Blog

Intensywność prac zdjęcie nr 2
25.01.2019

Jak wybrać materiał konstrukcyjny ścian?

W artykule znajdziesz:

Jak wybrać materiał konstrukcyjny ścian?

Funkcje konstrukcyjne ścian zewnętrznych budynku to bardzo ważna kwestia (program na komputer). Jednak to nie jedyne zadanie ścian, które oprócz tego muszą też zapewnić mieszkańcom ochronę przed czynnikami atmosferycznymi, takimi jak zimno, wysokie temperatury, wilgoć czy wiatr. Oprócz tego ściany zewnętrzne zapewniają izolację termiczną oraz akustyczną. Aby prawidłowo spełniały one wszystkie swoje zadania, muszą być wykonanie z dobrych jakościowo materiałów, posiadających odpowiednie parametry (program na telefon).
Przy wyborze materiałów warto pamiętać, że ściany zewnętrzne nie są elementem, który w razie konieczności można wymienić. Raz postawione muszę pełnić swoje funkcje przez wiele lat (program na egzamin ustny).

Poszczególne parametry materiału

Intensywność prac zdjęcie nr 3Wybierając materiał konstrukcyjny do ścian trzeba zwrócić uwagę na jego jakość oraz to, jakie efekty da jego zastosowanie (promocja 3 w 1). Koniecznie trzeba sprawdzić poszczególne parametry materiału, a do najważniejszych zalicza się:
• paroprzepuszczalność – im wyższy jest ten parametr, tym lepiej ściana chroni wnętrze przed nadmiernym zawilgoceniem. Ścianę tego typu należy docieplić za pomocą wysokoparoprzepuszczalnych materiałów,
• izolacyjność termiczna – parametr ten określony jest współczynnikiem U. Im niższa jest jego wartość, tym cieplejsza będzie ściana,
• izolacyjność akustyczna – najlepszą izolacyjność akustyczną wykazują materiały ciężkie (segregator). Warto przy tym pamiętać, że dźwięki przenikają do wnętrza domu przede wszystkim przez drzwi zewnętrzne i okna, a także przez nawiewniki i różnego rodzaju nieszczelności, a tylko w niewielkim stopniu przez ściany. Aby ściany dobrze tłumiły hałasy muszą być wykonane z materiałów o różnej charakterystyce, np. z ciężkich materiałów ściennych, czyli betonu komórkowego, cegły ceramicznej czy silikatów z miękką wełną mineralną,
• nasiąkliwość – to kolejny ważny parametr, od którego zależy odporność ścian na warunki atmosferyczne (opinie). Niska nasiąkliwość to trwalszy materiał, ale bez względu na ten wskaźnik każdy materiał wymaga podczas budowy ochrony przed zamoczeniem.

Najnowsze wpisy

21.11.2024
Intensywność prac zdjęcie nr 4
Na czym polega geodezyjne wyznaczenie granic działki?

Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…

20.11.2024
Intensywność prac zdjęcie nr 5
Co to są obiekty małej architektury?

Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…

Intensywność prac zdjęcie nr 8 Intensywność prac zdjęcie nr 9 Intensywność prac zdjęcie nr 10
Intensywność prac zdjęcie nr 11
Intensywność prac zdjęcie nr 12 Intensywność prac zdjęcie nr 13 Intensywność prac zdjęcie nr 14
Intensywność prac zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Intensywność prac zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Intensywność prac zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami