Blog
Ile pytań na egzaminie
W artykule znajdziesz:
Z ilu pytań składa się pisemny egzamin na uprawnienia budowlane bez ograniczeń?
Wiele osób zastanawia się jak właściwie wygląda pisemny egzamin na uprawnienia, a także z ilu się składa pytań i jak wiele czasu ma się na udzielenie odpowiedzi (https://uprawnienia-budowlane.pl). Wszystkie te kwestie są szczegółowo regulowane przepisami, przy czym bardzo jasno określono jedną ważną rzecz, a mianowicie, aby móc przystąpić do egzaminu ustnego konieczne jest zdanie egzaminu pisemnego (program na komputer). Zakres oraz czas trwania tej części egzaminu zależy przede wszystkim od tego, jak i rodzaj oraz zakres uprawnień wybrał dany kandydat.
We wszystkich specjalnościach uprawnień do projektowania i kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń egzamin pisemny ma formę testu jednokrotnego wyboru składającego się z 90 pytań, z czego (program na telefon):
• 50 pytań dotyczy prawa budowlanego i przepisów, które zostały wydane na jego podstawie, przy czym 23 pytania dotyczą przepisów techniczno-budowlanych,
• 25 pytań związanych jest z wybranym zakresem specjalności,
• 9 pytań dotyczy przepisów związanych,
• 6 pytań dotyczy przepisów kodeksu administracyjnego (opinie o programie).
Egzamin trwa w tym wypadku 135 minut, a żeby zdać należy udzielić 68 poprawnych odpowiedzi.
Egzamin pisemny
Egzamin pisemny na uprawnienia bez ograniczeń oddzielnie do projektowania lub do kierowania robotami budowlanymi to test złożony z 75 pytań, spośród których (segregator aktów prawnych):
• 42 pytania dotyczą prawa budowlanego i wydanych na jego bazie przepisów, w tym 20 dotyczy przepisów techniczno-budowlanych,
• 20 pytań związanych jest z wybraną specjalnością,
• 8 pytań z przepisów związanych,
• 5 pytań z kodeksu postępowania administracyjnego.
Egzamin trwa 115 minut, a żeby go zdać, trzeba udzielić przynajmniej 56 poprawnych odpowiedzi (promocja 3 w 1).
Testy przygotowywane są na podstawie aktów prawnych, których znajomość wymagana jest na egzaminie. Pytania pochodzą z bazy pytań Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa, a w każdej izbie okręgowej egzamin pisemny rozpoczyna się w tym samym dniu i o tej samej porze, a także składa się z tych samych pytań (program egzamin ustny). Testy sprawdzane są bezpośrednio po egzaminie, po czym wywieszane są listy kandydatów z wynikiem egzaminu.
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32