Blog

Typizacja elementów instalacyjnych zdjęcie nr 2
15.04.2020

Indeks reaktywności

W artykule znajdziesz:

Indeks reaktywności

Typizacja elementów instalacyjnych zdjęcie nr 3
Indeks reaktywności

Indeks reaktywności - wskaźnik charakteryzujący ilościowo podatność danego położenia w cząsteczce na dany typ reakcji chemicznej.
Indeks słów kluczowych - indeks permutacyjny.
Indeks słów kluczowych poza kontekstem - indeks kwoc (program uprawnienia budowlane na komputer).
Indeks wiskozowy - wskaźnik lepkości.
Indeksowanie - charakteryzowanie treści dokumentu (tworzenie jego charakterystyki wyszukiwawczej) za pomocą wyrazów lub wyrażeń zaczerpniętych z tekstu dokumentu lub z obowiązującego wykazu terminów (tezaurusa, wykazu słów kluczowych itp.).

Indeksowanie 2 - modyfikowanie części adresowej rozkazu wykonywane automatycznie przez komputer przed wykonaniem (lub w trakcie wykonywania) rozkazu (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Inden - dwucykliczny węglowodór aromatyczny, bezbarwna ciecz, nierozpuszczalna w wodzie, rozpuszczalna w alkoholu i eterze; łatwo polimeryzuje na powietrzu jest otrzymywany z frakcji smoły pogazowej; znajduje zastosowanie w produkcji żywic syntetycznych oraz jako półprodukt do syntez organicznych.
Indofenole - grupa barwnych związków organicznych, których najprostszym przedstawicielem jest indofenol, produkt kondensacji pnitrozofenolu z fenolem jako barwniki nie mają znaczenia technicznego, niektóre z nich są natomiast ważnymi półproduktami do wyrobu barwników innych klas, w szczególności barwników siarkowych; używane są także w analizie chemicznej jako wskaźniki reakcji utleniania i redukcji (uprawnienia budowlane).
Indol, benzopirol, C*H7N - dwucykliczny związek aromatyczny z atomem N jako heteroatomem; płatki rozpuszczalne w gorącej wodzie, alkoholu i eterze, lotny z parą wodną; i. jest stosowany do syntezy organicznej, w przemyśle perfumeryjnym, w medycynie oraz jako odczynnik chemiczny.
Indowanie - osadzanie powłoki indowej np. metodą elektrolityczną (program egzamin ustny).
Indukcja - wnioskowanie, w którym zdanie stwierdzające jakąś ogólną prawidłowość uznaje się jako wniosek na podstawie uznanych już zdań jednostkowych, stwierdzających poszczególne przypadki tej prawidłowości.

Indukcja - (I)oddziaływanie pola (elektrycznego, magnetycznego) na ciała znajdujące się w ich otoczenia bez zetknięcia się z ciałem wywołującym pole wielkość fizyczna charakteryzująca pole (elektryczne, magnetyczne).
Indukcja chemiczna - wywoływanie lub przyspieszanie reakcji indukowanej przez reakcję indukującą w układzie reakcji sprzężonych.
Indukcja dielektryczna - indukcja elektryczna (opinie o programie).
Indukcja elektromagnetyczna - zjawisko powstawania siły elektromotorycznej w obwodzie elektrycznym pod wpływem zmian strumienia magnetycznego przenikającego przez ten obwód; zmianę strumienia uzyskuje się przez ruch przewodnika lub zmianę natężenia pola magnetycznego.

Indukcja elektrostatyczna

Indukcja elektrostatyczna, influencja elektrostatyczna - zjawisko zmiany rozkładu ładunków elektrycznych danego ciała pod wpływem zewnętrznego pola elektrycznego.
Indukcja elektryczna, indukcja dielektryczna - przesunięcie elektryczne - zjawisko polegające na przesunięciu ładunków elektrycznych związanych z cząsteczkami w dielektryku znajdującym się w polu elektrycznym, wytworzonym przez swobodne ładunki elektryczne wektor indukcji elektrycznej - wektor opisujący pole elektryczne wewnątrz dielektryka, który w środowisku izotropowym ma taki sam kierunek i zwrot, jak natężenie pola elektrycznego, wartość bezwzględna zaś jest równa iloczynowi tego natężenia przez przenikalność dielektryczną (segregator aktów prawnych).
Indukcja jądrowa - dawna nazwa rezonansu magnetycznego jądrowego.

Indukcja jednobiegunowa - indukcja unipolarna.
Indukcja magnetyczna - (1) zjawisko magnesowania się ciał w zewnętrznym polu magnetycznym wektor indukcji magnetycznej - wektor charakteryzujący wypadkowe pole magnetyczne w dowolnym ciele B = H + AnJ, w przypadku równoległości wektorów B. H i J B = /tH
gdzie: - przenikalność magnetyczna, H - natężenie pola magnetycznego, J - namagnesowanie.
Indukcja matematyczna - sposób dowodzenia twierdzeń dotyczących liczb naturalnych w oparciu o tzw. zasadę indukcji, czyli następujący aksjomat: jeśli (I) liczba k ma własność W i 2) jeśli dla dowolnej liczby naturalnej n>k, gdy n ma własność W, to n+ I ma własność W, to każda liczba naturalna większa od k ma własność.
Indukcja szczątkowa, remanencja magnetyczna, pozostałość magnetyczna, magnetyzm szczątkowy - indukcja magnetyczna utrzymująca się w ciele ferromagnetycznym po usunięciu zewnętrznego pola magnetycznego, magnesującego uprzednio próbkę do nasycenia jest jednym z podstawowych parametrów charakteryzujących materiały magnetyczne.
Indukcja unipolarna, indukcja jednobiegunowa - powstawanie siły elektromotorycznej podczas obrotu ciała namagnesowanego.

Indukcja własna, samoindukcja - zjawisko powstawania siły elektromotorycznej w nieruchomym obwodzie elektrycznym pod wpływem zmiany pola magnetycznego, wywołanej zmianą natężenia prądu w tym obwodzie.
Indukcja wzajemna - wytwarzanie siły elektromotorycznej w obwodzie przez zmianę prądu płynącego w innym obwodzie.
Indukcyjność, współczynnik indukcji - wielkość charakteryzująca oddziaływanie indukcyjne obwodów z prądem elektrycznym (promocja 3 w 1).
Indukcyjność główna transformatora - indukcyjność odpowiadająca strumieniowi magnetycznemu sprzęgającemu uzwojenie pierwotne z uzwojeniem wtórnym transformatora; w praktyce określana jest zwykle jako indukcyjność dowolnego uzwojenia transformatora mierzona w stanie jałowym transformatora.

Najnowsze wpisy

16.10.2024
Typizacja elementów instalacyjnych zdjęcie nr 4
Posiadanie certyfikatu SEP

Uprawnienia SEP (Stowarzyszenia Elektryków Polskich) do certyfikatów, które umożliwiają korzystanie z instalacji, instalacji i sieci elektroenergetycznych. Dzielą się na uprawnienia…

15.10.2024
Typizacja elementów instalacyjnych zdjęcie nr 5
Zdobycie uprawnień budowlanych w innych krajach

Zdobycie uprawnień budowlanych w innych krajach zależy od kontroli i wymagań w poszczególnych krajach. W różnych krajach mogą być stosowane…

Typizacja elementów instalacyjnych zdjęcie nr 8 Typizacja elementów instalacyjnych zdjęcie nr 9 Typizacja elementów instalacyjnych zdjęcie nr 10
Typizacja elementów instalacyjnych zdjęcie nr 11
Typizacja elementów instalacyjnych zdjęcie nr 12 Typizacja elementów instalacyjnych zdjęcie nr 13 Typizacja elementów instalacyjnych zdjęcie nr 14
Typizacja elementów instalacyjnych zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Typizacja elementów instalacyjnych zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Typizacja elementów instalacyjnych zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami