Blog

18.08.2018

Jakie artykuły BHP są niezbędne na placu budowy?

W artykule znajdziesz:

Jakie artykuły BHP są niezbędne na placu budowy?

Praca na budowie to nie zadanie dla dyletantów – niezbędne jest odpowiednie doświadczenie i umiejętności. Każde powierzone zadanie należy wykonywać nie tylko starannie, ale również w zgodzie z posiadaną wiedzą i przepisami (program na komputer). Bardzo ważne jest również to, aby wszystkie urządzenia i sprzęty wykorzystywane na budowie były dobrej jakości. Przed użytkowaniem powinny być poddane testom jakości, aby uniknąć różnego rodzaju nieszczęśliwych wypadków (program na telefon). Wszystkie zatrudnione osoby muszą przejść odpowiednie szkolenia, uprawniające do obsługi poszczególnych maszyn. Ponadto przed rozpoczęciem pracy pracownicy muszą wziąć udział w szkoleniu BHP, a na placu budowy muszą być do dyspozycji różnego rodzaju artykuły, np. apteczki (program na egzamin ustny).

Szkolenie z obsługi maszyn

Jakie artykuły BHP są niezbędne na placu budowy?

Niewątpliwie jedną z ważniejszych kwestii jest szkolenie z obsługi maszyn. Zadanie to należy zlecać wyłącznie odpowiednio wykwalifikowanym firmom (promocja 3 w 1). Oprócz szkolenia ważne jest odpowiednie przygotowanie pracowników, którzy będą pracować na placu budowy. Przede wszystkim w przypadku prac wykonywanych na wysokości należy zadbać o solidną balustradę, którą montuje się wtedy, gdy czynności wykonywane są na poziomie wyższym niż 1 m nad poziomem podłoża. Między poręcza a podestem powinna znaleźć się poprzeczka, zapewniająca ochronę przed upadkiem (segregator).
Pracownicy poruszający się po placu budowy muszą być wyposażeni w kamizelki odblaskowe, które zwiększają ich widoczność oraz kaski, które chronią głowę przed spadającymi elementami. W przypadku, gdy konieczne jest wykonanie prac spawarskich, pracownik musi być wyposażony w maskę oraz okulary. Niezbędne jest także solidne obudowie, zapewniające ochronę przed różnego rodzaju urazami. Bardzo przydatne na budowie są także rękawiczki, gogle, ochronniki słuchu, zatyczki, apteczki, amortyzatory czy szelki bezpieczeństwa (opinie). Apteczka mysi być wykonana z tworzywa sztucznego, a najlepiej jeśli można ją zamontować na ścianie, aby ułatwić pracownikom dostęp. Pozwala to na szybką interwencję, w przypadku gdy podczas prac zdarzy się wypadek.

Najnowsze wpisy

25.03.2024
Egzaminy dla osób ukaranych

Osoby ukarane z tytułu odpowiedzialności zawodowej zgodnie z artykułem 96 Ustawy Prawo Budowlane, które zostały zobowiązane do ponownego zdania egzaminu,…

22.03.2024
Wniosek o ponowny egzamin na uprawnienia budowlane

Wniosek o ponowne wyznaczenie terminu egzaminu na uprawnienia budowlane należy złożyć w przypadkach, kiedy nie możesz uczestniczyć w wyznaczonym terminie…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami