Jakie materiały są potrzebne, żeby przygotować się na egzamin ustny?

Wiele osób, które mają za sobą egzamin na uprawnienia budowlane, twierdzi, że egzamin ustny jest trudniejszym etapem egzaminu na uprawnienia budowlane (program na komputer). Wynika to z faktu, że sprawdza on znajomość wiedzy praktycznej, którą kandydat nabył w trakcie praktyki zawodowej. Jeśli chodzi o przepisy prawa, to egzamin ten jest bardzo trudny pod kątem tego, że czas na przygotowanie się do odpowiedzi jest dość krótki (program na telefon).

Jakie materiały są potrzebne, żeby przygotować się na egzamin ustny

Wspomniany pogląd znajduje swoje odzwierciedlenie w przygotowywanych co roku statystykach podsumowujących egzaminy. Aby dobrze przygotować się do egzaminu ustnego, warto najpierw zgromadzić wszystkie materiały, jakie będą potrzebne do nauki (program egzamin ustny).

Podstawą są oczywiście aktualne akry prawne. Każdego roku przed egzaminami zarówno izby inżynierów, jak i architektów, publikują na swoich stronach listę aktów prawnych, które będą wymagane na egzaminie (opinie o programie). Można je znaleźć m.in. na stronie Kancelarii Sejmu i samodzielnie wydrukować. Kolejna ważna kwestia to normy, których zgromadzenie jest nieco trudniejsze, ponieważ obejmują je prawa autorskie PKN. Studenci kierunków budowniczych zwykle mają je w swoich materiałach, a jeśli tak nie jest to można bezpłatnie skorzystać z zasobów bibliotek znajdujących się przy uczelniach technicznych (segregator aktów prawnych). Dobrym pomysłem jest skorzystanie z pomocy kierownika praktyki bądź innych osób będących członkami izb samorządów, ponieważ w ramach członkostwa mogą oni bezpłatnie korzystać z norm. Niektóre izby zapewniają kandydatom dostęp do norm – warto o to zapytać.

Kluczowe dokumenty

Jednym z kluczowych dokumentów, które bardzo przydają się zwłaszcza w przypadku specjalności konstrukcyjno-budowlanej lub architektonicznej, jest poradnik majstra budowlanego (promocja 3  w 1). Znajduje się w nim kompendium wiedzy i rozwiązań techniczny dla niemal wszystkich elementów obiektów budowlanych. Poradnik może być udostępniony przez izbę. Co więcej, niektóre izby pozwalają też na korzystanie z poradnika majstra budowlanego podczas egzaminów ustnych.

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

COVID-19

z uwagi na panującą pandemię każdy kandydat jest zobowiązany do posiadania własnych aktów prawnych ! Sprawdź ofertę w zakładce SEGREGATOR AKTY PRAWNE 2023 - właśnie taki segregator będziesz mógł zabrać ze sobą na swój egzamin !

Dodaj wpis:


Powiązane artykuły

Włókna szklane

Włókna szklane, znane jako generatory szklanokwarcowe, to materiał kompozytowy wytwarzany z włókien elektrycznych, które są emitowane zamiast urządzenia ludzkiego włosa.…

Materiał elewacyjny

Materiał elewacyjny do materiału używanego do pokrywania zewnętrznych ścian budynków w celu ochrony przed ich dostępem oraz nadania im estetycznego…

Drabiny ewakuacyjne

Drabiny ewakuacyjne to specjalne urządzenie, które jest natychmiast opuszczane przez budynki lub elementy z dodatkowym piętrem w przypadku awarii lub…

Okna dachowe

Okna dachowe, znane również jako okna połaciowe lub okna strychowe, do okien umieszczonych w połaci dachowej budynku. Są one montowane…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

COVID-19

z uwagi na panującą pandemię każdy kandydat jest zobowiązany do posiadania własnych aktów prawnych ! Sprawdź ofertę w zakładce SEGREGATOR AKTY PRAWNE 2023 - właśnie taki segregator będziesz mógł zabrać ze sobą na swój egzamin !