Blog

Towary wysoko przetworzone zdjęcie nr 2
26.05.2019

Ile można zarobić jako kierownik budowy?

W artykule znajdziesz:

Ile można zarobić jako kierownik budowy?

Kierownik budowy to osoba, bez której nie może odbyć się niemal żaden proces budowlany – wyjątkiem są prace o małym stopniu skomplikowania, np. stawianie wiaty garażowej (https://uprawnienia-budowlane.pl). Aby zostać kierownikiem, trzeba posiadać odpowiednie wykształcenie, odbyć praktykę zawodową oraz zdać egzamin na uprawnienia budowlane, które pozwalają na sprawowanie samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie.

Towary wysoko przetworzone zdjęcie nr 3
Ile można zarobić jako kierownik budowy?

Dopiero wówczas można starać się o taką posadę w jednej z firm budowlanych lub założyć własną działalność (program na komputer). Średnie zarobki kierownika budowy wynoszą 7 tysięcy złotych brutto, ale najlepsi w tej branży zarabiają ponad 9 tysięcy złotych. Do tego trzeba jeszcze doliczyć świadczenia pozapłacowe, do których najczęściej zalicza się telefon komórkowy, przenośny komputer i służbowy samochód. Jest to zawód zdominowany przez mężczyzn – pracuje w nim zaledwie 10% kobiet (program na telefon).

Oczywiście warto pamiętać, że na wysokie zarobki mogą liczyć tylko osoby, które mają odpowiednie doświadczenie – początkujący kierownik budowy zwykle zarabia poniżej 4 tysięcy złotych. Warto też pamiętać, że w tym zawodzie duże znaczenie ma hierarchia. Najwyższe zarobki osiągają tzw. kierownicy projektów, których wynagrodzenie często przekracza 11 tysięcy złotych (opinie o programie). Jest to jednak praca bardzo odpowiedzialna, dlatego osoby na tych stanowiskach często otrzymują premie oraz dodatkowe profity, takie jak służbowy samochód, prywatną opiekę medyczną, ubezpieczenie na życie czy służbowy telefon, który może być wykorzystywany do celów prywatnych (segregator aktów prawnych).

Odpowiedzialność kierownika budowy

Na kierowniku budowy spoczywa ogromna odpowiedzialność zarówno za osoby przebywające na placu budowy, jak i za te, które w przyszłości będą korzystać z danego obiektu (promocja 3 w 1). Dlatego konieczne jest ciągłe dokształcanie się, zwłaszcza z zakresu nowoczesnych technologii stosowanych w budownictwie, których z roku na rok przybywa. W przypadku, gdy kierownik popełni błędy lub zdarzą mu się jakieś uchybienia, ponosi on odpowiedzialność zawodową. Jej skutkiem może być nawet konieczność ponownego zdawania egzaminu lub zakazu wykonywania obowiązków zawodowych (program egzamin ustny).

Najnowsze wpisy

23.07.2024
Towary wysoko przetworzone zdjęcie nr 4
Zmiany w projekcie technicznym

Zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane, opracowanie projektu budowlanego należy do podstawowych obowiązków…

22.07.2024
Towary wysoko przetworzone zdjęcie nr 5
Historia uprawnień budowlanych w Polsce

Uprawnienia budowlane w Polsce mają długą i złożoną historię, sięgającą czasów przedwojennych (program TESTY UPRAWNIENIA BUDOWLANE - wersja na komputer). W…

Towary wysoko przetworzone zdjęcie nr 8 Towary wysoko przetworzone zdjęcie nr 9 Towary wysoko przetworzone zdjęcie nr 10
Towary wysoko przetworzone zdjęcie nr 11
Towary wysoko przetworzone zdjęcie nr 12 Towary wysoko przetworzone zdjęcie nr 13 Towary wysoko przetworzone zdjęcie nr 14
Towary wysoko przetworzone zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Towary wysoko przetworzone zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Towary wysoko przetworzone zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami