Blog
Gotowa masa betonowa
W artykule znajdziesz:
Gotowa masa betonowa
Betoniarki o mieszaniu przymusowym stale (program uprawnienia budowlane na komputer). Do betoniarek stałych przeciwbieżnych o mieszaniu przymusowym z mieszalnikiem obrotowym należy betoniarka typu BP-500 (produkcji krajowej), która produkowana jest w dwóch odmianach - zwykłej i scalonej.
Różnica polega na tym, że do odmiany betoniarki scalonej wchodzą dodatkowe zespoły, a mianowicie: wciągarka, pomost składający się z 1-3 członów, prowadnica z koszem wsypowym oraz zasobnik na gotową masę betonową. W zależności od liczby członów konstrukcji nośnej (pomostu) betoniarka scalona oznaczona jest następującymi symbolami:
BP-500 I - konstrukcja nośna jednoczłonowa bez zasobnika na masę betonową. Gotowa masa betonowa może być pobierana bezpośrednio z mieszalnika przez środki transportu o wysokości do 1,70 m;
BP-500 II - konstrukcja nośna dwuczłonowa z zasobnikiem lub bez zasobnika (program uprawnienia budowlane na ANDROID). Gotowa masa betonowa może być pobierana z zasobnika operacyjnego przez środki transportowe o wysokości również do 1,70 m.
BP-500 III - konstrukcja nośna trzyczłonowa z zasobnikiem lub bez zasobnika. Z zasobnika mogą w tym przypadku pobierać masę betonową środki transportowe o wysokości do 3,00 m. Betoniarka przeciwbieżna BP-500 składa się z następujących zespołów: mechanizmu napędu, ramy betoniarki, urządzenia spustowego, łapy ruchomej, łapy stałej, instalacji dozowania wody i instalacji elektrycznej. Mechanizm napędu nadaje ruch obrotowy mieszalnikowi betoniarki oraz łapom mieszającym. Rama betoniarki składa się z ramy dolnej (wykonanej z dwuteowników), dwóch belek bocznych i belki głównej spoczywającej na belkach bocznych ramy (uprawnienia budowlane).
Urządzenie spustowe służy do opróżniania mieszalnika betoniarki po ukończeniu procesu mieszania masy betonowej. Składa się ono z następujących części zaworu zamykającego otwór spustęwy, dwóch dźwigni, z których jedna służy do opuszczania lub podnoszenia zaworu w płaszczyźnie pionowej, co powoduje odsłonięcie względnie zamknięcie otworu spustowego w dnie mieszalnika oraz mechanizmu zatrzaskowego, służącego do zabezpieczenia przed ewentualnym otworzeniem się otworu spustowego.
Łapy ruchome
Łapy ruchome obracając się mieszają masę betonową (program egzamin ustny). W dolnej części łapy ruchome zaopatrzone są w łopatki mieszające. Łapa stała przykręcona do ramy górnej powoduje nakierowywanie masy betonowej na łapy ruchome i oczyszczanie powierzchni bocznej mieszalnika. Mieszalnik obraca się na rolkach, zamocowanych na ramie dolnej, które jednocześnie zabezpieczają ustawienie mieszalnika w osi pionowej. Instalacja dozowania wody zmontowana jest na ramie górnej i częściowo na belce bocznej betoniarki. Rolę miernika dozowanej wody spełnia wodomierz przepływowy (opinie o programie).
Betoniarkę w zależności od potrzeb można ustawić na wysokościach 5,25; 3,25 i 1,85 m. Pomost składa się z dwóch dźwigarów nośnych wykonanych z ceowników oraz dźwigarów pomocniczych wykonanych również z ceowników. Pod pomostem znajduje się zasobnik o pojemności 1,5 m3. Zasobnik w dolnej swej części zaopatrzony jest w zasuwę łupinową o wymiarach wylotu 300×400 mm. Aby zapobiec rozbryzgiwaniu masy betonowej, można pod zasuwą przymocować rynnę spustową (segregator aktów prawnych).
Betoniarkę przewozić można na samochodzie lub koleją. Innym przykładem stałej betoniarki o mieszaniu przymusowym z mieszalnikiem o osi pionowej jest krajowej produkcji betoniarka typu BP-1000. Betoniarka BP-1000 składa się z następujących zespołów: ramy głównej, mieszalnika, zasuwy, mieszadeł, mechanizmu napędu i wyciągu koszowego.
Rama główna wykonana z profili walcowanych służy do osadzania na niej mieszalnika, zasuwy, mechanizmu obrotu ramy mieszadeł i mechanizmu podnoszenia kosza (promocja 3 w 1). Płaszcz mieszalnika wykonany z blachy składa się z dwóch części skręconych ze sobą śrubami i dna składającego się z dwóch odcinków koła, między którymi umieszczona jest zasuwa.
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32