Blog

Jak remontować budynki po powodzi
W artykule znajdziesz:
Jak remontować budynki po powodzi

Domy znajdujące się blisko wody, są zawsze narażone na bezpośrednie zalanie. Woda, która wymywa fundamenty, potrafi w mocny sposób naruszyć strukturę całego budynku. W takich wypadkach remont może być bardzo problematyczny, zwłaszcza jeśli woda w znaczący sposób zniszczyła podstawę całego domu (program na komputer). Oczywiście jakakolwiek naprawa czy też próba remontu może być wykonana tylko i wyłącznie w momencie, gdy osoba z nadzoru budowlanego stwierdzi, że budynek nie grozi zawaleniu.
Oczywiście po dużej powodzi na ścianach mogą pojawić się grzyby i inne mikroorganizmy czy bakterie. Jeśli budynek jest w całości drewniany, to mogą pojawić się w nim inne szkodniki, które zniszczą drewno, zmniejszając wytrzymałość takiego budynku (program na telefon). Po powodzi istnieje również ryzyko wystąpienia korozji biologicznej. W takich wypadkach trzeba szybko wykonać oględziny budynku. Taką ocenę stanu technicznego budynku należy pozostawić specjaliście. W momencie, gdy wsoda opadnie całkowicie, trzeba dokładnie sprawdzić stan wszystkich fundamentów. Osoba nadzorująca kontrolę stanu technicznego budynku szuka spękań, uszkodzeń, czy też innych odkształceń. W ten sposób można stwierdzić, w jakim stopniu doszło do uszkodzenia ścian, belek czy stropów (program egzamin ustny).
Jeśli dochodzi do przemieszczenia się dwóch elementów, to w takich sytuacjach naprawa czy też ewentualna poprawa stanu technicznego, może okazać się niezwykle trudna. W momencie, gdy stwierdzimy nierównomierne osiadanie budynku, to możemy być pewni, że doszło do osłabienia gruntu znajdującego się bezpośrednio pod fundamentem (opinie o programie).
Fundamenty budynku
W podłodze może dochodzić do wyraźnego wybrzuszenia czy też przemieszczenia się, co jest zagrożeniem dla całego budynku (segregator aktów prawnych). Jeśli dochodzi do uszkodzenia ścian działowych, to nie sposób korzystać z budynku, ponieważ może on się w każdej chwili zawalić. Odpowiednia ekspertyza jest w stanie potwierdzić czy faktycznie dany budynek posiada odpowiedni stan techniczny. Do katastrofy budowlanej najczęściej dochodzi w sytuacji, gdy fundamenty budynku są całkowicie podmyte. Taki budynek zazwyczaj nadaje się już tylko do rozbiórki (promocja 3 w 1).
Najnowsze wpisy
Deskowanie inaczej szalowanie, to tymczasowa konstrukcja stosowana w budownictwie, która służy do nadawania kształtu mieszance betonowej podczas jej wylewania oraz…
Instalacja wodociągowa to system rur, armatury i urządzeń służących do doprowadzania wody do budynków oraz jej rozprowadzania do poszczególnych punktów…







53 465

98%

32