Jaki materiał na ściany wybrać?

 
Jaki materiał na ściany wybrać?

W sprzedaży znaleźć można wiele różnych materiałów przeznaczonych do budowy ścian (program uprawnienia budowlane na komputer). Wybór konkretnego z nich jest bardzo ważny, ponieważ ma wpływ zarówno na koszt budowy, jak i na bezpieczeństwo budynku. Przy zakupie należy kierować się nie tylko ceną, ale również jakością, ponieważ to ona ma wpływ na późniejsze użytkowanie domu. Oczywiste jest to, że ściany domu muszą być wytrzymałe, mocne i odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne. Muszą tez zapewniać mieszkańcom ochronę przed zimnem i hałasem, a także zapewniać przyjemny mikroklimat w domu. Większość materiałów ściennych doskonale spełnia te wymagania, choć nie w takim samym stopniu. Jednym z najpopularniejszych obecnie materiałów do budowy ścian są pustaki i cegły ceramiczne. Jest to bardzo liczna grupa produktów, która powstaje z gliny lub iłów z dodatkiem piasku. Do budowy ścian nośnych najczęściej stosuje się pustaki (program uprawnienia budowlane na ANDROID). Podobnie jak pustaki ceramiczne powstają pustaki z ceramiki poryzowanej, czyli ciepłej.Jednak przed formowaniem i wypalaniem do gliny dodawana jest mączka drzewna lub trociny, które po wypaleniu w wysokiej temperaturze pozostawiają w pustakach mikroskopijnie pory powietrza.

 

Tego typu pustaki są lżejsze od tradycyjnych i zapewniają lepszą izolacyjność cieplną. Z powodzeniem można z nich budować ściany jednowarstwowe. Kolejnym często stosowanym materiałem są bloczki z betonu komórkowego. Ich zaletą jest niezwykła lekkość oraz doskonała izolacyjność cieplna, ponieważ podobnie jak pustaki z ceramiki polaryzowanej, zawierają pęcherzyki powietrza. Bloczki wykonywane są z wapna, cementu oraz środka pianotwórczego, którym może być proszek lub pasta aluminiowa. Bloczki mogą mieć różną gęstość. Do ścian jednowarstwowych stosuje się bloczki o grubości 36,5-48cm. Ściany zewnętrzne można też zbudować z pustaków keramzytobetonowych, do których produkcji wykorzystywany jest beton z kruszywem keramzytowym – są to porowate, niezwykle lekkie granulki, powstające po spienieniu i spieczeniu gliny (uprawnienia budowlane). Oprócz klasycznych pustaków w sprzedaży są również ciepłe bloczki keramzytobetonowe zawierające wkładkę ze styropianu. Tego typu materiał doskonale nadaje się do budowania ścian jednowarstwowych.

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

Powiązane artykuły

Sieć ciepłownicza

Sieć ciepłownicza to system dystrybucji ciepła, który dostarcza ciepło do budynków, instytucji lub innych odbiorców na obszarze danego miasta, osiedla…

Odbiorca gazu

Odbiorcą gazu jest osoba, firma, instytucja lub organizacja, która korzysta z gazu jako źródła energii lub surowca do celów przemysłowych,…

Specyfikacje techniczne

Specyfikacje techniczne, często nazywane po prostu “specyfikacjami", są dokumentami zawierającymi szczegółowe informacje i opisy dotyczące materiałów, produktów, systemów lub usług,…

Plany konstrukcji

Plany konstrukcji, zwane również projektami budowlanymi lub dokumentacją techniczną, są kompleksowymi dokumentami zawierającymi szczegółowe informacje i instrukcje dotyczące budowy, remontu…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami