Blog
Generacja drgań elektromagnetycznych
W artykule znajdziesz:
Generacja drgań elektromagnetycznych
Generacja drgań elektromagnetycznych - proces przekształcania różnych postaci energii elektrycznej na energię drgań elektrycznych lub elektromagnetycznych o częstotliwości określonej własnościami układu przekształcającego czyli generatora (program uprawnienia budowlane na komputer).
Generacja komputerów - komputery o określonej konstrukcji organizacji logicznej; ze względu na technologię stosowanych elementów logicznych wyróżnia się: I generację (na elementach lampowych), II generację (na elementach półprzewodnikowych), III generację (na układach scalonych bądź hybrydowych o tzw. standardowej skali integracji), IV generację (na układach scalonych o wyższym stopniu integracji, a także modulamości systemu liczącego); por. integracje.
Generacja neutronów - pokolenie neutronów (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Generacja parazytowa - powstawanie elektrycznych drgań pasożytniczych.
Generalny wykonawca budowy - jednostka organizacyjna budownictwa, wykonująca obiekt budowlany na zlecenie inwestora oraz sprawująca nadzór i koordynująca pracę innych jednostek organizacyjnych (podwykonawców) jest odpowiedzialny wobec inwestora za wykonanie obiektu budowlanego.
Generator 1 - urządzenie lub maszyna do wytwarzania (generowania) określonego czynnika energetycznego, np. gazu palnego (g. gazu), albo określonego rodzaju lub postaci energii, np. energii elektrycznej z energii mechanicznej (prądnica elektryczna, hydrogenerator, turbogenerator) (uprawnienia budowlane).
Generator 2 - program generujący.
Generator - układ wytwarzający wielkość wyjściową o zadanych parametrach.
Generator akustyczny - generator małej częstotliwości.
Generator brzęczykowy - brzęczyk 2.
Generator Colpittsa - generator drgań elektrycznych, w którym obwód rezonansowy jest złożony z dwóch kondensatorów i cewki, a droga sprzężenia zwrotnego utworzona jest przez tę cewkę i jeden z kondensatorów.
Generator Czerenkowa - generator lampowy, w którym do wytwarzania mikrofal jest wykorzystywane promieniowanie Czerenkowa wywoływane przechodzeniem przez dielektryk elektronów o prędkości większej niż prędkość światła w danym ośrodku (program egzamin ustny).
Generator częstotliwości - generator drgań elektrycznych przeznaczony do takich zastosowań, w których głównie chodzi o wytwarzanie drgań z jak najmniejszą niestałością częstotliwości.
Generator drgań elektrycznych - generator wytwarzający drgania elektryczne w wyniku przetwarzania energii elektrycznej, zazwyczaj prądu stałego, w energię prądów zmiennych.
Generator drgań spontanicznych
Generator drgań spontanicznych, faser - przyrząd generujący drgania spontaniczne w zakresie kilku megaherców; źródłem drgań spontanicznych jest dryfujący w ograniczonym krysztale piezopół- przewodnikowym strumień elektronów (opinie o programie).
Generator dudnieniowy - urządzenie zawierające dwa generatory drgań elektrycznych o częstotliwości f oraz f i układ mieszający, na którego wyjściu po filtracji składowych niepożądanych
otrzymuje się drgania o częstotliwości różnicowej.
Generator dymny - wojsk, urządzenie do wytwarzania dymu za pomocą środków dymotwórczych (przeważnie olejów mineralnych).
Generator dynatronowy - generator lampowy, w którym do wytwarzania drgań służy lampa elektronowa działająca na zasadzie zjawiska dynatronowego.
Generator dzwoniący - generator wielkiej częstotliwości stosowany do generacji drgań elektrycznych sinusoidalnych, wzbudzonych w określonym czasie i określonej fazie są stosowane do rozwiązywania zagadnień związanych z pomiarem czasu, np. w analizatorach czasu, oscylografach.
Generator ECO - generator o sprzężeniu elektronowym.
Generator elektromechaniczny - generator drgań elektrycznych o częstotliwości uzależnionej od częstotliwości rezonansowej rezonatora mechanicznego, sprzężonego z układem elektrycznym generatora
Generator elektroniczny - generator, w którym do wytworzenia drgań służy przyrząd elektronowy (lampa elektronowa, tranzystor).
Generator (elektrostatyczny) Van de Graaffa - akcelerator (elektrostatyczny) Van de Graaffa.
Generator elektryczny - prądnica (segregator aktów prawnych).
Generator fluidalnego zgazowania - generator wytwarzający gaz do syntez chemicznych z paliwa drobnoziarnistego; zgazowanie odbywa się w zawiesinie, utworzonej podmuchem tlenowo-parowym o ciśnieniu bliskim atmosferycznemu; gaz surowy unosi wielką ilość pyłu niezgazowanego paliwa, który później chwyta się w cyklonach i odpylaczach.
Generator funkcji - generator wytwarzający wielkość wyjściową będącą pewną szczególną funkcją wielkości wejściowej.
Generator gaszący - generator drgań elektrycznych o częstotliwości ponadsłyszalnej służący w odbiorniku super reakcyjnym do okresowego przerywania (gaszenia) drgań.
Generator gazu, gazogenerator, gazownica, czadnica - urządzenie do wytwarzania gazu palnego z paliwa stałego przez redukcyjne jego spalanie przez warstwy rozżarzonego koksu lub węgla przepuszcza się powietrze lub parę wodną, otrzymując gaz generatorowy.
Generator harmonicznych - generator wytwarzający harmoniczne częstotliwości.
Generator Hartleya - generator, w którym obwód drgań jest złożony z dwóch cewek i kondensatora, a droga sprzężenia zwrotnego utworzona jest przez ten kondensator i jedną z cewek.
Generator impulsowy - generator drgań o przebiegu impulsowym.
Generator iskrowy - generator, w którym powstaje ciąg drgań gasnących wskutek zamykania drogi wyładowania w obwodzie drgań przez iskrę w iskiemiku (gdy różnica potencjałów między dwiema elektrodami iskrownika osiągnie określoną wartość).
Generator izotopu promieniotwórczego - otwarte źródło promieniotwórcze, zawierające nuklid macierzysty i pochodny; umieszczone w urządzeniu umożliwia wielokrotne wydzielanie nuklidu pochodnego (promocja 3 w 1).
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32