Blog

Okres przejściowy zdjęcie nr 2
16.04.2020

Jonizacja sporadyczna

W artykule znajdziesz:

Jonizacja sporadyczna

 

Okres przejściowy zdjęcie nr 3
Jonizacja sporadyczna

Jonizacja sporadyczna - jonizacja w wyższych warstwach atmosfery ziemskiej, w wyniku której pojawiają się w sposób nieregularny obłoki elektronowe; j.s. jest spowodowana prawdopodobnie działaniem meteorów, promieniowania korpuskulamego i kosmicznego; j.s. odgrywa dużą rolę w łączności radiowej
Jonizacja termiczna, termojonizacja - jonizacja spowodowana zderzeniami atomów i cząsteczek danej substancji, zachodzącymi w wyniku ich ruchów cieplnych (program uprawnienia budowlane na komputer).
Jonizacja wielokrotna - utrata elektronu przez zjonizowany już dodatnio atom albo cząsteczkę lub dodanie elektronu do zjonizowanego już ujemnie atomu albo cząsteczki.
Jonizacja właściwa - liczba par jonów powstałych w środowisku na jednostce długości toru cząsteczki jonizującej; dla cząstek a przy przebiegu w powietrzu wynosi 2000-3000 par jonów na 1 mm na początku drogi i około 6000 par jonów na końcu drogi.
Jonizacja wtórna - jonizacja atomów środowiska wywołana ich zderzeniami z szybkimi elektronami (promieniami S wyzwolonymi podczas jonizacji pierwotnej)
Jonizacja zderzeniowa - jonizacja spowodowana zderzeniami atomów (lub cząsteczek) z cząstkami elementarnymi (na ogół elektronami) mającymi dostatecznie dużą energię kinetyczną.

Jonizować - wytwarzać jony jonofon - głośnik jonowy jonoforeza - ruch jonów w cieczy pod wpływem pola elektrycznego.
Jonogen - substancja, która po rozpuszczeniu w odpowiednim rozpuszczalniku (zazwyczaj w wodzie) tworzy elektrolit (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Jonogram (radiowy) - zapis wyniku sondowania radiowego jonosfery.
Jonoid - jon w stanie silnie spolaryzowanym; zob. anionoid, kationoid.
Jonoluminescencja - luminescencja spowodowana bombardowaniem luminoforów jonami.
Jonomery - tworzywa sztuczne o własnościach pośrednich między własnościami termoplastów i duroplastów; są to kopolimery etylenu z monomerami winylowymi, mającymi grupy kwasowe zobojętnione atomem metalu; międzycząsteczkowe wiązania jonowe, charakterystyczne dla j. powodują usztywnienie i wzmocnienie tworzywa, które jednak zachowuje własności topienia się w podwyższonej temperaturze i daje się przerabiać metodami stosowanymi dla termoplastów; j. są stosowane głównie do wyrobu opakowań, akcesorii samochodowych itp.

Jonon, C13H20O - związek pokrewny terpenom, keton cykloalifatyczny nienasycony, stosowany w przemyśle perfumeryjnym i spożywczym oraz jako substancja wyjściowa do syntezy witaminy A (uprawnienia budowlane).

Jonorodnik

Jonorodnik - wolny rodnik, który ma ładunek elektryczny.
Jonosfera - warstwa atmosfery ziemskiej, w której występuje znaczna ilość swobodnych elektronów i jonów powstałych w wyniku jonizacji gazu atmosferycznego; j. rozciąga się w górę od 50 - 60 km
Jonosonda (radiowa) - aparatura do sondowani; radiowego jonosfery (program egzamin ustny).
Jufers - jeden z krążków z twardego drewna lub metalu zaopatrzony w otwory, przez które przechodzi lina łącząca je tworząc talrep.

Jumper - talia na maszcie trawlera do wyciągania na pokład matni z rybami jumpsaling - drewniana lub metalowa rozporka do napięcia jumpsztagu, umocowana do masztu i skierowana w stronę dziobu jachtu.
Jumpsztag - lina stalowa do zabezpieczenia górnej części masztu przed wyginaniem się do tyłu, przechodząca od szczytu masztu przez jumpsaling do podstawy masztu (opinie o programie).
Jura - środkowy system utworów geologicznych mezozoiku jako grupy; (2) odpowiednio środkowy okres mezozoiku jako ery; j. dzieli się na 3 serie (i odpowiednie epoki): malm, dogger i lias.
Justowanie 1 - regulacja przyrządu optycznego lub pomiarowego.
Justowanie 2 - wypełnianie justunkiem miejsc niedrukujących w składzie, tj. odstępów między poszczególnymi czcionkami w wyrazie, między wyrazami i wierszami justunek, materiał justunkowy, materiał zecerski ślepy - materiał zecerski przeznaczony do wypełniania miejsc niedrukujących w składzie; rozróżnia się: j. drobny - o grubości 1 -20 p. i stopniu nie przekraczającym 48 p., j. średni - o grubości 28-84 p. i stopniu nie przekraczającym 48 p. oraz j. długi - o grubości 8-24 p. i stopniu do 48 p (segregator aktów prawnych).

Juta - włókno łykowe z roślin o tej samej nazwie (z juty białej Corchoms capsutaris lub juty kolorowej Corchorus olitoriuś)’, juty najwyższej gatunkowo używa się do wyrobu cienkiej przędzy osnowowej, a innej na tkaniny opakunkowe (worki), dywany, obicia tapicerskie, do wyrobu linoleum, papieru oraz jako materiał elektroizolacyjny.
Juta asfaltowa - papa otrzymana przez nasycanie i obustronne powlekanie tkaniny jutowej masą asfaltową.
Juzing - cienka dwu- lub trzypokrętkowa linka, czasem smołowana, używana do różnych robót bosmańskich (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

21.11.2024
Okres przejściowy zdjęcie nr 4
Na czym polega geodezyjne wyznaczenie granic działki?

Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…

20.11.2024
Okres przejściowy zdjęcie nr 5
Co to są obiekty małej architektury?

Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…

Okres przejściowy zdjęcie nr 8 Okres przejściowy zdjęcie nr 9 Okres przejściowy zdjęcie nr 10
Okres przejściowy zdjęcie nr 11
Okres przejściowy zdjęcie nr 12 Okres przejściowy zdjęcie nr 13 Okres przejściowy zdjęcie nr 14
Okres przejściowy zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Okres przejściowy zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Okres przejściowy zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami