Blog
Jak wygląda egzamin pisemny?
W artykule znajdziesz:
Jak wygląda egzamin pisemny?
Każdy egzamin to sprawdzian wiedzy i odporności psychicznej. Jednym z najtrudniejszych jest z pewnością egzamin na uprawnienia budowlane, do którego trzeba przygotowywać się przez wiele lat (program na komputer).
Aby nieco zminimalizować związany z nim stres, warto wiedzieć jak przebiegają poszczególne etapy egzaminu, a zwłaszcza część pisemna. Otóż ten etap egzaminu to test jednokrotnego wyboru, a zestaw pytań każdy zdający otrzymuje tuż przed wejściem do sali. W momencie, gdy przewodniczący komisji da sygnał do rozpoczęcia egzaminu, należy najpierw sprawdzić, czy test na pewno dotyczy naszej specjalności (program na telefon). Niestety wszędzie zdarzają się pomyłki, dlatego lepiej to sprawdzić niż zacząć rozwiązywać nieodpowiedni test i stracić cenny czas.
Na każde pytanie na teście pisemnym przeznaczone jest ok. 1,5 minuty, choć oczywiście wiadomo, że na niektóre można odpowiedzieć szybciej, a inne wymagają dłuższego namysłu. Na pewno w pierwszej kolejności należy zaznaczyć te odpowiedzi, co do których ma się absolutną pewność (program egzamin ustny). Następnie należy po kolei przyjrzeć się pozostałym pytaniom i na drodze dedukcji wybrać właściwą odpowiedź. Zaznacza się ją za pomocą kółka, którym otacza się literę przy danej odpowiedzi. W przypadku pomyłki, należy to zgłosić, aby członek komisji dokonał odpowiedniego podpisu na teście.
Komisja sprawdza testy
Pytania, z których składa się test, nie są w żaden sposób podchwytliwe – można wręcz stwierdzić, że są oczywiste (opinie o programie). Jednak, aby udzielić prawidłowych odpowiedzi, niezbędna jest dobra znajomość aktów prawnych wymaganych na egzaminie. Jeśli chodzi o zakres pytań, to mogą one dotyczyć zarówno całego aktu prawnego, jak i jego poszczególnych części. Oczywiście nie ma fizycznej możliwości, aby wszystkie przepisy mieć w głowie, dlatego dobrym rozwiązaniem jest pamięciowa nauka pytań (segregator aktów prawnych). Są one udostępniane przed każdą sesją, a ich powtarzalność pozwala na zdanie pisemnej części egzaminu. Komisja sprawdza testy od razu po ich oddaniu, dzięki czemu już kilka godzin po egzaminie ogłaszane są jego wyniki (promocja 3 w 1).
Najnowsze wpisy
Powierzchnia zabudowy to termin używany w budownictwie i urbanistyce, oznaczający powierzchnię terenu zajmowaną przez budynek lub grupę budynków na poziomie…
Wał przeciwpowodziowy to konstrukcja inżynieryjna, której głównym celem jest ochrona terenów przed zalaniem w wyniku powodzi. Wały przeciwpowodziowe są budowane…
53 465
98%
32