Blog

Martwica boczna zdjęcie nr 2
07.12.2019

Jak remontować budynki po powodzi

W artykule znajdziesz:

Jak remontować budynki po powodzi

Martwica boczna zdjęcie nr 3
Jak remontować budynki po powodzi

Domy znajdujące się blisko wody, są zawsze narażone na bezpośrednie zalanie. Woda, która wymywa fundamenty, potrafi w mocny sposób naruszyć strukturę całego budynku. W takich wypadkach remont może być bardzo problematyczny, zwłaszcza jeśli woda w znaczący sposób zniszczyła podstawę całego domu (program na komputer). Oczywiście jakakolwiek naprawa czy też próba remontu może być wykonana tylko i wyłącznie w momencie, gdy osoba z nadzoru budowlanego stwierdzi, że budynek nie grozi zawaleniu.

Oczywiście po dużej powodzi na ścianach mogą pojawić się grzyby i inne mikroorganizmy czy bakterie. Jeśli budynek jest w całości drewniany, to mogą pojawić się w nim inne szkodniki, które zniszczą drewno, zmniejszając wytrzymałość takiego budynku (program na telefon). Po powodzi istnieje również ryzyko wystąpienia korozji biologicznej. W takich wypadkach trzeba szybko wykonać oględziny budynku. Taką ocenę stanu technicznego budynku należy pozostawić specjaliście. W momencie, gdy wsoda opadnie całkowicie, trzeba dokładnie sprawdzić stan wszystkich fundamentów. Osoba nadzorująca kontrolę stanu technicznego budynku szuka spękań, uszkodzeń, czy też innych odkształceń. W ten sposób można stwierdzić, w jakim stopniu doszło do uszkodzenia ścian, belek czy stropów (program egzamin ustny).

Jeśli dochodzi do przemieszczenia się dwóch elementów, to w takich sytuacjach naprawa czy też ewentualna poprawa stanu technicznego, może okazać się niezwykle trudna. W momencie, gdy stwierdzimy nierównomierne osiadanie budynku, to możemy być pewni, że doszło do osłabienia gruntu znajdującego się bezpośrednio pod fundamentem (opinie o programie).

Fundamenty budynku

W podłodze może dochodzić do wyraźnego wybrzuszenia czy też przemieszczenia się, co jest zagrożeniem dla całego budynku (segregator aktów prawnych). Jeśli dochodzi do uszkodzenia ścian działowych, to nie sposób korzystać z budynku, ponieważ może on się w każdej chwili zawalić. Odpowiednia ekspertyza jest w stanie potwierdzić czy faktycznie dany budynek posiada odpowiedni stan techniczny. Do katastrofy budowlanej najczęściej dochodzi w sytuacji, gdy fundamenty budynku są całkowicie podmyte. Taki budynek zazwyczaj nadaje się już tylko do rozbiórki (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

21.11.2024
Martwica boczna zdjęcie nr 4
Na czym polega geodezyjne wyznaczenie granic działki?

Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…

20.11.2024
Martwica boczna zdjęcie nr 5
Co to są obiekty małej architektury?

Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…

Martwica boczna zdjęcie nr 8 Martwica boczna zdjęcie nr 9 Martwica boczna zdjęcie nr 10
Martwica boczna zdjęcie nr 11
Martwica boczna zdjęcie nr 12 Martwica boczna zdjęcie nr 13 Martwica boczna zdjęcie nr 14
Martwica boczna zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Martwica boczna zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Martwica boczna zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami