy polskich drogach rozdzielnie podziału sieci.
Prowadząc inwestycję budowlaną (bez znaczenia czy dom, zakład usługowy czy przemysłowy) musimy zapewnić wszelkie przyłącza mediów. Jasnym jest, że muszą być wykonane zgodnie z przepisami obowiązującymi w naszym kraju (zarówno rządowymi jak i normami Unii Europejskiej). Co do przyłączy prądu, gazu czy wody każdy inwestor dba o przestrzeganiu przy ich instalacji przepisów. Inaczej jest zazwyczaj przyprowadzeniu inwestycji przyłączy komunikacyjnych. Inwestorzy często zapominają o obowiązującym prawie. Nie zdają sobie sprawy z faktu, że w Dzienniku Ustaw Rzeczpospolitej Polskiej znajduje się ustawa o numerze 2015.0.1422. Reguluje ona wszelkie kwestie związane z telekomunikacją, ogólnie nakreśla osprzęt instalacyjny jaki ma być użyty przy budowie połączeń, reguluje sprawę przesyłu internetu światłowodowego, telefonii stacjonarnej, telewizji i radia.
Jak więc widać każdy inwestor powinien przestudiować dokładnie wszelkie przepisy związane z infrastrukturą telekomunikacyjną gdyż w razie złamania prawa grożą mu określone w przepisach konsekwencje. Może to być kara grzywny lub obowiązek rozbiórki/demontażu wykonanego połączenia. Jest to na tyle uciążliwe, że wiąże się z dużymi kosztami, których przecież lepiej unikać.
Najnowsze wpisy
Zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane, opracowanie projektu budowlanego należy do podstawowych obowiązków…
Uprawnienia budowlane w Polsce mają długą i złożoną historię, sięgającą czasów przedwojennych (program TESTY UPRAWNIENIA BUDOWLANE - wersja na komputer). W…
53 465
98%
32