Blog

Kamionka szlachetna
W artykule znajdziesz:
Kamionka szlachetna

Kamionka szlachetna - kamionka o czerepie spieczonym, nie przeświecającym, o muszlowym, jasno zabarwionym przełamie, o własnościach zbliżonych do porcelany; k.sz. stosuje się do wyrobów stołowych i artystycznych (program uprawnienia budowlane na komputer).
Kamizelka ratunkowa - sprzęt ratunkowy stosowany w marynarce i w lotnictwie, w postaci kamizelki nadmuchiwanej, umożliwiającej u- trzymanie się na powierzchni wody.
Kampania - okres pływania w żegludze morskiej, np. kampania letnia.
Kampania cukrownicza - okres skupu i przerobu buraków cukrowych w cukrowniach.
Kampania pieca - czas pracy lub ilość wytopów między dwiema kolejnymi naprawami głównymi pieca.
Kampania ziemniaczana - okres skupu i przerobu ziemniaków w zakładach przetwórczych; k.z. trwa zazwyczaj od września do końca grudnia (k. z. jesienna) oraz w kwietniu (k. z. wiosenna).
Kampanila - dzwonnica w postaci wolnostojącej wieży.
Kampesz - barwnik roślinny uzyskiwany z drzewa kampeszowego, zwanego też drzewem niebieskim lub błękićcem (Haematoksylon campechia- num) rosnącego w Ameryce Środkowej i Południowej.
Kamuflaż - malowanie maskujące.
Kamuflet - przestrzeń wypełniona gazami, powstająca w gruncie po podziemnym wybuchu ładunku; (2) wybuch pocisku pod ziemią nie powodujący naruszenia jej zewnętrznej warstwy.
Kanadyjka - lekka łódź otwarta napędzana kilkoma lub jednym jednopiórowym wiosłem bez dulek (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Kanafas - szlachetna tkanina introligatorska o niejednorodnej powierzchni, używana przy ręcznym oprawianiu książek.
Kanalizacja - zespół urządzeń technicznych wraz z siecią przewodów kanalizacyjnych i budowlami przeznaczony do odprowadzania ścieków z określonych terenów mieszkalnych lub przemysłowych do odbiornika ścieków (zwykle po uprzednim ich oczyszczeniu).
Kanalizacja bytowo-gospodarcza - kanalizacja ściekowa.
Kanalizacja deszczowa
Kanalizacja deszczowa - kanalizacja rozdzielcza, której sieć przewodów służy do odprowadzania spływów deszczowych (często bezpośrednio do odbiornika bez oczyszczania w oczyszczalni).
Kanalizacja kablowa - zespół ciągów podziemnych z wbudowanymi studniami przeznaczony do prowadzenia kabli nieopancerzonych.
Kanalizacja magistralna - kanalizacja kablowa wielootworowa przeznaczona do kabli linii magistralnych, międzycentralowych, okręgowych i pośrednich.
Kanalizacja przemysłowa - kanalizacja rozdzielcza, której sieć przewodów służy zasadniczo do odprowadzania ścieków przemysłowych.
Kanalizacja rozdzielcza 1 - kanalizacja składająca się z kilku niezależnych od siebie sieci przewodów kanalizacyjnych.
Kanalizacja rozdzielcza 2 - kanalizacja kablowa przeznaczona do kabli rozdzielczych (uprawnienia budowlane).
Kanalizacja rozdzielcza pełna - kanalizacja rozdzielcza, której wszystkie układy sieci przewodów obejmują cały kanalizowany teren.
Kanalizacja rzeki - kompleksowe zagospodarowanie biegu rzeki przez budowę stopni wodnych, umożliwiające wyzyskanie jej do celów żeglugowych, energetycznych itp.
Kanalizacja ściekowa, kanalizacja bytowo-gospodarcza - kanalizacja rozdzielcza, której sieć przewodów służy zasadniczo do odprowadzania ścieków bytowo-gospodarczych.
Kanał 1 - sztuczny ciek wodny odkryty lub zakryty, łączący dwa zbiorniki wodne.
Kanał 2 - przewód (zwykle o przekroju prostokątnym) wykonany w ścianie budowli (np. k. dymowy, k. wentylacyjny); (2) przewód wykonany w ściance elementu maszyny (np. k. smarujący).
Kanał’ (informacyjny) - zespół środków technicznych wraz z drogą przesyłową umożliwiający przesyłanie informacji (program egzamin ustny).
Kanał bez pamięci - kanał dyskretny, w którym własności sygnału odebranego na danej pozycji ciągu zależą tylko od sygnału nadanego na tej samej pozycji, natomiast nie zależą od sygnałów nadanych na pozycjach poprzednich (opinie o programie).
Kanał binarny - kanał dyskretny, w którym sygnały elementarne na wejściu i na wyjściu mogą przyjmować jedną spośród dwu postaci, np. impuls, brak impulsu lub impuls dodatni, impuls ujemny.
Kanał burzowy, burzowiec - kanał ściekowy (betonowy lub murowany) odprowadzający do odbiornika ścieków poprzez przelew burzowy nadmiar ścieków przejętych z kanału ogólnospławnego podczas ich spiętrzenia spowodowanego ulewnym deszczem (segregator aktów prawnych).
Kanał centralnego ogrzewania, kanał ciepłowniczy - (1) podziemna samodzielna budowla lub część budowli mieszcząca przewody ogrzewania zdalaczynnego; (2) wydzielona przestrzeń pod podłogą przeznaczona na umieszczenie rozdzielczych przewodów centralnego ogrzewania.
Kanał (częstotliwościowy) nośny - kanał częstotliwościowy, w którym widmo doprowadzone do kanału podlega na jego początku przemianie (lub kilku kolejnym przemianom), a na jego końcu - odwrotnej przemianie (lub odwrotnym przemianom) przywracającej widmu jego pierwotną postać.
Kanał derywacyjny - kanał stanowiący odgałęzienie rzeki lub kanału i przeznaczony do celów żeglugowych, energetycznych, melioracyjnych itp.
Kanał deszczowy - kanał przeznaczony do odprowadzania spływów deszczowych.
Kanał dymowy - kanał pionowy w ścianie lub trzonie kominowym odprowadzający gazy spalinowe z palenisk pieców i kuchni na zewnątrz (promocja 3 w 1).
Najnowsze wpisy
Deskowanie inaczej szalowanie, to tymczasowa konstrukcja stosowana w budownictwie, która służy do nadawania kształtu mieszance betonowej podczas jej wylewania oraz…
Instalacja wodociągowa to system rur, armatury i urządzeń służących do doprowadzania wody do budynków oraz jej rozprowadzania do poszczególnych punktów…







53 465

98%

32