Jakie zalety i wady mają dachy płaskie?


Jakie zalety i wady mają dachy płaskie?

 

Niewątpliwym atutem dachów płaskich jest ich odporność na zmienne czynniki atmosferyczne. Tego typu dach nie poddaje się działaniu silnych podmuchów wiatru, więc nie ma możliwości, aby jego pokrycie zostało zerwane. Kolejną ważną zaletą jest to, że dzięki dachowi płaskiemu górna kondygnacja jest pozbawiona skosów, co znacznie zwiększa wolną powierzchnię użytkową. Dzięki odpowiednio wykonanej izolacji budynek cechuje się zmniejszonym zapotrzebowaniem na ciepło, co wynika ze zminimalizowania powierzchni dachowej. Dach płaski może pełnić funkcje użytkowe, np. jako taras. Poza tym łatwo można na nim rozmieścić, zamontować i ukierunkować kolektory słoneczne czy anteny.

 

Oferta: Program TESTY UPRAWNIENIA BUDOWLANE 2018 w wersji na komputer oraz w wersji na telefon. Dodatkowo każda z wersji posiada PROGRAM EGZAMIN USTNY. Wrażenia osób, które już są po egzaminie na uprawnienia budowlane znajdziesz na podstronie Opinie. Zobacz także jakie przygotowaliśmy promocje do zakupu naszych kluczy licencyjnych.


Dach płaski jest konstrukcją łatwą w budowie, a jego metraż jest mniejszy niż powierzchnia dachów spadowych, co bezpośrednio przekłada się na niższe koszty inwestycji. Montaż dachu płaskiego może kosztować nawet kilkanaście procent mniej niż dachy o konstrukcji dwuspadowej, a przy konstrukcjach wielospadowych różnica jest jeszcze większa. Należy jednak pamiętać, że na ostateczny koszt przedsięwzięcia ma wpływ jakość stosowanych materiałów. Do niedawna dachy płaskie pokrywane były zwykłą, tanią papą, która co jakiś czas wymagała konserwacji. Obecnie coraz częściej wykorzystywana jest modyfikowana polimerami papa asfaltowa. Materiał ten cechuje się lepszymi parametrami technicznymi i nie wymaga konserwacji, ale jest droższy od zwykłej papy.


Do kosztów związanych z budową dachu płaskiego zalicza się również wydatki związane z budową płyty żelbetowej lub dekowania. Trudno więc ostatecznie określić, ile kosztuje budowa dachu płaskiego, jednak na pewno jest on tańszy od odpowiedników kilkuspadowych. Koszty mogą wzrosnąć w przypadku dachów zielony lub stropodachów z zamontowanymi basenami. Do wad dachów płaskich zalicza się konieczność odśnieżania pokrycia, ponieważ mokry śnieg może stanowić duże obciążenie. Nowoczesne stropodachy są wprawdzie konstruowane w taki sposób, aby utrzymać duże obciążenia, jednak w czasie silnych opadów konieczne jest regularne usuwanie śniegu.

Oprócz usług detektywistycznych świadczyny także pomoc w zakresie ochrony mienia prywatnego, firmowego oraz ochrony dużych imprez. Nasza agencja współpracowała z najlepszymi firmami w całej Polsce. Zyskaliśmy sobie wiernych klientów także wśród polityków i ludzi show businessu.

 

Aby cały czas utrzymywać najwyższe standardy naszych usług, nasi pracownicy, oprócz zdobywania praktycznego doświadczenia w trakcie wykonywania obowiązków, podnoszą swoje kwalifikacje poprzez częste szkolenia branżowe. Rocznie wykonujemy ponad 1000 zleceń, co w połączeniu ze świetnie wyszkoloną kadrą stawia nas w czołówce europejskich agencji detektywistyczno - ochroniarskich.

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby każdy z naszych pracowników był dokładnie sprawdzoną i kompetentną osobą, cieszącą się nieposzlakowaną opinią, ponieważ od samego początku naszej działalności chcemy być dla Państwa godnym zaufania partnerem.

 

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług!