Blog

Żurawie jezdniowe zdjęcie nr 2
15.04.2020

Hangar

W artykule znajdziesz:

Hangar

Żurawie jezdniowe zdjęcie nr 3
Hangar

Hangar - budynek przeznaczony do lokowania statków powietrznych lub małych statków wodnych, zwłaszcza sportowych, w celu zabezpieczenia ich przed wpływami atmosferycznymi, umożliwienia napraw oraz przygotowania do eksploatacji (program uprawnienia budowlane na komputer).
Hangar - budynek w porcie morskim lub rzecznym służący do krótkotrwałego w zasadzie składowania ładunków.

Hantla - para atomów międzywęzłowych w sieci regularnej ściennie centrowanej, położonych symetrycznie w równych odległościach po obu stronach wakansu.
Hardenit - skrytoiglasty martenzyt z austenitem szczątkowym, uzyskany przez hartowanie stali eutektoidalnej od temperatury hartowania do nieco powyżej temperatury przemiany eutektoidalnej.
Hardware - sprzęt komputerowy (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Harfa - w serowarstwie narzędzie do ręcznej obróbki skrzepu mleka; służy do cięcia skrzepu na kostki i mniejsze części; elementem krającym są struny.
Harmoniczna, składowa harmoniczna - składowa przebiegu okresowego, np. drgania akustycznego, elektrycznego, o częstoliwości równej wielokrotności częstotliwości podstawowej.
Harmoniczna nieparzysta - harmoniczna, której rząd wyraża liczba naturalna nieparzysta.
Harmoniczna parzysta - harmoniczna, której rząd wyraża liczba naturalna parzysta; harmoniczna zerowa jest również zaliczana do h.p.
Harmoniczna podstawowa, pierwsza składowa harmoniczna - harmoniczna, której rząd wyraża się liczbą jeden.
Harmoniczna zerowa, składowa harmoniczna stała - harmoniczna, której rząd wyraża się liczbą zero równa się wartości średniej okresowej przebiegu.
Harmonogram - plan pracy przedstawiony w postaci wykresu obrazującego wzajemne powiązania i czas trwania poszczególnych czynności tej pracy (uprawnienia budowlane).
Harpun - grot z zagiętymi hakami przymocowany do liny, wyrzucany ręcznie lub za pomocą działka w czasie polowań na zwierzęta morskie.

Hartowanie - zabieg obróbki cieplnej, polegający na nagrzewaniu i wygrzewaniu stopu w odpowiedniej temperaturze, zależnej od rodzaju materiału. w której następują przemiany strukturalne i następnym dostatecznie szybkim chłodzeniu; h. przeprowadza się w celu uzyskania struktury o większej twardości.

Hartowanie ciągłe - hartowanie, przy którym nagrzewanie i chłodzenie hartowanego przedmiotu odbywa się w sposób ciągły (przedmiot jest przesuwany przez urządzenie grzejne lub odwrotnie, tj. palnik przesuwa się wzdłuż przedmiotu) hartowanie emulsji, garbowanie emulsji - obróbka chemiczna materiałów światłoczułych w roztworze wodnym ałunów lub formaliny w celu uodpornienia emulsji światłoczułej na działanie wody i czynników mechanicznych przeprowadza się w fotografii barwnej w celu uodpornienia wrażliwych wielowarstwowych emulsji, jak również niekiedy h. poddaje się negatywy czarnobiałe i (rzadziej) pozytywy (program egzamin ustny).
Hartowanie elektrolityczne - hartowanie powierzchniowe, przy którym nagrzewanie warstwy zewnętrznej danego przedmiotu odbywa się w elektrolicie, przy czym przedmiot ten stanowi katodę.

Hartowanie indukcyjne

Hartowanie indukcyjne - hartowanie z nagrzewaniem prądami wirowymi wzbudzonymi w warstwie zewnętrznej przedmiotu przez prąd szybkozmienny płynący w induktorze.
Hartowanie indukcyjne szeregowe - hartowanie indukcyjne, przy którym identyczne elementy przedmiotu są kolejno nagrzewane i chłodzone, np. zęby koła zębatego.
Hartowanie izotermiczne, hartowanie z przemianą izotermiczną - hartowanie, przy którym chłodzenie odbywa się w kąpieli nagrzanej do temperatury pomiędzy temperaturą zakresu przemian perlitycznych i temperaturą początku przemiany martenzytycznej.

Hartowanie jednoczesne - hartowanie, przy którym nagrzewanie całej hartowanej warstwy przedmiotu odbywa się jednocześnie i dopiero po nagrzaniu jej do żądanej temperatury przeprowadza się chłodzenie.
Hartowanie kąpielowe, hartowanie zanurzeniowe - hartowanie powierzchniowe, przy którym nagrzewanie przedmiotu odbywa się w kąpieli solnej lub ołowiowej (opinie o programie).
Hartowanie kontaktowe - hartowanie powierzchniowe stosowane do przedmiotów w kształcie wałków, przy którym nagrzewanie odbywa się za pomocą prądu elektrycznego, przepływającego między dwoma krążkami toczącymi się po powierzchni przedmiotu.
Hartowanie na wskroś - hartowanie, w wyniku którego przedmiot ulega zahartowaniu w całej objętości.
Hartowanie obrotowe - hartowanie płomieniowe, przy którym przedmiot nagrzewany obraca się pomiędzy nieruchomymi palnikami aż do osiągnięcia odpowiedniej temperatury, po czym jest chłodzony (najczęściej natryskiem).
Hartowanie płomieniowe - hartowanie powierzchniowe z nagrzewaniem za pomocą palników gazowych (segregator aktów prawnych).

Hartowanie pod/.erowe, hartowanie z wymrażaniem - hartowanie stali z oziębianiem do temperatury otoczenia, po którym wkrótce następuje wymrażanie przedmiotu hartowanego w niskich temperaturach, najczęściej w ciekłym tlenie (- 183″C).
Hartowanie posuwowe - hartowanie płomieniowe, przy którym palnik przesuwa się ruchem postępowym wzdłuż przedmiotu, po czym następuje chłodzenie (najczęściej natryskiem wysyłanym przez dyszę również przesuwającą się ruchem postępowym nad paleniskiem wzdłuż przedmiotu) (promocja 3 w 1).
Hartowanie posuwowo-obrotowe - metoda hartowania płomieniowego, przy której przedmiot nagrzewany obraca się, natomiast palnik, a za nim dysza chłodząca przesuwają się wzdłuż przedmiotu.

Najnowsze wpisy

21.11.2024
Żurawie jezdniowe zdjęcie nr 4
Na czym polega geodezyjne wyznaczenie granic działki?

Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…

20.11.2024
Żurawie jezdniowe zdjęcie nr 5
Co to są obiekty małej architektury?

Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…

Żurawie jezdniowe zdjęcie nr 8 Żurawie jezdniowe zdjęcie nr 9 Żurawie jezdniowe zdjęcie nr 10
Żurawie jezdniowe zdjęcie nr 11
Żurawie jezdniowe zdjęcie nr 12 Żurawie jezdniowe zdjęcie nr 13 Żurawie jezdniowe zdjęcie nr 14
Żurawie jezdniowe zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Żurawie jezdniowe zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Żurawie jezdniowe zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami