Blog
Kanały ogniowe w piecu
W artykule znajdziesz:
Kanały ogniowe w piecu
Kanały ogniowe w piecu mają na celu przedłużenie drogi gazów spalinowych. Gazy te uchodząc do komina oddają ciepło ściankom kanałów i ściankom płaszcza zewnętrznego (program uprawnienia budowlane na komputer).. Suma przekrojów kanałów powinna być dwukrotnie większa od przekroju doprowadzającego powietrze, tj. od przekroju drzwiczek popielnikowych.
Płaszcz zewnętrzny, czyli obudowa pieca, wykonany jest z materiałów takich, jak: kafle, cegła lub piaskowiec, musi być tak szczelny, aby nie przepuszczał gazów spalinowych (program uprawnienia budowlane na ANDROID). Płaszcz akumuluje ciepło tych gazów i przez promieniowanie ogrzewa pomieszczenie. Rura wlotowa do przewodu kominowego o średn. 15 cm wykonywana jest z żeliwa, z blachy stalowej o grub. 1 mm lub z kamionki. Dla pieców opalanych drewnem w rurze umieszcza się zasuwkę, tzw. szyber, mającą na celu zamknięcie odpływu ciepłego powietrza do komina.
W myśl art. 228 Prawa Budowlanego w miejscowościach, gdzie do opału jest używany węgiel, zabrania się urządzenia przyrządów do zamykania wlotów do kominów. Płaszcze zewnętrzne pieców. W zależności od materiału, z jakiego wykonany jest płaszcz zewnętrzny, rozróżniamy piece kamyczkowe, piece ceglane i piece kaflowe (uprawnienia budowlane). W piecach kamyczkowych ściany zewnętrzne wykonane są z piaskowca lub z płaskich gładkich kamieni granitowych (z koryt rzecznych) na zaprawie glinianej z gliny chudej albo na zaprawie o spoiwie krzemionkowym (nie wapiennym). Zewnątrz piec wyprawiony jest zaprawą wapienną dwuwarstwową (program egzamin ustny). Po nałożeniu pierwszej warstwy piec owija się rzadkim płótnem workowym, które przymocowuje się do ścian za pomocą gwoździ papowych z zastosowaniem podkładek lub za pomocą szpilek z drutu wbijanych co 20 cm i zagiętych, po czym nakłada się drugą warstwę zaprawy. Tak wykonana obudowa ma grubość ok. 12 cm (opinie o programie).
Piece kamyczkowe
Piece kamyczkowe stosunkowo długo się nagrzewają, ale akumulują dużo ciepła i grzeją przez dłuższy czas. Piece kamyczkowe, jako jedne z najstarszych, wychodzą z użycia. Ściany zewnętrzne pieców ceglanych wykonane są z cegły na rąb (6,5 cm) lub na pół cegły (12 cm) w zależności od wielkości pieca. Wewnętrzna budowa pieców ceglanych w niczym się nie różni od pieców kamyczkowych (segregator aktów prawnych). Cegła użyta do budowy pieca wykonywana jest z chudej gliny. Lepsza jest cegła wykonana ręcznie, tzw. piecówka, gdyż cegła maszynowa często rozsłaja się.
Budowa płaszcza zewnętrznego wykonana jest wyłącznie rękami bez użycia jakichkolwiek narzędzi, jak kielnia, młotek itp., których używać przy tym nie należy. Z zewnątrz piec ceglany jest wyprawiony zaprawą glinianą, wapienną lub wapienno-gipsową. W celu zwiększenia trwałości pieca wyprawa zewnętrzna wykonana jest na sposób wskazany w opisie pieców kamyczkowych (promocja 3 w 1).
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32