Blog

Nieruchomość rolna zdjęcie nr 2
12.04.2021

Kalkulacja cenowa dla stołka

W artykule znajdziesz:

Kalkulacja cenowa dla stołka

Nieruchomość rolna zdjęcie nr 3
Kalkulacja cenowa dla stołka

Istniejące zestawienie elementów zostaje rozszerzone poprzez dodanie dalszych danych i formuł stając się kalkulacją cenową. Raz wprowadzone wartości można w każdej chwili zmienić, stają się one automatycznie bazą obliczeń łącznie.
Wywoływanie utworzonych wcześniej plików (program uprawnienia budowlane na komputer).

Ćwiczenie 1: Po włączeniu komputera i wywołaniu programu arkusz kalkulacyjny w menu programu pojawia się komenda UTWÓRZ NOWY PLIK. Ponieważ jednak w tym przypadku będziemy pracować z już istniejącym plikiem posługujemy się komendą OTWÓRZ ISTNIEJĄCY PLIK. W ramce z nazwami plików znaleźć można wszystkie zachowane do tej pory pliki, wśród nich także kal-sto.wks. Myszką klikamy potwierdzając wybór OK. Na ekranie pojawia się już nam znane zestawienie elementów stołka.
Uzupełnienie arkusza kalkulacyjnego
Dotychczasowe dane w zestawieniu są niewystarczające do ustalenia ceny (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Ćwiczenie 2: Myszką wybieramy w wierszu 3 komórkę F i wpisujemy „ilość w m3″. Odpowiednich wpisów dokonujemy także w komórkach G i H wiersza 3 wprowadzając „cena za m3″ oraz „cena w PLN". W tabeli program obliczyć powinien najpierw potrzebną ilość materiału w m3. W kolumnie H program wyliczyć powinien z ustalonej wcześniej ilości materiału pomnożonej przez cenę za m3 cenę właściwej ilości materiału.
Na końcu program powinien zsumować pojedyncze ceny i pokazać cenę końcową stołka. Z tego powodu w kolumnie G wiersza 14 pojawia się wpis „suma".
Obliczenia w arkuszu kalkulacyjnym (uprawnienia budowlane).

W celu otrzymania potrzebnej ilości materiału należy pomnożyć ilość gotowych produktów (stołek) przez długość, szerokość i grubość.
Ćwiczenie 3: Myszką zaznaczamy komórkę F4, bo tu wprowadzony zostanie wynik mnożenia. Odpowiedni komunikat oznacza dla programu podjęcie działań obliczeniowych. Jest to wprowadzenie na klawiaturze znaków równości.

Dodawanie pojedynczych cen

Wszystkie działania matematyczne komputer wykonuje sam, aż koniec operacji potwierdzony zostanie klawiszem enter (program egzamin ustny).
Po wprowadzeniu znaków równości klikamy na komórkę B6, wprowadzamy znak mnożenia, klikamy C6, znowu znak mnożenia, klikamy D6, ponownie wstawiamy znak * i klikamy E6. Wciskając klawisz enter można zobaczyć wynik przez potwierdzenie w komórce F6. Ten proces powtórzony zostanie w wierszach 8, 10 i 12.

Również w przypadku dalszych operacji konieczne jest ponowne mnożenie. Ceny nóg stołka obliczane są poprzez zaznaczenie komórki H6, wpisanie znaków równości, kliknięcie komórki F6, wpisanie znaku mnożenia i kliknięcie komórki G6 (opinie o programie). Po zakończeniu operacji obliczeniowych wynik pojawi się w komórce H6 po potwierdzeniu wprowadzonych argumentów. Podobnie rzecz się ma w wierszach dla skrzyni i płyty.
Aby uzyskać jednostkową cenę stołka, trzeba zsumować koszta nóg, skrzyni i płyty. W arkuszu kalkulacyjnym obliczeń dokonywać można także w obrębie kolumn.
Ćwiczenie 4: Cena jednostkowa stołka powinna pojawić się w komórce H14. Zaznaczmy je myszką.

Teraz trzeba dodać do siebie dane z komórek H6, H8, H10 oraz 1112. Tym razem użyjemy procedury uproszczonej. Myszką zaznaczamy komórkę H6, lewy klawisz myszki trzymamy jednak wciśnięty, przesuwamy kursor przez komórki H8 i H10 aż do komórki H12 (segregator aktów prawnych). Tu puszczamy klawisz myszki i wpisujemy znak dodawania. Program sumuje automatycznie wszystkie zaznaczone komórki, wynik pojawia się po potwierdzeniu w komórce H14. jeśli kiedykolwiek dojdzie do zmiany wpisów w poszczególnych pozycjach, program sam uwzględni je w kalkulacji.

Spis inwentarza za pomocą bazy danych
Fragment spisu inwentarza elementów łącznikowych w stolarni (promocja 3 w 1). Za pomocą komputera można dziś grupować i zarządzać takimi i podobnymi danymi.
Co należy rozumieć pod pojęciem „bazy danych"?

Pod pojęciem „bazy danych" rozumie się środek pomocniczy do zapisywania i zarządzania informacjami. Program przejmuje przy tym prace, które polegały niegdyś na czasochłonnym przeszukiwaniu kartotek i akt. W bazie danych można zarządzać adresami klientów, listami numerów telefonicznych lub spisem towarów.

Najnowsze wpisy

21.11.2024
Nieruchomość rolna zdjęcie nr 4
Na czym polega geodezyjne wyznaczenie granic działki?

Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…

20.11.2024
Nieruchomość rolna zdjęcie nr 5
Co to są obiekty małej architektury?

Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…

Nieruchomość rolna zdjęcie nr 8 Nieruchomość rolna zdjęcie nr 9 Nieruchomość rolna zdjęcie nr 10
Nieruchomość rolna zdjęcie nr 11
Nieruchomość rolna zdjęcie nr 12 Nieruchomość rolna zdjęcie nr 13 Nieruchomość rolna zdjęcie nr 14
Nieruchomość rolna zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Nieruchomość rolna zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Nieruchomość rolna zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami