Blog

30.05.2018

Jakie balkony są obecnie najpopularniejsze?

W artykule znajdziesz:

Jakie balkony są obecnie najpopularniejsze?


W mieszkaniu można mieszkać miło oraz wygodnie. W mieszkaniu potrzebne są pokoje, kuchnia, łazienka oraz balkon. Ten ostatni to wspaniałe miejsce relaksu - na balkonie można usiąść, porozmawiać, napić się kawy, pograć w karty, zjeść coś smacznego. Ładny balkon to wyjątkowo dobre rozwiązanie, a niejedna osoba chce mieć balkon z ozdobnymi kratami, wygodny, duży, przestronny. Na balkonie można hodować piękne, kwitnące kwiaty, wieszać pranie, przechowywać drobne rzeczy. Jednak robienie schowka z balkonu nie jest dobrym pomysłem. O wiele lepiej na balkonie zorganizować życie rodzinne, miłe, przyjemne, wyjątkowe. Niejedna osoba chce mieć takie piękne mieszkanie ,w którym zamieszka cała rodzina.


Nie każde mieszkanie posiada balkon


Nie każde mieszkanie posiada balkon, ale najbardziej udane, efektowne mieszkania mają ładny balkon. Jest to miejsce pożądane, ważne i wyjątkowe. Na balkonie spędza się niedziele i weekendy, gdy jest słoneczna pogoda. Na balkonie można ładnie się opalać i spędzać czas tak, jak to jest dogodne.


Jakie balkony są obecni najpopularniejsze?


Balkony nie tylko pozwalają na odpoczynek w trakcie cieplejszych dni, ale również nadają oryginalny charakter danemu obiektowi. Obecnie najbardziej popularne balkony, są wykonane na żelbetowej płycie wspornikowej. Bardzo istotne jest jej połączenie z nadprożem albo wieńcem kondygnacji. W tej sytuacji będzie ona stanowiła od razu gotowe podłoże do wykonania posadzki. Należy jednak pamiętać, aby jej grubość nie przekraczała 8 centymetrów, gdyż tylko w takim wypadku będzie możliwe zamocowanie balustrady. Oczywiście zbrojenie płyty wspornikowej powinno się wykonać przy użyciu stali zbrojeniowej żebrowanej, natomiast pręty będą przymocowane do nadproża zarówno górą, jak i dołem. Wykonanie balkonu w taki sposób sprawia jednak problem z izolacja termiczną, ponieważ największe ubytki ciepła występują w punkcie zakotwiczenia płyty w wieńcu. W celu zapobiegnięcia wystąpienia takiej sytuacji powinno się zaizolować całą płytę, istotna jest także hydroizolacja. Świetnie zastosowanie znajdą masy uszczelniające, powłoki polimerowe albo płynne folie.

Najnowsze wpisy

09.05.2024
Architekt - po co mu uprawnienia budowlane?

Jeśli chcesz zostać architektem, potrzebne będą Ci specjalne uprawnienia budowlane. Uzyskanie tych uprawnień nie jest proste. Kandydat na architekta musi…

07.05.2024
Praktyki budowlane. Wszytko, co musisz o nich wiedzieć

Znaczenie praktyki zawodowej w zdobywaniu uprawnień budowlanych Praktyka zawodowa odgrywa kluczową rolę w zdobywaniu uprawnień budowlanych dla architektów oraz innych…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami