Blog

Narzędzia pracy zdjęcie nr 2
05.01.2022

Głębokość spulchniania

W artykule znajdziesz:

Głębokość spulchniania
Głębokość spulchniania

Głębokość spulchniania wynosi około 30 cm, zaś szerokość spulchnianego pasa gruntu - 2,4 m. Prędkość transportowa zrywaka na pneumatykach wynosi 25- 30 km/godz, zaś jego ciężar 2,4 T. Zrywak może być stosowany do spulchniania gruntów spoistych, do oczyszczania terenu z krzewów, mniejszych pni i korzeni oraz do zrywania tłuczniowych nawierzchni drogowych (program uprawnienia budowlane na komputer).

Zrywaki powinny z reguły pracować na długich odcinkach. Ponieważ głębokość wykopu jest z reguły większa od grubości warstwy gruntu, aką zrywak jest w stanie spulchnić za jednym przejściem, dlatego liczba przejść. Wysięgniki pojedyncze wykonane są w postaci pojedynczej belki o przekroju prostokątnym. Wysięgniki podwójne składają się z dwóch belek o przekroju prostokątnym, związanych ze sobą przewiązkami (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

W środkowej części wysięgnika 5 osadzony jest wał 8 łożyska siodłowego z łożyskiem 9 oraz trzema krążkami, z których dwa skrajne przeznaczone są dla liny naporu, środkowy zaś dla liny ruchu powrotnego ramienia łyżki. Na górnej części wysięgnika umocowane są 4 krążki; przez dwa duże krążki szprychowe 1 poprowadzona jest lina podnoszenia i opuszczania łyżki, zaś przez dwa boczne krążki 2 - lina zawieszenia wysięgnika. Na dole wysięgnika umocowane są odbojniki 7 z twardego drewna, owinięte pokrowcem z blachy; mają one za cel przejmowanie i łagodzenie uderzeń łyżki o wysięgnik, co często następuje przy opuszczaniu ramienia z łyżką do wykopu (uprawnienia budowlane).

Kątomierz 6 służy jako wskaźnik dopuszczalnego pochylenia wysięgnika w płaszczyźnie pionowej osi wzdłużnej, a tym samym ~ całej koparki. Wysięgniki pojedyncze posiadają u dołu rozszerzoną stopę, celem powiększenia stateczności. Ramię koparki służy do podtrzymywania łyżki (program egzamin ustny). Ramiona koparek przedsiębiernych mogą być pojedyncze (przy pojemności łyżki poniżej 1 m3) lub podwójne (dla łyżki o pojemności powyżej 1 m3), przy czym ramiona są pojedyncze, gdy wysięgnik jest podwójny i odwrót mc. Ramiona mogą być wykonane z kształtowników walcowanych lub z blachy stalowej, przy czymjzazwyczaj mają one przekrój skrzynkowy (opinie o programie).

Skok ramienia łyżki

Skok ramienia łyżki przesuwającego się w łożysku siodłowym ruchem wzdłużnym (posuwisto-zwrotnym) wynosi 0,4-0,6 ogólnej długości ramienia. Kąt obrotu ramienia w płaszczyźnie pionowej dookoła łożyska siodłowego zawiera się w granicach 100-140°. W niektórych typach koparek stosowane są ramiona wykonane z rur stalowych (segregator aktów prawnych).

Łyżka będąc bezpośrednim elementem roboczym przeznaczonym do odspajania gruntu przejmuje powstające przy tym siły. Łyżki wykonywane ze staliwa oraz z blachy stalowej mają kształt skrzyni, w której ścianki boczne w części górnej i dolnej mają zgrubienie poziome w postaci pasów, natomiast ścianki przednie i tylne są wzmocnione żebrami pionowymi. Łyżka składa się z korpusu, otwieranego dna oraz wymiennych zębów (3-6 szt.) skrawających, których kąt ostrza waha się w granicach od 22 do 32° (dla gruntów lekkich 22-24°, dla gruntów średnich 26-30°, dla ciężkich zaś - 30-32°).

Za najbardziej charakterystyczną i podstawową cechę koparek (główne kryteria podawane są w symbolu koparki) uważa się pojemność łyżki, wyrażoną przeważnie w litrach. Jednakże, jak wynika z badań, koparki o identycznych pojemnościach łyżek, lecz o różnych rozw iązaniach konstrukcyjnych, wykazują bardzo znaczne różnice w wydajnościach (promocja 3 w 1).

Dlatego też w różnych krajach (Francja, Włochy) zaczyna przeważać pogląd, że głównym parametrem koparki powinna być nie pojemność łyżki, lecz moc silnika koparki.

Najnowsze wpisy

12.05.2025
Narzędzia pracy zdjęcie nr 3
Jak wygląda docieplenie starego domu?

Docieplenie starego domu to proces mający na celu poprawę jego efektywności energetycznej, komfortu cieplnego oraz ochrony konstrukcji przed degradacją. W…

08.05.2025
Narzędzia pracy zdjęcie nr 4
Co to jest membrana dachowa?

Membrana dachowa to specjalna warstwa ochronna stosowana pod pokryciem dachowym (np. dachówką, blachą) w celu zabezpieczenia konstrukcji dachu przed wodą,…

Narzędzia pracy zdjęcie nr 7 Narzędzia pracy zdjęcie nr 8 Narzędzia pracy zdjęcie nr 9
Narzędzia pracy zdjęcie nr 10
Narzędzia pracy zdjęcie nr 11 Narzędzia pracy zdjęcie nr 12 Narzędzia pracy zdjęcie nr 13
Narzędzia pracy zdjęcie nr 14

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Narzędzia pracy zdjęcie nr 15

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Narzędzia pracy zdjęcie nr 16

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami