Blog
Gniotownik walcowy
W artykule znajdziesz:
Przy nagromadzeniu się zanieczyszczeń przed ścianką sitową 1 ciśnienie w komorze gromadzącej zwiększa się i przekaźnik ciśnienia 3 nadaje sygnał do automatycznego przemieszczania sita w bok na prowadnicach 4. Zanieczyszczenia są usuwane i „filtr” pracuje dalej. W części przecieraka, w której odbywa się mieszanie, znajduje się dysza rozpylająca, służąca do naparzania glin (program uprawnienia budowlane na komputer).
Przy różnej prędkości obrotów obu walców powstają siły ściskające i ścinające powodujące zniszczenie naturalnej „struktury” gliny. Stopień zniszczenia „struktury” wzrasta przy zwiększeniu różnicy tej prędkości; zależność tę uwzględniono w konstrukcji nowoczesnych gniotowników- walcowych produkcji firm zagranicznych. Firma „Morando” (Włochy) produkuje gniotowniki walcowe, w których stosunek prędkości obracania się walców wynosi 1,57, a nawet 2 (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Istotne znaczenie ma wielkość szczelin (rozstępów) między walcami. W miarę zmniejszenia tej wielkości wzrasta stopień zniszczenia „struktury”. Stosunek luzu do średnicy walców powinien wynosić 0,003-i-0,001 (uprawnienia budowlane).
Zołotarski badał rozkład ciśnienia na glinę w gniotowniku walcowym (przy 200 ‘ rotach walców i przy stosunku prędkości ich obracania się 1,2) i wykazał, że gliny zależy głównie od wielkości szczeliny między walcami i prędkości ich racania się; maksimum odkształcenia określa się kątem chwytu od 2 do 6°. Zagadnienie wpływu stosunku prędkości obracania się walców na zniszczenie „struktury” wymaga dalszej analizy (program egzamin ustny).
Walce gładkie
Zwolennicy przerobu gliny w gniotownikach walcowych zestawiają kolejno dwie lub nawet trzy pary walców (firma „Junikeram”, Francja) o coraz węższej szczelinie, <1 8,2 do 0,6 mm (opinie o programie).
Walce gładkie, nawet z wytrzymałej stali manganowej, szybko zużywają się części środkowej i przestają pełnić swoją funkcję. Dlatego normalne warunki eksploatacji tych walców wymagają częstego wstępnego ich oszlifowania: w gniotownikach do przemiału grubego ze szczeliną 1-1,5 mm jeden raz w tygodniu, w gniotownikach do przemiału drobnego ze szczeliną 0,8 mm - codziennie. Do wstępnego oszlifowania przy gniotowniku na suporcie ustawia się ściernicę, której prędkość obracania się wynosi 24-34 m/s. Stosuje się również automat wyłączający gniotownik przy zwiększeniu się szczeliny między walcami powyżej dopuszczalnej granicy (segregator aktów prawnych).
Wydajność jednostkowa gniotownika walcowego wynosi średnio 0,7-4-0,8 m3 na 1 t masy urządzenia, pobór mocy średnio 1,5 kW na 1 t masy; pod względem tych wskaźników gniotowniki walcowe przcAvyższają gniotowniki kołowe.
W przecieraku gliny MP-1900 (CSRS) glina jest przetłaczana przez perforowaną : lachę ścian i dna cylindra. Jednostkowy pobór mocy jest dość znaczny - od’5 do i kW na 1 m3 przecieranej gliny, ale jest mniejszy (ok. 2 kW/m3) przy dużej wydajności 20-45 m3/h (w przecierakach Orgtiechstroja, „Handel” i „Kerna”). Zu- ircie łopatek i perforowanych płyt cylindra przecieraka jest znaczne: łopatki wymagaą naspawania po 130-M50 h pracy, płjdy należy wymieniać po 200 h pracy (promocja 3 w 1).
[49] W kraju są produkowane przecierało sitowo okrągłe typu PS-19 (wymiary kosza-1900 mm, wydajność przy otworach 0 20 mm-11 do 13,5 m3/h, moc silników - 45 i 3 kW) i PS-22 (wymiary kosza 2200 mm, wydajność w zależności od otworów od 15 do 25 m3/h, moc silników — 55 i 4 kW). Do transportu surowców i masy ro wstępnym przerobie są stosowane krajowej produkcji przenośniki taśmowe typu PT w trzech odmianach: proste PTP, zwrotno (roworsyjne) PTPz, olowc PTL i zetowe PTZ o szorokośei :aśm: podstawowej - 650 mm oraz 500 i 800 mm.
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32