Blog

Badania gruntu zdjęcie nr 10
18.08.2018

Jakie artykuły BHP są niezbędne na placu budowy?

W artykule znajdziesz:

Jakie artykuły BHP są niezbędne na placu budowy?

Praca na budowie to nie zadanie dla dyletantów – niezbędne jest odpowiednie doświadczenie i umiejętności. Każde powierzone zadanie należy wykonywać nie tylko starannie, ale również w zgodzie z posiadaną wiedzą i przepisami (program na komputer). Bardzo ważne jest również to, aby wszystkie urządzenia i sprzęty wykorzystywane na budowie były dobrej jakości. Przed użytkowaniem powinny być poddane testom jakości, aby uniknąć różnego rodzaju nieszczęśliwych wypadków (program na telefon). Wszystkie zatrudnione osoby muszą przejść odpowiednie szkolenia, uprawniające do obsługi poszczególnych maszyn. Ponadto przed rozpoczęciem pracy pracownicy muszą wziąć udział w szkoleniu BHP, a na placu budowy muszą być do dyspozycji różnego rodzaju artykuły, np. apteczki (program na egzamin ustny).

Szkolenie z obsługi maszyn

Badania gruntu zdjęcie nr 11
Jakie artykuły BHP są niezbędne na placu budowy?

Niewątpliwie jedną z ważniejszych kwestii jest szkolenie z obsługi maszyn. Zadanie to należy zlecać wyłącznie odpowiednio wykwalifikowanym firmom (promocja 3 w 1). Oprócz szkolenia ważne jest odpowiednie przygotowanie pracowników, którzy będą pracować na placu budowy. Przede wszystkim w przypadku prac wykonywanych na wysokości należy zadbać o solidną balustradę, którą montuje się wtedy, gdy czynności wykonywane są na poziomie wyższym niż 1 m nad poziomem podłoża. Między poręcza a podestem powinna znaleźć się poprzeczka, zapewniająca ochronę przed upadkiem (segregator).
Pracownicy poruszający się po placu budowy muszą być wyposażeni w kamizelki odblaskowe, które zwiększają ich widoczność oraz kaski, które chronią głowę przed spadającymi elementami. W przypadku, gdy konieczne jest wykonanie prac spawarskich, pracownik musi być wyposażony w maskę oraz okulary. Niezbędne jest także solidne obudowie, zapewniające ochronę przed różnego rodzaju urazami. Bardzo przydatne na budowie są także rękawiczki, gogle, ochronniki słuchu, zatyczki, apteczki, amortyzatory czy szelki bezpieczeństwa (opinie). Apteczka mysi być wykonana z tworzywa sztucznego, a najlepiej jeśli można ją zamontować na ścianie, aby ułatwić pracownikom dostęp. Pozwala to na szybką interwencję, w przypadku gdy podczas prac zdarzy się wypadek.

Najnowsze wpisy

12.07.2024
Badania gruntu zdjęcie nr 12
Jak zdobyć uprawnienia budowlane konserwatorskie?

Uprawnienia budowlane konserwatorskie mają fundamentalne znaczenie w zakresie ochrony dziedzictwa kulturowego. Ich posiadanie umożliwia nadzór oraz prowadzenie prac budowlanych przy…

12.07.2024
Badania gruntu zdjęcie nr 13
Czy warto zrobić kurs na uprawnienia budowlane?

Wielu przyszłych inżynierów i architektów zastanawia się, czy warto zainwestować czas i pieniądze w kurs przygotowujący do egzaminu na uprawnienia…

Badania gruntu zdjęcie nr 16 Badania gruntu zdjęcie nr 17 Badania gruntu zdjęcie nr 18
Badania gruntu zdjęcie nr 19
Badania gruntu zdjęcie nr 20 Badania gruntu zdjęcie nr 21 Badania gruntu zdjęcie nr 22
Badania gruntu zdjęcie nr 23

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Badania gruntu zdjęcie nr 24

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Badania gruntu zdjęcie nr 25

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
Badania gruntu zdjęcie nr 32 Badania gruntu zdjęcie nr 33 Badania gruntu zdjęcie nr 34
Badania gruntu zdjęcie nr 35
Badania gruntu zdjęcie nr 36 Badania gruntu zdjęcie nr 37 Badania gruntu zdjęcie nr 38
Badania gruntu zdjęcie nr 39

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Badania gruntu zdjęcie nr 40

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Badania gruntu zdjęcie nr 41

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami