Blog

12.09.2018

Jak powinien być magazynowany olej opałowy

W artykule znajdziesz:

Jak powinien być magazynowany olej opałowy

Jeśli temperatura zapłonu oleju opałowego wynosi nieco ponad 55 stopni Celsjusza, wówczas magazynowanie oleju opałowego może być prowadzone bez najmniejszych problemów przez bezciśnieniowy zbiornik stały (program na komputer). Zbiorniki te mogą być zarówno podziemne jak i nadziemne. Warto jednak pamiętać, że takie magazynowanie może się odbywać przy budynku lub w specjalnie do tego celu przeznaczonym pomieszczeniu, pod warunkiem jednak, że usytuowane jest ono na najniższej kondygnacji budynku (program na telefon).
Niezbędne jest, aby pojedyncze zbiorniki czy ich grupy wyposażone zostały w specjalne przewody, które będą przeznaczone do napełniania ich, w sposób całkowicie bezpieczny olejem opałowym (program na egzamin ustny).

Przewody do odpowietrzania

Jak powinien być magazynowany olej opałowy

Dodatkowo niezbędne będą również przewody do odpowietrzania oraz czerpania oleju (wraz z sygnalizatorem poziomu napełnienia zbiornika). Brak któregokolwiek z wymienionych wcześniej elementów powinien całkowicie dyskwalifikować z użytkowania dany zbiornik (promocja 3 w 1).
Najlepiej by było, aby wszystkie zbiorniki na olej opałowy znajdujące się w jednej baterii były dokładnie takie same (przede wszystkim chodzi tu o ich pojemność). Warto jednak pamiętać, że dla bezpieczeństwa łączna pojemność wszystkich zbiorników wchodzących w skład jednak baterii nie powinna być większa niż 100 metrów sześciennych (segregator).
Oczywiście żaden magazyn oleju opałowego, niezależnie od swojej lokalizacji, nie powinien istnieć, jeżeli nie zostanie w nim założona odpowiednia izolacja. Nie zawsze musi być ona wykonywana w całości pomieszczenia, często wystarczy, gdy przeprowadzona jest częściowo (opinie). Niezwykle istotne jest jednak, aby cała izolacja była jak najbardziej odporna na przenikanie oleju. Najlepiej do tego celu zawsze sprawdzają się tak zwane wanny wychwytujące. Dzięki nim w razie awarii jednego ze zbiorników takie wanny bez problemów są w stanie pomieścić olej z przynajmniej jednego, nie sprawnego w danym momencie zbiornika. To w wielu sytuacjach pozwala zapobiec niebezpiecznym sytuacjom.

Najnowsze wpisy

09.05.2024
Architekt - po co mu uprawnienia budowlane?

Jeśli chcesz zostać architektem, potrzebne będą Ci specjalne uprawnienia budowlane. Uzyskanie tych uprawnień nie jest proste. Kandydat na architekta musi…

07.05.2024
Praktyki budowlane. Wszytko, co musisz o nich wiedzieć

Znaczenie praktyki zawodowej w zdobywaniu uprawnień budowlanych Praktyka zawodowa odgrywa kluczową rolę w zdobywaniu uprawnień budowlanych dla architektów oraz innych…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami