Blog

30.05.2018

Izolacja termiczna i stropodachy

W artykule znajdziesz:

Izolacja termiczna i stropodachy


Izolacja termiczna a konstrukcje stalowe
Dzisiaj stosowanie komponentów stalowych jest praktycznie codziennością. Należy zauważyć, że drobne elementy wykonane właśnie z takiego materiału, zwiększają wszechstronność całego budynku, jak i okazują się bardzo trwałym, jak i ciekawym rozwiązaniem. Bardzo często tego typu dodatki pojawiają się na balkonach, dachach a nawet jako elementy fasady. Oprócz swojej wytrzymałości, wspomniane elementy potrafią zaskoczyć nas ładnym wyglądem. Jeśli całość ma spełniać swoje zadanie, to poszczególne elementy stalowe, muszą być wykonane zgodnie z określonym wzorcem. Oczywiście całość musi być wykonana w taki sposób aby nie powstały mostki termiczne, ponieważ izolacja termiczna okaże się bezskuteczna. Jednym słowem nie będzie spełniać w pełni swojego zadania, a my sami na tym wiele stracimy. Tego typu elementy izolacyjne, muszą być wykonane z najwyższą starannością, zgodnie z obowiązującą sztuką budowlaną, tylko wtedy możemy liczyć na wysoką trwałość takiego rozwiązania w praktyce co z pewnością cieszy.

 

Oferta: Program TESTY UPRAWNIENIA BUDOWLANE 2018 w wersji na komputer oraz w wersji na telefon. Dodatkowo każda z wersji posiada PROGRAM EGZAMIN USTNY. Wrażenia osób, które już są po egzaminie na uprawnienia budowlane znajdziesz na podstronie Opinie. Zobacz także jakie przygotowaliśmy promocje do zakupu naszych kluczy licencyjnych.

 

Stropodachy
Wiele ciekawych rozwiązań zaczyna się od wyboru dachu. Jeśli zależy nam na jakości, to musimy przede wszystkim wybrać typowo klasyczny dach z drewnianą więźbą i odpowiednią izolacją termiczną. Przede wszystkim należy do wszystkiego zastosować właściwy rodzaj pokrycia. Istnieje również alternatywne rozwiązanie, gdzie zamiast klasycznego dachu można postawić na stropodach. Jest to ciekawe w pełni uniwersalna opcja, ponieważ w ten sposób strop pełni dwie ważne funkcje. Odpowiednio wykonany stropodach charakteryzuje się przede wszystkim wytrzymałością na obciążenia, które mogą być spowodowane przez opady atmosferyczne czy też inne zjawiska, a także uszkodzenia mechaniczne wynikające z procesu eksploatacji. Dawniej podobne rozwiązanie również były stosowane, zwłaszcza w budownictwie jednorodzinnym w latach siedemdziesiątych. Ostatecznie stropodachy można podzielić na te nieocieplane i ocieplane. Tego typu rzeczy można również wykonać za pomocą lekkiego betonu a nawet drewna i mimo wszystko są to stabilne konstrukcje.

Najnowsze wpisy

29.05.2024
Projektant budowlany

Projektant budowlany to profesjonalista odpowiedzialny za tworzenie planów budowy budynków i obiektów inżynierskich. Jego praca jest istotna w całym procesie…

28.05.2024
Książka obiektu budowlanego

Książka obiektu budowlanego to dokument służący do systematycznego rejestrowania i archiwizowania wszelkich istotnych informacji dotyczących eksploatacji, konserwacji i remontów budynku.…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami