Blog
Jakość wyrobów malarskich
W artykule znajdziesz:
Jakość wyrobów malarskich
Po wykonaniu spawania kątowników z nałożoną powłoką cynkową, należy miejsca spawu wraz ze spoiną opiaskować i ocynkować. W przypadku niewykonania ocynkowania, miejsca te należy starannie oczyścić i dwukrotnie pomalować farbą olejną cynkową o symbolu 2221-004-950 (program uprawnienia budowlane na komputer).
Przed rozpoczęciem malowania należy sprawdzić, czy nie upłynął okres gwarancyjny danego wyrobu. Szczególną uwagę należy zwracać na dokładne wymieszanie osadu pigmentów ze spoiwem. Dotyczy to zwłaszcza farb z pyłem cynkowym.
Jakość wyrobów malarskich używanych do malowania powinna odpowiadać wymaganiom odpowiednich norm. Nie dopuszcza się stosowania wyrobów malarskich o nieznanym pochodzeniu, nie mających uzgodnionych wymagań oraz nie sprawdzonych zgodnie z postanowieniami norm. Na czystą i suchą powłokę metaliczną natryskaną nakłada się wyrób malarski za pomocą pędzla. Nałożenie następnych warstw powinno być poprzedzone sprawdzeniem, czy pierwsza warstwa wymalowania uległa dostatecznie wyschnięciu.
Nałożona powłoka malarska powinna dać powierzchnię gładką. Trwałość pokrycia malarskiego jest zależna w dużym stopniu od warunków, w jakich przeprowadza się malowanie. Na warunki te składają się przede wszystkim czynniki klimatyczne w czasie wykonywania robót malarskich (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Najodpowiedniejszą temperaturą do malowania jest około +20 °C. Nie należy podejmować robót malarskich przy temperaturze niższej niż +5 °C i wilgotności względnej powietrza wyższej niż 70% wewnątrz i 80% na zewnątrz pomieszczeń.
Strukturalne zabezpieczenie metali
Ogólnie przyjęto następujące stopnie zniszczenia pokrycia malarskiego na eksploatowanych konstrukcjach:
- Zniszczenie przejawia się łatwą ścieralnością powłoki malarskiej na eksploatowanych konstrukcjach stalowych. Na powierzchni można stwierdzić początek pojawiania się ognisk rdzy (do 1% powierzchni) (uprawnienia budowlane).
- Zniszczenie uwidacznia się obecnością pojedynczych ognisk korozyjnych zajmujących łącznie ok. 2% powierzchni konstrukcji. Mogą obok tego występować objawy zniszczenia I stopnia.
- Zniszczenie przejawia się popękaniem powłok i częściowym ich odpadaniem oraz występowaniem ognisk korozyjnych.
Zaatakowana przez korozję powierzchnia konstrukcji wynosi więcej niż 5%.
Ogólne sposoby oczyszczania powierzchni zostały podane powyżej, należy tylko zwrócić uwagę na pewne zróżnicowanie oczyszczania stosownie do stopnia zniszczenia.
W przypadku zniszczenia odpowiadającego I stopniowi - oczyszczanie polega na umyciu wodą powierzchni i usunięciu zewnętrznej warstwy pokrycia za pomocą szczotek z miękkiego drutu, pumeksu, szmat lnianych lub papierem ściernym nr 320-400, bez uszkodzenia warstwy podkładowej. Następnie po odpyleniu należy nanieść nową warstwę farby olejnej nawierzchniowej (program egzamin ustny).
W przypadku zniszczenia II stopnia, oczyszczenie polega na usunięciu ognisk rdzy aż do podłoża oraz luźno związanej powłoki malarskiej, pyłu, kurzu oraz olejów i tłuszczów.
Zabiegi oczyszczania wykonuje się szczotkami, skrobarkami i młotkami. Miejsca oczyszczone, zgodnie z wymaganiami podanymi w rozdziale o oczyszczaniu powierzchni, należy pokryć farbą do gruntowania, a następnie położyć warstwy farby nawierzchniowej (opinie o programie).
W przypadku zniszczenia III stopnia oczyszczanie polega na całkowitym usunięciu starej powłoki i rdzy. Ułożenie pokrycia malarskiego odbywa się wg wskazań dla nowych konstrukcji.
Strukturalne zabezpieczenie metali jest jednym z podstawowych problemów natury technicznej i ekonomicznej. Wartość metod zabezpieczania strukturalnego metali jest jednak mało doceniana w budownictwie (segregator aktów prawnych).
Nie można odmówić konstruktorom budowlanym troski o zbędne zużycie stali. Dzięki wielkiemu postępowi w dziedzinie wytrzymałości materiałów i mechanik budowli powstają nowe coraz bardziej oszczędne konstrukcje budowlane. Należy również podkreślić nieustanny postęp w produkcji stali, która dzięki domieszkom uszlachetniającym i doskonalszej obróbce staje się materiałem o coraz wyższych właściwościach pod względem wytrzymałości i odporności fizykochemicznej. Pomimo to jednak podatność stali na korozję elektrochemiczną jest w dalszym ciągu bardzo duża (promocja 3 w 1)..
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32