Blog
Gotowa emulsja
W artykule znajdziesz:
Gotową emulsję przetacza się pompą do zbiornika, w którym studzi się, po czym w miarę potrzeby podaje się ja do agregatu dla przygotowania wodnej zawiesiny proszku aluminiowego. Po upływie 2-3 min. mieszania szlamu ze spoiwem ładuje sit; do mieszalnika potrzebną ilość wodnej zawiesiny proszku aluminiowego, którą miesza się ze wszystkimi składnikami w ciągu 1-2 min. Ogólny cykl mieszania, łącznie z załadowaniem spoiwa i zawiesiny, wynosi 3-ż-5 min. Czas mieszania powinien być taki, aby otrzymana mieszanka miała jednolity skład i pęczniała w mieszalniku (program uprawnienia budowlane na komputer).
Dozowanie wszystkich składników wykonuje się z pulpitu sterowania; w najbliższym czasie zamierza się proces ten całkowicie zautomatyzować. Gotową mieszankę wylewa się do formy na określoną wysokość, zależnie od ciężaru objętościowego betonu komórkowego (z zapasem na dalsze pęcznienie) (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Proces przygotowania mieszanek pianobetonowych na spoiwie cementowym lub innym składa się z następujących poszczególnych operacji: przygotowania zaprawy ze spoiwa mineralnego i drobnodyspersyjnego składnika krzemionkowego; otrzymania piany technicznej na bazie środka pianotwórczego; zmieszania zaprawy z pianą (uprawnienia budowlane).
Zaprawę przygotowuje się w mieszalniku łopatkowym (z liczbą obrotów wału ok. 60 na minutę), do którego w przypadku spoiwa cementowego załadowuje się szlam piaskowy lub popiołowy, cement i wodę, a w przypadku spoiwa wapiennego — mieszankę wapienno-piaskową lub wapien- no-popiołową, wodę i w razie potrzeby środki opóźniające wiązanie. Gotowa zaprawa powinna być z wyglądu jednolita i dostatecznie ciekła (program egzamin ustny).
Koncentrat środka pianotwórczego
Pianę przygotowuje się przez intensywne mieszanie środka pianotwórczego z wodą. Piana powinna mieć strukturę jednorodną o wymiarze porów powietrznych nie większym niż 1-2 mm i bez dużych pęcherzy (świadczących o tym, że piana nie jest dostatecznie ubita), jak również nie powinna zanikać przy zmieszaniu z zaprawą cementową (opinie o programie).
Koncentrat środka pianotwórczego, zawczasu przygotowany lub otrzymywany w gotowym stanie, rozcieńcza się wodą przed użyciem w stosunku mniej więcej 1:5 (koncentrat i woda) i następnie załadowuje do urządzenia do ubijania piany. Pianę ubija się w ciągu 3-P6 min (zależnie od środka pianotwórczego) w jednowałowych mieszalnikach łopatkowych z liczbą obrotów wału 200-250 w ciągu 1 minuty. Mieszankę pianobetonową uzyskuje się w wyniku mniej więcej dwuminutowego mieszania zaprawy z pianą w mieszalnikach łopatkowych (przy liczbie obrotów wału 60-4-90 w ciągu 1 min.). Mieszanka pod względem wyglądu zewnętrznego i zabarwienia powinna być jednorodna z równomiernie rozmieszczonymi w niej komórkami piany i bez białych plam na powierzchni (segregator aktów prawnych).
Do przygotowywania mieszanki gazobetonowej stosuje się zwykle przesuwne mieszalniki zaprawy z łopatkami mieszającymi, rozmieszczonymi w kilku rzędach na wysokości. Dla lepszego mieszania zamocowano na wewnętrznej ściance bębna mieszalnika, między łopatkami, płaszczyzny odbojowe, zapobiegające obracaniu się mieszanki razem z obracającymi się łopatkami.
Przekrój otworu wyładowczego w mieszalniku powinien być dostateczny do wydawania gotowej zaprawy w ciągu 1-2 min. Konstrukcja zamknięcia tego otworu powinna zapewniać łatwą i szybką regulację szybkości wyciekania zaprawy, a mieszalnika - umożliwić rozmontowanie mechanizmu mieszadła przy jego naprawie lub usuwanie nawarstwień stwardniałego osadu. Po ukończeniu mieszania należy bębny mieszalników starannie przemyć, a jeden raz w tygodniu i po naprawie przemyć lH-2-procentowym roztworem sody żrącej (promocja 3 w 1).
Formowanie należy przeprowadzać wyłącznie w formach metalowych o ściśle określonych wymiarach, od jakości których w znacznym stopniu zależy uzyskanie wielkowymiarowych wyrobów z betonu komórkowego bez pęknięć. Formy powinny być dostatecznie sztywne dla zapobieżenia powstawaniu pęknięć w uformowanych wyrobach przy ich załadowaniu do wagoników i przewożeniu do autoklawów. Do formowania małych wyrobów odpowiednie są wielosekcyjne formy bateryjne o zwiększonej sztywności, ułatwiające wlewanie mieszanki; formy te umożliwiają większe załadowanie autoklawów.
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32