Blog

Zasadowy fosforan żelaza zdjęcie nr 2
16.04.2020

Kaplin

W artykule znajdziesz:

Kaplin

Zasadowy fosforan żelaza zdjęcie nr 3
Kaplin

Kaplin - półfabrykat do wyrobu kapeluszy, o kształcie zbliżonym do stożka, otrzymywany przez spilśnianie włókien wełny bezpośrednio w pożądanym kształcie na odpowiedniej formie (program uprawnienia budowlane na komputer).
Kapok - włókno otrzymywane z długich, gładkich włókien nasiennych, pozyskiwanych z różnych* gatunków drzew z rodziny wełniakowatych, a zwłaszcza z puchowca (Eriodendron anfractuosum); ze względu na łamliwość nie nadaje się do wyrobu przędzy; k. używany jest w tapicerstwie i do napychania pasów, kół i kamizelek ratunkowych.
Kapok - kamizelka ratunkowa wypełniona kapokiem.
Kaponiera - wojsk, zakryty ogniowy obiekt fortyfikacyjny, o konstrukcji żelbetowej lub drewnianej, przeznaczony do prowadzenia ognia skrzydłowego lub skośnego w dwóch przeciwległych kierunkach (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Kapotaż - wypadek lotniczy polegający na przewróceniu się samolotu na grzbiet przez przednią część kadłuba podczas lądowania lub kołowania.
Kappa - mat krzywa płaska o równaniu we współrzędnych biegunowych.
Kaprolaktam - laktam kwasu e-aminokapronowego; bezbarwne kryształy rozpuszczalne w wodzie, alkoholu i benzenie; stosowany do otrzymywania polikaprolaktamu (poliamidu 6).
Kapron - włókno syntetyczne z polikaprolaktamu (poliamidu 6) produkcji radzieckiej.
Kapsla, kapsel - nakrywka, zwykle metalowa, zamykająca butelkę przez zaciśnięcie na główce szyjki butelki (uprawnienia budowlane).
Kapsle - wyroby ogniotrwałe szamotowe lub karborundowe używane jako osłony w piecach ceramicznych podczas wypalania porcelany i fajansu; k. ułatwiają ustawianie wypalanych wyrobów w piecu i zabezpieczają je przed zanieczyszczeniem.
Kapslownica - maszyna do nakładania kapsli na butelki (program egzamin ustny).

Kapsuła ratownicza - część kabiny oddzielana od statku latającego w razie awarii, zaopatrzona w spadochrony ratownicze; k.r. stosuje się np. w samolotach naddźwiękowych.
Kapsułka (źródła) - zamknięta osłona zabezpieczająca źródło promieniowania przed jego mechanicznym rozproszeniem i stanowiąca integralną część zamkniętego źródła promieniowania.
Kaptaż rzeczny, przeciągnięcie rzeki - zjawisko polegające na przecięciu działu wodnego spowodowane przez erozję wsteczną rzeki, która przechwytuje górny odcinek rzeki sąsiedniej.
Kaptur - belka umocowana poziomo na palach lub słupach; w budownictwie mostowym - belka osadzona na palach lub słupach jarzma mostowego, służąca za oparcie dla dźwigarów mostu; w fortyfikacji polowej - górna pozioma belka ram, z których składa się obudowa schronów i innych obiektów (opinie o programie).

Kaptur górniczy

Kaptur górniczy - nakrycie głowy z nieprzemakalnego materiału, osłaniające również ramiona i plecy, używane przy pracy w mokrych wyrobiskach, np. przy przebijaniu szybów.
Kaptur łożyska - osłona blaszana obejmująca łożysko toczne.
Kapturek - zamknięcie (opakowania) nasadzane, w kształcie walca lub stożka.
Karabin, kb - ręczna broń palna o długiej gwintowanej lufie, kalibrze 6,5-8 mm, donośności do 1000 m.
Karabin automatyczny - karabin samopowtarzalny lub karabin samoczynny (segregator aktów prawnych).

Karabin dowolny - karabin wyróżniający się dokładnym wykonaniem lufy, a w związku z tym bardzo dobrym skupieniem i statecznością w czasie strzelania; ciężar do 9 kG; k.d. są używane w zawodach sportowych.
Karabin maszynowy, km - broń maszynowa strzelająca nabojami broni strzeleckiej (z wyjątkiem broni pistoletowych i rewolwerowych), przeznaczona do strzelania seriami; k.m. ustawiane są na specjalnych podstawkach (dwunożnych, trójnożnych lub kołowych) zapewniających dużą stateczność; k.m. przeznaczony do strzelania nabojami większymi od karabinowego nazywa się k.m. wielkokalibrowym(do20 mm).
Karabin myśliwski - myśliwska broń palna kulowa o kalibrze 5,6 - 15,24 mm, strzelająca pociskami typu wojskowego; k.m. w odróżnieniu od karabinów wojskowych mają bardziej zróżnicowane kalibry, dłuższą lufę oraz dłuższą linię celowniczą.
Karabin powtarzalny - karabin, w którym czynności wprowadzenia naboju do komory nabojowej oraz wyrzucenia łuski po wystrzale strzelający dokonuje każdorazowo ręcznie przez odpowiednie ruchy zamkiem; k.p. w zależności od liczby strzałów oddawanych bez ładowania broni dzielą się na jednostrzałowe i wielostrzałowe; w zależności od liczby niezbędnych ruchów zamkiem przy przeładowywaniu broni.
Karabin samoczynny - karabin, w którym przeładowywanie dokonuje się samoczynnie (bez udziału strzelającego) za pomocą mechanizmu przeładowania, wykorzystując do pracy ciśnienie gazów powstałych w czasie spalania się ładunku miotającego (prochu); udział Strzelca przy strzelaniu z k.s. ogranicza się do naciśnięcia spustu, co powoduje ogień ciągły (seryjny) i przerwania nacisku na język spustowy, co powoduje przerwanie ognia (promocja 3 w 1).

Karabin samopowtarzalny, ks - karabin, w którym energia gazów prochowych wykorzystywana jest nie tylko do wyrzucania pocisku z lufy, lecz również do wykonania wszystkich czynności potrzebnych do ponownego załadowania (przeładowania) karabinu (przygotowania następnego strzału), a oddanie kolejnego strzału wymaga od Strzelca jedynie ponownego ściągnięcia spustu.
Karabin wyborowy, karabin snajperski - karabin powtarzalny lub samopowtarzalny, dokładnie wykonany, zaopatrzony w celownik optyczny, stanowiący indywidualną broń Strzelca wyborowego.

Najnowsze wpisy

21.11.2024
Zasadowy fosforan żelaza zdjęcie nr 4
Na czym polega geodezyjne wyznaczenie granic działki?

Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…

20.11.2024
Zasadowy fosforan żelaza zdjęcie nr 5
Co to są obiekty małej architektury?

Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…

Zasadowy fosforan żelaza zdjęcie nr 8 Zasadowy fosforan żelaza zdjęcie nr 9 Zasadowy fosforan żelaza zdjęcie nr 10
Zasadowy fosforan żelaza zdjęcie nr 11
Zasadowy fosforan żelaza zdjęcie nr 12 Zasadowy fosforan żelaza zdjęcie nr 13 Zasadowy fosforan żelaza zdjęcie nr 14
Zasadowy fosforan żelaza zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Zasadowy fosforan żelaza zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Zasadowy fosforan żelaza zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami