Blog
Infrastruktura turystyczna
W artykule znajdziesz:
W zakresie przesyłu ropy naftowej i gazu ziemnego wykorzystywanych jest ogółem 1617 km rurociągów, w tym ropociąg Ingolstadt-Triest z odgałęzieniem do Wiednia. Komunikacja lotnicza obsługuje w ruchu krajowym i międzynarodowym porty w Innsbrucku, Salzburgu, Grazu, Klagenfurcie, Linzu oraz największy - Wiedeń-Schwechat (program uprawnienia budowlane na komputer).
Atrakcyjność turystyczna Austrii jest ściśle związana z rozciągającymi się na jej obszarze wysokogórskimi pasmami Alp oraz bogatą spuścizną dziejową. Infrastruktura turystyczna jest dobrze rozwinięta i umożliwia uprawianie wszelkich form turystyki (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Gł. regionami turystyki górskiej są alpejskie kraje związkowe: Tyrol, Vorarlberg, Salzburg oraz Karyntia. W Tyrolu (zw. często krajem turystyki i alpinizmu) szczególną popularnością cieszą się liczne ośrodki narciarskie; najbardziej znane to: Sankt Anton w Alpach Lechtalskich, Sólden, Vent, Obergurgl i Hoc hgurgl w Alpach Oetzlalskich, Hintertux w Alpach Zillerlalskich, Serfaus, Ried in Oberinntal i Ladis w dolinie górnego Innu, Matrei in Osttirol, Sankt Johann in Walde we wsch. Tyrolu. Większość z tych miejscowości to zarazem bazy wypadowe do wędrówek górskich. Najważniejszym miastem regionu jest Innsbruck miejsce olimpiad zimowych w 1964 i 1976, z dobrze rozwiniętą infrastrukturą narciarską i zabytkami, z których na uwagę zasługują: Hofburg (XV i XVIII w.), kościół Franciszkanów z grobowcem Maksymiliana I najcenniejszy przykład renesansu niemieckiego, rezydencja książęca Goldenes Dachl (uprawnienia budowlane).
W pasmach górskich Vorarlbergu gł. ośrodkami turystycznymi są: Mittelberg i Riezlern w Lesie Bregenckim, Lech i Ziirs w Alpach Lechtalskich, Schruns i Vandans w Alpac h Rety- ckich, a w kraju związkowym Karyntia: Velden i Pórtschąch - miejscowości wypoczynkowe nad jeziorem Wórther, Ossiach i Steindorf nad jeziorem Ossiach, uzdrowisko z wodami siarczanowymi Bad Sankt Leonard oraz ruiny zamku Landskron w Wolfsbergu koło ViIlach (program egzamin ustny).
Po wygaśnięciu linii męskiej dynastii Babenbergów, w 12.51 Austria (1 2 I również Styria) przeszły we władanie późniejszego króla czeskiego Przemyśla II Ottokara, który zmuszony był jednak przekazać w 1278 posiadłości austriackie królowi niemiekiemu Rudolfowi I Habsburgowi, co związało losy Austrii na 640 lat z dynastii habsburski), dając równocześnie I Habsburgom podstawę terytorialne ich wzrastającej potęgi dynastycznej (opinie o programie). W XIV w. obszar Austrii został powiększony o Karyntię i Krainę (I 5 Pi), lyrold U) 5), Bryzgowię (1 568), Gorycję (I t74) i Triest (I 582). W 145 5 cesarz Fryde- ryk III nadał Austrii status arcyksięstwa, przyczyniając się do wzrostu jej znaczenia. Prowadzona przez Habsburgów polityka zręcznych mariaży doprowadziła do poszerzenia ich imperium, m.in. w 1477 uzyskali bogate Niderlandy, następnie zapewnili sobie panowanie na Ironie hiszpańskim (od 1816), a układ dynastyczny zawarły w 1515 z jagiellonami przygotował przejście w I 426 pod ich władzę także Czech i Węgier (segregator aktów prawnych).
Na skutek rozbieżnych interesów, cizie liczne kraje wchodzące w skład imperium, w I T21 posiadłości Habsburgów zostały podzielone, a ich wsch. część (kraje austriackie, częściowo niemieckie oraz przyszłe dziedzictwo po czesko-węgierskich Jagiellonach), która przeszła do historii jako państwo I Habsburgów, otrzymał Ferdynand I (cesarz od I 556; od lego roku korona cesarska stała się taktycznie dziedzic zna w austriackiej linii I Habsburgów); pozostałe ziemie zatrzymał Karol V. Po objęciu ironu węgierskiego jednym z gł. problemów zewnętrznych państwa Habsburgów stała się walka z Turcji, która podbiła w I 524 znaczną część Węgier z Bud.), oblegając także Wiedeń oraz plądrując kraje rdzennie austriackie (promocja 3 w 1).
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32