Blog

09.08.2018

Jakie są kanały instalacyjne?

W artykule znajdziesz:

Jakie są kanały instalacyjne?


Uprawnienia budowlane. Ukryte instalacje
W czasie remontów jest wiele przedmiotów jak również wiele instalacji, które są ukryte. Gdybyśmy wszystkie kanały instalacyjne ukryli bezpośrednio pod płytami kartonowo - gipsowymi, w razie usterek, jakichś napraw lub kontroli nie mielibyśmy do nich dojścia.
Dlatego montuje się włazy kontrolne na ścianach, dzięki nim mamy dostęp do potrzebnych nam instalacji.
JAKIE SĄ KANAŁY INSTALACYJNE?
Kanały instalacyjne są wykonane z bardzo trwałego i wytrzymałego tworzywa PVC w śnieżnobiałym kolorze. Montaż odbywa się przez obejmę, kanał ma jedną podstawę, której szerokość to 50 mm. Większość kanałów ma długość około 2000 mmm a szerokość to 50 mm.
Kanały są wykonane z materiałów jak najlepszej jakości, posiadają wszelkie potrzebne certyfikaty i spełniają normy bezpieczeństwa. Poprzez wnętrza kanałów prowadzi się różne instalacje, które są doskonale zabezpieczone i nie narażone na uszkodzenia.
Kanały mogą łączyć się ze sobą i w ten prosty sposób ich długość może się zmieniać.
Kanały instalacyjne doskonale sprawdzają się podczas rozprowadzania danej instalacji, w okresie późniejszym pozwalają na usunięcie jakiejkolwiek usterki bez potrzeby niszczenia muru.
JAKIE SĄ WŁAZY KONTROLNE?
Właz kontrolny jest wyprodukowany z jak najlepszych materiałów. Na ogół jest to ramka, do której na zawiasach montuje się drzwiczki. Ramkę można regulować, natomiast sam właz kontrolny może mieć różne wymiary. Najczęściej spotykane rozmiary to: 20 x 20 cm aż do 120 x 120 cm. Dzięki włazom kontrolnym usuniemy każdą usterkę bez niszczenia i rozkuwania ścian,
Włazy są wykonane z następujących materiałów:
- metalu,
- aluminium,
- tworzyw sztucznych.
Na rynku można znaleźć takie drzwiczki, które mają oryginalny design i doskonale wpasowują się między, na przykład glazurę. Właz kontrolny może być niewidoczny lub może posiadać ciekawy i bardzo oryginalny wzór.
Włazy można montować na podłodze, na suficie i w każdym przypadku, łatwo można dostać się do uszkodzonej instalacji.

Najnowsze wpisy

25.03.2024
Egzaminy dla osób ukaranych

Osoby ukarane z tytułu odpowiedzialności zawodowej zgodnie z artykułem 96 Ustawy Prawo Budowlane, które zostały zobowiązane do ponownego zdania egzaminu,…

22.03.2024
Wniosek o ponowny egzamin na uprawnienia budowlane

Wniosek o ponowne wyznaczenie terminu egzaminu na uprawnienia budowlane należy złożyć w przypadkach, kiedy nie możesz uczestniczyć w wyznaczonym terminie…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami