Blog
Gaszenie koksu
W artykule znajdziesz:
Gaszenie koksu
Do chłodzenia powietrza wychodzącego ze sprężarek w urządzeniach sprężonego powietrza wody na godzinę na 1 kW mocy sprężarki bądź też ok. 6 1 na 1 m3 powietrza wolnego, sprężonego w urządzeniu.
Do gaszenia koksu w odlewniach - 0,5 m3 wody na jeden wyładunek z pieca,
Do gaszenia koksu w gazowniach - 0,75 1 wody na 1 kg gaszonego koksu (program uprawnienia budowlane na komputer).
Przekrój przewodów rozprowadzających wodę do urządzeń dla chłodzenia określa się w założeniu prędkości przepływu wody w granicach 12 m/sek.
Woda do transportu materiałów biorących udział w produkcji.
Wodę stosuje się do transportu surowca lub odpadków z produkcji - wewnątrz zakładu przemysłowego - między innymi w przemyśle cukrowniczym [w cukrowniach) oraz w kotłowniach przemysłu energetycznego (w elektrowniach, elektrociepłowniach i innych).
W kotłowniach wodę stosuje się do transportu żużlu z kotłów na miejsce zsypu przy odległości transportu dochodzącej nawet do 5 km. Na rysunku podajemy schemat urządzenia do transportu wodnego żużlu. Ilość wody używanej do transportu żużlu wynosi ok. 15 m3 wody na 1 t żużlu.
W budynkach przemysłowych stosowane są następujące wodne urządzenia przeciwpożarowe: hydranty pożarowe wewnętrzne i zewnętrzne urządzenia tryskaczowe oraz zasłony wodne (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Hydranty pożarowe stosuje się we wszystkich budynkach przemysłowych.
Urządzenia tryskaczowe, jako działające w razie powstania pożaru automatycznie, stosuje się w tych pomieszczeniach przemysłowych, które bądź są przeznaczone na składy cennych łatwopalnych materiałów, a powstały pożar w tych składach można ugasić wodą, bądź są wykonane z łatwopalnych materiałów, np. z drewna, bądź wreszcie przebieg i rodzaj prowadzonych procesów produkcyjnych może spowodować pożar.
Ilość wody zużywanej przez jeden hydrant pożarowy podczas pożaru określa się na 5 1/sek., przy ogólnie stosowanej średnicy hydrantu i przyłączenia do jednego hydrantu wynoszącej 50 mm (uprawnienia budowlane).
W budynkach przemysłowych przyjmuje się, że w czasie pożaru muszą działać jednocześnie co najmniej hydranty o łącznej wydajności 10 1/sek (36 m3/godz).
Hydranty pożarowe zewnętrzne
Hydranty pożarowe zewnętrzne umieszcza się dokoła budynku w odległościach od siebie ok. 50 m i w odległości od budynku w granicach od 5 do 25 m (program egzamin ustny).
Hydranty pożarowe wewnętrzne umieszcza się na każdej kondygnacji budynku (również i na poddaszu) - na klatkach schodowych, przy wejściach do budynku i w miejscach łatwo dostępnych od zewnątrz. Hydranty te umieszcza się, przy długości stosowanego węża ok. 15 m - w odległościach od siebie nie mniejszych od 40 m.
Promień zasięgu hydrantu przyjmuje się zwykle 20 m (opinie o programie).
Wysokość umieszczenia hydrantu wewnętrznego nad podłogą wynosi 1,30 m. Sieć wodociągowa obsługująca hydranty pożarowe powinna być rozwiązywana w budynkach przemysłowych jako obwodowa, zapewniając tym samym zasilanie hydrantów z dwóch stron.
Przy połączeniu sieci wodociągowej zakładu przemysłowego z siecią miejską wodomierz powinien być ustawiony na obejściu, tak by w razie pożaru można było włączyć sieć wewnętrzną zakładu do sieci miejskiej przewodem bezpośrednim z ominięciem wodomierza (segregator aktów prawnych). Takie bezpośrednie połączenie pozwala na uzyskanie w czasie pożaru w sieci wewnętrznej zakładu większego ciśnienia na hydrantach, bez dość dużej straty na opór przy przepływie przez wodomierz (opór wodomierza równy jest ok. 5 m słupa wody).
Większe zakłady przemysłowe w mieście, przylegające do dwóch (lub więcej) ulic, powinny mieć dwa połączenia z siecią miejską, oddzielnie od każdej z dwóch przyległych ulic. Schemat obwodowej sieci hydrantów zakładu przemysłowego, połączonej z siecią miejską przez dwa wodomierze sieć wodociągową zakładu przemysłowego podłączoną do wodomierza na obejściu (promocja 3 w 1).
Urządzenie tryskaczowe składa się z tryskaczy, z sieci przewodów, z zaworu sygnalizacyjnego i z urządzenia zasilającego. Rozstaw tryskaczy stosuje się w granicach od 2,5 m do najwyżej 3,6 m, przeciętnie zaś 3 m.
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32