Blog

14.04.2020

Groszkowanie

W artykule znajdziesz:

Groszkowanie

Groszkowanie

Groszkowanie 1 - zmiękczanie skóry i uwypuklanie rysunku lica przez zginanie licem do wewnątrz (program uprawnienia budowlane na komputer).
Groszkowanie - obrabianie powierzchni kamieni twardych lub średnio twardych w ten sposób, by była równa lecz bardzo szorstka.

Groszkownica - maszyna, najczęściej z dwoma walcami lub segmentami obłożonymi masą korkową. służąca do groszkowania 1 i podciągania skór.
Groszkownik - młot kamieniarski dwuręczny na krótkim trzonku mający na obydwu powierzchniach roboczych nacięte rzędami ostrza w kształcie ostrosłupów, służący do groszkowania.
Groszkownik dłutowy - dłuto kamieniarskie o powierzchni roboczej groszkownika, służące do groszkowania’ małych powierzchni.
Grot, szpicak - dłuto kamieniarskie do gratowania.
Grot - dłuto urabiające młotka mechanicznego (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Grota krasowa - pusta przestrzeń w skałach mająca bezpośrednie szerokie wyjście na powierzchnię ziemi, powstała wskutek ługującego działania wody na skały podatne na krasowienie, przede wszystkim wapienie i gipsy.
Grotmars - mars na grotmaszcie.
Grotmarsel - drugi od pokładu żagiel rejowy na grotmaszcie.
Grotmaszt jedy ny lub główny maszt statku żaglowego; na statkach dwumasztowych maszt większy: na trzy masztowych - środkowy, na wielomasztowych wszystkie maszty prócz pierwszego i ostatniego nazywane są g. i są kolejno numerowane począwszy od dziobu (uprawnienia budowlane).

Gratowanie, szpicowanie - zbijanie z powierzchni kamieni wzniesień lub wypukłości za pomocą narzędzi zwanych grotami z zachowaniem żądanego obrysu bryły geometrycznej grotreja reja na grotmaszcie.
Grotsztaksel - trójkątny żagiel stawiany przed grotmasztem na linie ukośnej pomiędzy grotmasztem i pokładem, przy opętniku fokmasztu.
Grodź - wiązanie kadłuba w postaci szczelnej, pionowej, stalowej lub drewnianej ściany poprzecznej lub wzdłużnej, dzielącej kadłub na przedziały szczelne; system g. zapewnia niezatapialność statku i jego stateczność Grodź - przepierzenie wentylacyjne z tkaniny, desek lub cegły itp. wzdłuż wyrobiska ślepego wykonane w celu doprowadzenia świeżego powietrza do przodku i odprowadzenia powietrza zużytego.
Grodź - pęk rur ułożonych w szereg, tworzący przegrodę; między g. przepływają spaliny grodź kolizyjna.
Grodź zderzeniowa - pierwsza od dziobu grodź 1 zamykająca skrajnik dziobowy od strony rufy.
Grodź montażowa - szablon wewnętrzny lub zewnętrzny zapewniający poprawność kształtu bloku kadłuba statku podczas jego montażu (program egzamin ustny).

Grodź zderzeniowa

Grodź zderzeniowa - grodź kolizyjna.
Gruberowanie - spulchnianie roli kultywatorami o łapach sztywnych mniej przesusza glebę niż kultywatorowanie. nie wyciąga na wierzch nasion chwastów i bryłek wilgotnej gleby.
Grabiarka - strugarka grubościowa (do drewnu).

Grubizna - drewno okrągłe o średnicy nic mniejszej niż 7 cm. mierzonej wraz z korą w cieńszym jego końcu.
Grubociąg - ciągarka bębnowa pojedyncza do ciągnienia drutu o dużej średnicy (opinie o programie).
Grubościomierz - przyrząd do pomiaru grubości; zależnie od rodzaju materiału i kształtu mierzonego przedmiotu stosuje się g. z czujnikami mechanicznymi, indukcyjnymi, rezystorowymi, radiacyjnymi, ultradźwiękowymi itd.
Grubościomierz izotopowy, miernik izotopowy grubości - grubościomierz działający na podstawie pomiaru natężenia promieniowania jądrowego przechodzącego przez warstwę mierzoną (g. i. absorpcyjny) lub odbitego od podłoża.
Grubość czcionki - wymiar czcionki między jej płaszczyznami bocznymi mierzony wzdłuż sygnatury (segregator aktów prawnych).

Grubość nominalna spoiny pachwinowej - wysokość największego trójkąta równoramiennego prostokątnego wpisanego w przekrój poprzeczny spoiny bez uwzględnienia wtopienia.
Grubość rzeczywista spoiny pachwinowej - spaw odległość od grani do lica spoiny.
Grubość sklepienia - bud. odległość między p Grubość spoiny czołowej - spaw. grubość cieńszego z dwóch członów łączących spoinę czołową.
Grubość sprowadzona nadlewu, moduł krzepnięcia nadlewu - stosunek objętości nadlewu do powierzchni jego ochładzania grubość warstwy skrawanej* - wymiar nominalnego rzeczywistego pola poprzecznego przekroju warstwy skrawanej mierzony w kierunku prostopadłym do krawędzi ostrza.
Grubość względna profilu -stosunek maksymalnej grubości profilu do długości cięciwy profilu lotniczego (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

25.03.2024
Egzaminy dla osób ukaranych

Osoby ukarane z tytułu odpowiedzialności zawodowej zgodnie z artykułem 96 Ustawy Prawo Budowlane, które zostały zobowiązane do ponownego zdania egzaminu,…

22.03.2024
Wniosek o ponowny egzamin na uprawnienia budowlane

Wniosek o ponowne wyznaczenie terminu egzaminu na uprawnienia budowlane należy złożyć w przypadkach, kiedy nie możesz uczestniczyć w wyznaczonym terminie…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami