Blog
Indukcyjność rozproszenia transformatora
W artykule znajdziesz:
Indukcyjność rozproszenia transformatora
Indukcyjność rozproszenia transformatora - część indukcyjności uzwojenia odpowiadająca strumieniowi magnetycznemu rozproszenia tego uzwojenia, a więc ta część indukcyjności, która nie bierze udziału w wytwarzaniu siły elektromotorycznej w uzwojeniu drugim w praktyce określana jest jako indukcyjność dowolnego uzwojenia transformatora mierzona przy zwartych pozostałych uzwojeniach (program uprawnienia budowlane na komputer).
Indukcyjność własna (obwodu zamkniętego) - wielkość charakteryzująca obwód elektryczny wytwarzający skojarzony (ze zwojami obwodu) strumień magnetyczny, określana stosunkiem całkowitego strumienia magnetycznego przenikającego przez obwód do płynącego w tym obwodzie prądu lub stosunkiem energii magnetycznej nagromadzonej przez obwód do połowy kwadratu prądu płynącego w tym obwodzie.
Indukcyjność wzajemna - wielkość charakteryzująca układ dwóch obwodów elektrycznych wytwarzających wspólnie strumienie skojarzone indukcji wzajemnej, określona stosunkiem strumienia magnetycznego, wywołanego przez prąd jednego obwodu w innym obwodzie, do tego prądu.
induktancja - reaktancja indukcyjna (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Induktofonia - rozgłaszanie indukcyjne.
Induktor - dodatek inicjujący lub przyspieszający reakcje, lecz nie spełniający roli katalizatora.
Induktor pętlowy - pętla sprzęgająca induktor Ruhmkorffa cewka Ruhmkorffa.
Induktosyn - przetwornik mechaniczno-elektryczny o drukowanych uzwojeniach na stojanie i wirniku stosowane są jako elementy łącz synchronicznych.
Induktosyn nadawczy - induktosyn, w którym wielkością wejściową jest położenie kątowe wirnika, zaś wielkościami wyjściowymi są napięcia proporcjonalne do sinusa i cosinusa kąta położenia wirnika; napięcie wzbudzenia przykłada się do zacisków uzwojenia wirnika induktosyn odbiorczy - induktosyn, w którym wielkościami wejściowymi są napięcia doprowadzone do uzwojeń stojana, zaś wielkością wyjściową może być położenie kątowe wirnika lub napięcie wirnika.
Industrializacja, uprzemysłowienie - proces przeważającego wzrostu przemysłu w stosunku do rolnictwa i innych działów gospodarki, wyrażający się w szybkim zwiększeniu udziału przemysłu i wielkoprzemysłowej techniki w gospodarce.
Indygo, Ci6H,o02N2 - niebieski barwnik kadziowy, jeden z najstarszych barwników naturalnych; dawniej otrzymywany z liści indygowca, obecnie syntetycznie jest stosowane głównie do barwienia i druku włókien roślinnych indygokarmin - niebieski proszek (lub granulki) trudno rozpuszczalny w wodzie, bardzo trudno rozpuszczalny w alkoholu, wrażliwy na działanie czynników utleniających jest stosowany w medycynie, w przemyśle barwników oraz jako odczynnik chemiczny (uprawnienia budowlane).
Indykator
Indykator - przyrząd do uwidoczniania lub rejestrowania przebiegu zmiany ciśnienia w przestrzeni roboczej silnika tłokowego lub innej maszyny tłokowej w funkcji czasu, kąta obrotu wału korbowego albo położenia tłoka.
Indykator - wskaźnik 1 indykator elektryczny, indykator elektroniczny - indykator, w którym impulsy ciśnienia są przetwarzane na impulsy elektryczne składa się z przetwornika (czujnika) przetwarzającego Impulsy, z wzmacniacza i lampy oscyloskopowej lub oscylografu; stosowane są przetworniki pojemnościowe, piezoelektryczne, indukcyjne i elektrodynamiczne.
Indykator Farnborough - indykator stroboskopowy (program egzamin ustny).
Indykator iskrowy - indykator stroboskopowy.
Indykator mechaniczny - indykator , w którym rejestracja zmian ciśnienia dokonuje sięw sposób mechaniczny; i.m. składa się z dwóch zespołów: jeden rejestruje ciśnienie panujące w danej chwili w cylindrze, drugi położenie tłoka indykator optyczny - indykator 1, w którym wykres indykatorowy kreśli (na matówce lub płycie fotograficznej) promień świetlny przepuszczony przez układ optyczny; w skład tego układu wchodzą dwa lusterka; jedno odchyla promień świetlny pod wpływem odkształceń membrany spowodowanych zmianami ciśnienia w cylindrze maszyny, drugie wykonuje ruchy skoordynowane z ruchem wału korbowego, a więc i tłoka i odchyla promień w kierunku prostopadłym do poprzedniego (opinie o programie).
Indykator planktonowy - przyrząd do oceny ilości i jakości planktonu w wodach morskich ciągnięty jest co pewien czas na linie za statkiem rybackim; zebrany osad planktonu pozwala na szybką ocenę możliwości połowów ryb na danym obszarze.
Indykator promieniotwórczy - nitki wskaźnik promieniotwórczy.
Indykator punktowy - indykator stroboskopowy.
Indykator radarowy - wskaźnik radarowy indykator stroboskopowy.
Indykator punktowy - indykator 1 rejestrujący punktami każdorazowe wartości ciśnienia w cylindrze silnika i odpowiadające im kąty obrotu wału korbowego w momentach, gdy ciśnienie to staje się równe zmieniającemu się ciśnieniu doprowadzonemu z zewnątrz; najbardziej rozpowszchnionym rodzajem jest iskrowy indykator typu Farnborough wypalający na karcie papieru ciąg punktów, przedstawiający przeciętny przebieg ciśnienia w cylindrze badanej maszyny w funkcji kąta obrotu wału korbowego (segregator aktów prawnych).
Indykatrysa - linia, powierzchnia lub bryła charakteryzująca jakąś własność badanego obiektu.
Indykatrysa optyczna - wykres wektorowy przedstawiający charakterystykę kątową pola świetlnego (luminancję, polaryzację) lub kątową zależność własności optycznych ciała (zdolności odbijającej, natężenia światła); i.o. mogą być bryłami lub też przekrojami brył (płaszczyznami) (promocja 3 w 1).
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32