Blog
Import paliwa
W artykule znajdziesz:
W wymianie-handlowej z zagranicą nadal dużą rolę odgrywa współpraca z państwami byłego ZSRR. Z ogólnej wartość i eksportu wynoszącej 14.! miel USD (1998) az 58,1% skierowane było do Rosji, 5% na Białoruś, a na kolejnych miejsc ach znajdowały się: Chiny (5%), Niemcy (2,8%) i Turcja (2,7″.,) (program uprawnienia budowlane na komputer).
W przypadku importu, którego wartość w 1998 przekroczyła 18,2 mld USD, również dominowały kraje byłego ZSRR: Rosja (48,9% ogólnej wartość i) i Turkmenistan (8,8%), przede wszystkim za sprawą importu paliw. Na kolejnych miejsc ich znajdowały się: Niemcy (5,5%), Stany Zjednoczone (2,9%) i Polska (2,7%). W strukturze towarowej importu ciec udział miały paliwa, gł. ropa naftowa i gaz ziemny (5 1,7% wartości importu). Poza tym importowano maszyny i urządzenia, chemikalia, tekstylia oraz żywność. W strukturze towarowej eksportu dominowały natomiast maszyny i urządzenia oraz żelazo, stal i wyroby hutnicze, a także artykuły spożywcze (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Kijów posiada także bogate muzealne zgromadzone m.in. w Ukraińskim Muzeum Historycznym, Muzeum Sztuki Wschodniej i Zachodniej czy Muzeum Sztuki Ukraińskiej. W sezonie letnim duża popularność rejsy po Dnieprze (uprawnienia budowlane).
Baza noclegowa
Przeważająca część bazy noclegowej zlokalizowana jest w regionie czarnomorskim i karpackim oraz gł. ośrodkach miejskie li kraju. Mimo trudność i gospodarczych i niewielkich środków na promocje i odpowiednie dostosowanie standardów bazy noc lęgowej w ośrodkach wypoczynkowych, w 2. poł. lat PO. obserwuje sic; dynamiczny wzrost przyjazdów turystycznych z 5,7 min (IPOS) do (»,2 min (1998). () blisko 407.1 zwiększyły się w tym samym czasie wpływy z turystyki w IPPH wartość .407 min USD (program egzamin ustny).
W starożytności na wybrzeżach Morza Czarnego zakładali kolonie Grecy. W IV-VI w. między Dnieprem a Dniestrem powstał związek plemienny Anlów, we wczesnym średni owieczu obszary dzisiejszej Ukrainy były zasiedlone przez słowiańskie plemiona, m.in. Chorwatów, Polan, Twórców i Wołynian (opinie o programie). W 2. poł. IX w. na terenie Ukrainy powstało państwo staroruskie (Kuś Kijowska) ze stolic.) w Kijowie; w XII w. rozpadło się na szereg księstw nieudanych, wśród których do największego znaczenia doszło w XIII w. Księstwo Halickie (Ruś Halli ko-Wołyńska), jego władca Daniel Dalicki (1201-1 264) zjednoczył w I. poł. XIII w. większość obecnych ziem ukraińskich wraz z Kijowem (segregator aktów prawnych).
Najazd plemion mongolsko uzależnił księstwa ruskie od Złotej Ordy. W XIV w, ziemie pd. Zach. Rusi, uwolnione spod mongolskiej zależności, stały się przedmiotem polsko-litewskiej rywalizacji. W ciągu XV w. ustalił sic,- ich podział polityczny: Podole-, Kijowszczyzna i część Wołynia przypadły Litwie, tzw. Kuś zerwona z zach. Podolem znalazły się pod panowaniem Polski, Ruś Zakarpacka weszła w skład Węgier, a pn. Bukowina - księstwa Mołdawii; na ziemiach pd. Ukrainy Tatarzy utworzyli chanat krymski. W 1509 na mocy postanowień unii lubelskiej ziemie ukraińskie znajdujące sic,- w granicach Wielkiego Księstwa Litewskiego zostały przyłączone cło Korony (promocja 3 w 1). W I 590 część prawosławnego duchowieństwa ukraińskiego przystąpiła do tzw. unii brzeskiej z Kościołem katolickim, co doprowadziło do rozłamu religijnego (dwie diecezje - unicka i dyzunicka), a w konsekwencji do długotrwałego okresu walk religijnych.
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32