Blog

06.11.2021

Górne powierzchnie

W artykule znajdziesz:

Górne powierzchnie

Górne powierzchnie

W celu połączenia wytłaczanych blach z podłożem i z wkładkami przylegającymi należy ich dolne i górne powierzchnie powlec obficie lepikiem na gorąco. Lepik powinien przy tym wydostać się przez styki, co daje gwarancję, że styki te są należycie wypełnione lepikiem i dzięki temu są dostatecznie szczelne (program uprawnienia budowlane na komputer).
W przypadku gdy powyższe wymagania nie będą spełnione lub gdy lepik w temperaturze, w jakiej normalnie będzie pracować, nie będzie wykazywać dostatecznej lepkości i plastyczności, należy dla uzyskania szczelności zastosować nad blachami dylatacyjnymi wkładki najlepiej z juty impregnowanej.
Należy zauważyć, że miedź w odróżnieniu od blach aluminiowych jest odporna na wpływy związków zasadowych i jest bardziej odporna na korozję.

Zamiast pap smołowych lub asfaltowych bez powłoki można do wykonania izolacji przed wodą naporową zastosować również blachy miedziane o grubości 0,1 mm wytłoczone w desenie.
Celowe to jest przede wszystkim wówczas, gdy warunki są takie. lub gdy izolacja narażona jest na działanie wyższych temperatur (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Jedna tylko warstwa taśm miedzianych jest najczęściej niewystarczająca. Należy więc zastosować drugą warstwę taśm miedzianych i w zależności od parcia wody jeszcze jedną lub kilka warstw papy asfaltowej bez powłoki. Aby tego rodzaju izolacja była skuteczna i trwała, należy bezwzględnie przy nalepianiu taśm miedzianych, zarówno na płaszczyznach poziomych, jak pochyłych i pionowych, zastosować wylewanie lepiku przy jednoczesnym rozwijaniu blach. Zaleca się stosowanie lepiku asfaltowego z wypełniaczem w postaci azbestu włóknistego.

Na krawędziach i narożach taśmy powinny na siebie zachodzić kolejno jedna na drugą. Niezależnie od tego izolację w tym miejscu należy dodatkowo wzmocnić jednym paskiem miedzianym w mijankę, przy czym szerokość zakładek powinna wynosić co najmniej 30 cm (uprawnienia budowlane).
Wkładki aluminiowe o grubości co najmniej 0,2 mm i szerokości 60 cm należy naklejać rozwijając rolę i równocześnie wylewając roztopiony lepik na blachę i na powleczoną roztworem gruntującym powierzchnię przeznaczoną do izolowania.

Potrzebne ilości materiałów

Specjalne gotowe zwoje izolacji z wkładkami aluminiowymi rozwija się w taki sam sposób jak zwoje izolacji z wkładkami z tkanin.
Układanie pasów aluminiowych w niskich temperaturach należy wykonywać ostrożnie, ponieważ przy rozwijaniu pasów istnieje niebezpieczeństwo odspojenia, kryjących warstw bitumicznych (program egzamin ustny).
Poszczególne pasy aluminiowe należy na stykach łączyć na zakładki. Szerokość zakładek na stykach podłużnych przy jednej wkładce powinna wynosić 10 cm, a przy dwóch - ok. 5 cm. Styki powinny być przesunięte względem siebie o połowę szerokości roli. Szerokość zakładek na stykach poprzecznych powinna wynosić 20 cm.

Szczelne otulenie wkładek aluminiowych lepikiem asfaltowym jest podstawowym warunkiem trwałości izolacji, aluminium bowiem podlega bardzo silnej korozji pod wpływem związków zasadowych, występujących w betonach i zaprawach, i może w bardzo krótkim czasie ulec zniszczeniu (opinie o programie).
Przy użyciu jako wkładki jednej warstwy blachy aluminiowej wskazane jest nalepienie na niej jednej warstwy papy bez powłoki i posmarowanie jej górnej powierzchni warstwą lepiku asfaltowego na gorąco.
Jeżeli izolacja składa się z dwóch warstw wkładek aluminiowych, wówczas górną warstwę należy szczelnie pokryć warstwą masy powłokowej, pozbawionej porów. Powłokę tę należy wykonać z dwóch warstw lepiku asfaltowego na gorąco, niezwłocznie po rozwinięciu wkładki aluminiowej (segregator aktów prawnych).

Jeżeli przewidziana jest warstwa ochronna bitumiczna, to zamiast powłoki na gorąco należy nałożyć warstwę mastyksu.
Potrzebne ilości materiałów są takie same jak przy izolacjach z wkładkami miedzianymi.
Powierzchnie wkładek aluminiowych mogą być prążkowane i wówczas mają one małe wgłębienia, dzięki czemu uzyskuje się lepszą ciągliwość blachy. Blachę można dopasować do nierówności izolowanych powierzchni przez wyklepanie młotkiem drewnianym (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

25.03.2024
Egzaminy dla osób ukaranych

Osoby ukarane z tytułu odpowiedzialności zawodowej zgodnie z artykułem 96 Ustawy Prawo Budowlane, które zostały zobowiązane do ponownego zdania egzaminu,…

22.03.2024
Wniosek o ponowny egzamin na uprawnienia budowlane

Wniosek o ponowne wyznaczenie terminu egzaminu na uprawnienia budowlane należy złożyć w przypadkach, kiedy nie możesz uczestniczyć w wyznaczonym terminie…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami