Blog
Gwoździe do rusztowań
W artykule znajdziesz:
Gwoździe do rusztowań
Do budowy drabin należy stosować na stojaki tarcicę sosnową nieobrzynaną klasy II lub III, a na szczeble tarcicę sosnową nieobrzynaną klasy III. Stojaki nie mogą mieć sęków zepsutych lub zdrowych wypadających, zaś szczeble powinny być bez sęków (program uprawnienia budowlane na komputer).
Dopuszcza się nieliczne występowanie w stojakach sęków o średnicy nie większej niż 10 mm, przy czym na krawędziach przekroju sęki są niedopuszczalne.
Do rusztowań zewnętrznych należy używać drewna półsuchego o wilgotności IX - Drewno do rusztowań powinno być zaimpregnowane, przez dwukrotne posmarowanie za pomocą pędzla, środkiem grzybobójczym.
Gwoździe do rusztowań powinny być co najmniej 2-3 razy dłuższe niż grubość p- bijanego elementu, przy czym długość ich nie może być mniejsza niż 75 mm (program uprawnienia budowlane na ANDROID). Klanie powinny mieć średnicy mniejszej od 12 mm. Przekroje gwoździ, śrub i j.r muszą odpowiadać wymaganiom normy PN-64/03150.
Wszystkie elementy rusztowania powinny być oznakowane i zapisane w książce wentarzowej budowy. Wydawanie elementów na budowę powinno odbywać się łącznie za pokwitowaniem, a po demontażu elementy powinny być zwrócone magazynu oczyszczone i posegregowane. Elementy poszczególnych rodzajów rusz- wań powinny pod względem materiałowym odpowiadać poniżej podanym wymaganiom (uprawnienia budowlane).
Rusztowania drabinowe. Stojaki drabiny powinny być z tarcicy sosnowej klas lub III, długości 6 lub 8 m. o przekroju po ostruganiu 50 x 100 mm.
Szczeble drabiny należy wykonywać z tarcicy sosnowej o przekroju po ostrugar 32×63 mm. nie mającej sęków, skrętu włókien i pęknięć. Rozstaw osiowy szczelin w drabinie - 50 cm.
Tętnik i powinny być z desek o grubości nie mniejszej niż 25 mm i szerokości co na mniej 14 cm.
Na pomost należy używać bali sosnowych o grubości 50 mm i o szerokości ok. 23 en Poręcze powinny być z desek sosnowych o grubości 25 mm. a szerokości c najmniej 18 cm.
Podkładki pod drabiny wykonywać należy z desek o grubości 32 do 50 mm. a szer. kości 14 cm i długości ok. 1 m.
Rusztowania stojakowe
Rusztowania stojakowe jednorzędowe i dwurzędowe z dłużyc. Stojaki powinny b\. z okrąglaków (dłużyc) sosnowych klasy II. o średnicy w cieńszym końcu nie mniejsze niż 12 cm.
Podluinice do stojaków należy wykonywać również z okrąglaków o średnicy nic mniejszej niż 12 cm i długości równej co najmniej dwom odstępom stojaków, zwiększonym o 50 cm.
Leżnie powinny być wykonywane z okrąglaków-jak stojaki. Na pomost należ, używać desek o grubości co najmniej 32 mm i szerokości 18 cm (program egzamin ustny).
Poręcze powinny być z desek o grubości 32 mm i szerokości 15 cm. Na odbojnice (deski krawężnikowe) należy używać desek takich jak na poręcze; grubość desek 32 mm. szerokość - 18 cm.
Schodnie powinny być z desek o grubości 38 mm i szerokości 18 cm. Na podwalin) należy stosować bale o grubości 50 mm i szerokości co najmniej 25 cm. Bale na podkładki powinny mieć wymiary;
- przy stojakach pojedynczych - grubość 38 mm. szerokość 20 cm. długość 40 cm (opinie o programie).
przy stojakach podwójnych - grubość 38 cm. szerokość co najmniej 25 cm oraz długość 60 cm.
Rusztowania na wysuwnicach. Na pomost należy stosować deski grubości 38 mm i szerokości 20 cm.
Poręcze wykonuje się z desek grubości 38 mm i szerokości 18 cm.
Deski krawężnikowe i słupki poręczy wykonuje się z desek grubości 38 mm i szerokości 20 cm (segregator aktów prawnych).
Podwaliny należy stosować krawędziaki o przekroju 120 x 120 cm i długości nie mniejszej niż 140 mm.
Wysuwnice należy wykonywać z krawędziaków o przekroju nie mniejszym niż 14 x x 14 cm.
Rusztowania na kozłach.
Kozły do robót murowych:
- leżnie - krawędziaki o przekroju I2xl2cm,
- nogi - łaty o przekroju 7,6 x 7,6 cm.
- deski usztywniające nogi kozła - deski o grubości 3.2 cm i szerokości nie mniejszej niż I2cm.
Na kozły do robót wykończeniowych: leżnie i nogi kozła - deski o grubości co najmniej 3.8 cm i szerokości 18 cm - deski usztywniające nogi kozła deski o grubości 3.2 cm i szerokości co najmniej 12 cm.
Na pomosty stosuje się deski grubości nie mniejszej niż 3.2 cm i szerokości 18 cm (promocja 3 w 1)..
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32