Blog

Przecieki wody deszczowej zdjęcie nr 2
18.05.2022

Instalacja form bateryjnych

W artykule znajdziesz:

Przecieki wody deszczowej zdjęcie nr 3
Instalacja form bateryjnych

Pracą zestawu form bateryjnych kieruje operator z pulpitu sterowania. Ostatnio w Instytucie Giprostrojindustrii opracowano zunifikowaną instalację form bateryjnych, która pod wielu względami różni się zasadniczo od podobnych urządzeń istniejących we współczesnych wytwórniach wielkopłytowego budownictwa mieszkaniowego. Na tym urządzeniu można formować wyroby o wymiarach 6,2×3,6 m. Przegrody form bateryjnych zamiast przegród w postaci blach o grubości 24 mm mają konstrukcję skrzynkową i są wykonane z blach metalowych o grubości 10 mm. Wszystkie ścianki form bateryjnych są grzejne, przy tym każdy wyrób jest nagrzewany z dwóch stron, co skraca czas obróbki cieplnej i zwiększa obrotowość urządzenia w ciągu doby (program uprawnienia budowlane na komputer).

Instalacja form bateryjnych jest wyposażona w urządzenie wibracyjne ukierunkowanym działaniu, które wywołuje wibrację całej instalacji skutecznie zagęszcza mieszankę betonową. Dla doprowadzania pary do przegród cieplnych i odprowadzania skroplin stosuje się połączenia bezprzewodowe. Dzięki zastosowaniu eżektora polepszono warunki cieplne instalacji form bateryjnych. Istotne zmiany wprowadzono do konstrukcji napędu do rozformowywania i montażu form i w innych zespołach. Instalacja form bateryjnych ma z trzech stron podesty dla obsługi urządzenia. Nie są one zespolone z instalacją, co wyklucza przenoszenie na nie wibracji i tym samym polepsza warunki pracy robotników. Na jednym z podestów umieszczony jest pulpit sterowniczy (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

W zasadzie nowy zestaw (instalacja) form bateryjnych został wykonany przez CNIIEP mieszkaniowego z zastosowaniem technologii produkcji wyrobów żelbetowych metodą płyt przesuwnych. Jeden ze sposobów takiego formowania płyt. Urządzenie do formowania składa się z dwóch płyt i jednego wibrozasobnika. Powierzchnia jednej płyty jest płaska, a drugiej może mieć dowolne obrysy odpowiednio do profilu formowanego wyrobu. Na płycie ustawia się zbrojenie i wkładki zbrojeniowe formowanego wyrobu, jak również zamocowuje się wyposażenie boków, ogradzające wyrób od dołu, z boków i od góry (uprawnienia budowlane).

Wibrator zamocowany na zasobniku

Przy formowaniu umieszcza się obie płyty tak, aby utworzyły wnękę wypełnianą mieszanką betonową na całą szerokość formowanego wyrobu. Wibrator zamocowany na zasobniku nie tylko pobudza mieszankę betonową do wyciekania, lecz również zagęszcza ją. Przy końcu betonowania górna krawędź przesuwnej płyty zamyka otwór zasobnika, przez co przerywa dopływ mieszanki betonowej, a wyrób zostaje całkowicie zamknięty w formie. Przy takim sposobie formowania z zastosowaniem intensywnego wibrowania można użyć mieszanek betonowych mniej plastycznych i oszczędnych pod względem zużycia cementu w porównaniu z tymi, które stosuje się w wyszczególnionych uprzednio instalacjach form bateryjnych (program egzamin ustny).

W podwójnym urządzeniu formującym wyposażonym w dwa szeregi zasobników wibracyjnych można formować w jednej przegrodzie jednocześnie dwa wyroby. Przy tym przegrodę opuszczaną można wykonać lżejszą i przewidzieć na niej urządzenia do mocowania przyległych wkładek i rdzeni formujących w celu formowania różnorodnych wyrobów (opinie o programie).

W przypadku wytwarzania wyrobów sprężonych jednoczesne formowanie dwóch płyt pozwala na wykonanie lżejszej konstrukcji przegrody rozdzielczej i wyposażenia, ponieważ będą one przejmować symetryczne siły ściskające sprężonego zbrojenia. Takie urządzenie można przystosować do wytwarzania dwu- i trzywarstwowych wyrobów z betonu lekkiego (segregator aktów prawnych).

Obróbkę cieplną wyrobów uformowanych w omawianym urządzeniu można przeprowadzać sposobami stosowanymi przy produkcji prefabrykatów żelbetowych za pomocą pary przepuszczanej przez wewnętrzne komory płyt, jak również przez podgrzewanie lub nagrzewanie prądem elektrycznym.

Metoda płyt przesuwnych posłużyła do skonstruowania linii bateryjno-taśmowej, która czynna jest w DSK nr 2 Gławleningradstroja. W jednej z wytwórni w Rydze opracowano i zastosowano metodę zagęszczania mieszanki betonowej w formach bateryjnych na zasadzie tzw. tłoka wibracyjnego (wniosek Instytutu Budownictwa i Architektury Akademii Nauk Łotewskiej SSR) (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

21.11.2024
Przecieki wody deszczowej zdjęcie nr 4
Na czym polega geodezyjne wyznaczenie granic działki?

Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…

20.11.2024
Przecieki wody deszczowej zdjęcie nr 5
Co to są obiekty małej architektury?

Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…

Przecieki wody deszczowej zdjęcie nr 8 Przecieki wody deszczowej zdjęcie nr 9 Przecieki wody deszczowej zdjęcie nr 10
Przecieki wody deszczowej zdjęcie nr 11
Przecieki wody deszczowej zdjęcie nr 12 Przecieki wody deszczowej zdjęcie nr 13 Przecieki wody deszczowej zdjęcie nr 14
Przecieki wody deszczowej zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Przecieki wody deszczowej zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Przecieki wody deszczowej zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami