Blog

Strzępie zdjęcie nr 2
14.04.2020

Gniazdo

W artykule znajdziesz:

Gniazdo

Strzępie zdjęcie nr 3
Gniazdo

Gniazdo - grupa jonowych i rodnikowych produktów radiolizy, skupionych wokół miejsca pierwotnej jonizacji (program uprawnienia budowlane na komputer).
Gniazdo bezpiecznikowe - część konstrukcyjna bezpiecznika, do której wkłada się wkładkę bezpiecznikową. zaopatrzona w odpowiednie styki i końcówki do przyłączenia przewodów zabezpieczanego obwodu elektrycznego.
Gniazdo formąjące (wtryskarki) - wolna przestrzeń ograniczona powierzchniami stempla i matrycy, w której następuje formowanie wypraski z tworzywa sztucznego.
Gniazdo masztu - miejsce w stępce, w którym zamocowany jest czop pięty masztu.
Gniazdo matrycy (kuźniczej) - wgłębienie w matrycy nadające kształt odkuwce; rozróżnia się g.m. wstępne, podkuwające, gnące, wydłużające.
Gniazdo montażowe - gniazdo produkcyjne przeznaczone do zadań montażowych.

Gniazdo narzędziowe stożkowe - gniazdo w końcówce wrzeciona obrabiarki, w kształcie stożkowego wgłębienia, służące do osadzania chwytów narzędzi trzpieniowych lub osadzonych na trzpieniach.
Gniazdo obróbkowe - gniazdo produkcyjne przeznaczone do obróbki części (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Gniazdo oporowe - wnęka w ścianie służąca do oparcia belki lub zastrzału.
Gniazdo produkcyjne - zespół stanowisk roboczych dobranych odpowiednio do wykonania określonego procesu technologicznego lub jego części.
Gniazdo przedmiotowe - gniazdo produkcyjne przeznaczone do wytwarzania określonego przedmiotu lub grupy przedmiotów (podobnych technologicznie), np. gniazdo obróbki głowic silnika, gniazdo obróbki wałków; rozróżnia się zamknięte, gdy wszystkie potrzebne operacje wykonywane są wewnątrz gniazda i g.p. otwarte, gdy niektóre operacje (np. obróbki cieplnej) wykonywane są poza gniazdem.
Gniazdo przetykowe - element bezluzowego mechanizmu sprzęgającego przyczepę z pojazdem ciągnącym, umieszczony na pojeździe ciągnącym.
Gniazdo pszczele - zespól plastrów woskowych zbudowanych przez rodzinę pszczelą i stanowiących środowisko jej bytowania.
Gniazdo rdzennika - wgłębienie w formie do oparcia i umiejscowienia rdzenia, o kształcie odpowiadającym kształtowi rdzennika (uprawnienia budowlane).
Gniazido smarowe - otwór, do którego wprowadza się olej smarowy lub smar stały przy smarowaniu ręcznym, wraz z obudową tego otworu.

Gniazdo synchronizacyjne

Gniazdo synchronizacyjne - urządzenie w aparacie fotograficznym do synchronizacji wyzwalania migawki i zapłonu lampy błyskowej (program egzamin ustny).
Gniazdo świecy - wgłębienie w zewnętrznej ściance głowicy silnika spalinowego z gwintowanym otworem sięgającym do wnętrza cylindra, służącym do wkręcania świecy zapłonowej.
Gniazdo technologiczne - gniazdo produkcyjne przeznaczone do wykonywania operacji jednego rodzaju technologicznego (np. gniazdo frezarek, gniazdo stanowisk ślusarskich).
Gniazdo wtykowe - element, który w połączeniu z wtyczką służy do szybkiego i łatwego łączenia ze sobą urządzeń elektrycznych lub urządzeń ze źródłami zasilania.
Gniazdo zatrzaskowe - drewniana skrzynka gniazdowa dla kur niosek zaopatrzona w drzwiczki zatrzaskujące się samoczynnie po wejściu nioski i uniemożliwiające wyjście bez pomocy człowieka; służy do kontroli nieśności (opinie o programie).

Gniazdo zaworu - fragment kadłuba zaworu wytoczony wprost w jego ścianie, lub element osadzony w ścianie, współpracujący z zawieradłem przy szczelnym zamykaniu otworu przepływowego.
Gnicie - rozkład substancji organicznych, szczególnie białkowych, na substancje prostsze, dokonywany przeważnie przez bakterie beztlenowe.
Gnicie destrukcyjne drewna - przeobrażenie się i zniszczenie włókien drzewnych wskutek hydrolizy celulozy, albo wskutek zużywania glikozy przez grzyby lub bakterie niszczące drewno.
Gnicie korozyjne drew na - rozkład ligniny i podobnych do niej związków w tkance drzewnej przez niektóre rodzaje grzybów, nie powodujących niszczenia celulozy (segregator aktów prawnych).
Gniezdnik odłączny - listwa z gniazdkami na przełącznicy głównej umożliwiająca przełączanie strony stacyjnej i strony liniowej łącza telefonicznego międzycentralowego na stanowisko pomiarowe.
Gnilica (Coniophora) - rodzaj grzybów klasy pod- stawczaków, należących do grupy grzybów domowych, niszczących drewno w budynkach; najgroźniejsza jest g.
Gniot (w kuźnictwic) - spęczenie.
Gniot całkowity - ubytek przekroju uzyskany po n ciągach, bez międzyoperacyjnej obróbki cieplnej.

Gniot graniczny - największy gniot możliwy do uzyskania bez naruszania spójności materiału; rozróżnia się g.g. pojedynczy i g.g.
Gniot pojedynczy - ubytek przekroju uzyskany w jednym ciągu (promocja 3 w 1).
Gniotownik - (1) - kruszarka-kołogniot; (2) roln. maszyna do przygotowywania karmy dla zwierząt gospodarskich przez zgniatanie jej pomiędzy dwoma gładkimi walcami, obracającymi się w przeciwnych kierunkach; (3)  - ugniatarka.

Najnowsze wpisy

21.11.2024
Strzępie zdjęcie nr 4
Na czym polega geodezyjne wyznaczenie granic działki?

Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…

20.11.2024
Strzępie zdjęcie nr 5
Co to są obiekty małej architektury?

Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…

Strzępie zdjęcie nr 8 Strzępie zdjęcie nr 9 Strzępie zdjęcie nr 10
Strzępie zdjęcie nr 11
Strzępie zdjęcie nr 12 Strzępie zdjęcie nr 13 Strzępie zdjęcie nr 14
Strzępie zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Strzępie zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Strzępie zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami