Blog
Kątomierz narzędziowy
W artykule znajdziesz:
Kątomierz narzędziowy
Kątomierz narzędziowy - kątomierz do bezpośredniego mierzenia kątów ostrzy narzędzi skrawających; składową częścią k.n. jest płyta pomiarowa ułatwiająca ustawienie narzędzia podczas pomiaru.
Kątomierz optyczny - kątomierz z wbudowaną lupą do dokładnego odczytu; odczytywanie wskazań k.o. przeprowadza się obserwując przez lupę położenie wskazówki w stosunku do podziałki za pomocą noniusza.
Kątomierz poziomnicowy - kątomierz do pomiaru dużych pochyleń powierzchni płaskich względem poziomu; częścią charakterystyczną k.p. jest wbudowana w ruchome ramię poziomnica do prawidłowego nastawiania tego ramienia (program uprawnienia budowlane na komputer).
Kątomierz rysunkowy - kątomierz w postaci półkola lub koła z naniesioną na obrzeżu podziałką, służący do odmierzania kątów na rysunkach.
Kątomierz tachymetryczny, przenośnik tachymetryczny - kątomierz mający urządzenie do nanoszenia na mapie punktów wysokości lub sytuacji określonych współrzędnymi biegunowymi.
Kątomierz uniwersalny - kątomierz z podziałką kątową 0 - 360° (4×90°) i z noniuszem pozwalającym na dokładne odczytywanie wskazań.
Kątownica rysunkowa mechaniczna - przyrząd rysunkowy.
Kątownik - kształtownik o przekroju w kształcie ramion kąta prostego, ostrego lub rozwartego; rozróżnia się k. równoramienne o ramionach jednakowej długości, k. nierównora- m i e n n e o ramionach różnej długości, k. łebkowe, których jedno ramię zakończone jest zgrubieniem w kształcie łba .
Kątownik murarski - kątownik drewniany o wymiarach ramion 150 cm i 100 cm lub stalowy o wymiarach ramion 25 cm i 18 cm, służący do wyznaczania kątów prostych zbiegających się ścian wykonywanego muru (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Kątownik traserski - kątownik żeliwny usztywniony żebrami, o grubych ścianach, w których znajdują się otwory do zamocowywania łapami dociskowymi trasowanych przedmiotów; płaszczyzny zewnętrzne k.t. są dokładnie obrobione i ściśle prostopadłe; k.t. stosuje się przy trasowaniu przestrzennym przedmiotów o nieregularnych kształtach.
Kąty dopełniąjące - kąty, których suma równa się kątowi prostemu.
Kąty Kulera - trzy kąty <p, y, 0. za pomocą których można jednoznacznie wyznaczyć położenie prostokątnego ruchomego układu współrzędnych z względem nieruchomego układu Xi, y\, Z\ o wspólnym początku O (uprawnienia budowlane).
Kąty naprzemianległe zewnętrzne
Kąty naprzemianległe zewnętrzne - dwa kąty przystające utworzone przez dwie równoległe proste /1 i h przecięte trzecią prostą /t, zawierające się w różnych pólpłaszczyznach, na które dzieli płaszczyznę prosta h i nie mające punktów wspólnych (program egzamin ustny).
Kąty odpowiadające - mat. dwa kąty, z których jeden jest naprzemianległy wewnętrzny lub zewnętrzny z kątem wierzchołkowym względem kąta drugiego.
Kąty przyległe - mat. dwa kąty mające wspólny wierzchołek, wspólne ramię i których drugie ramiona tworzą jedną prostą.
Kąty spełniające - mat. kąty, których suma równa się kątowi półpełnemu.
Kąty trójkąta - mat. trzy kąty wypukłe zawarte między bokami trójkąta (opinie o programie).
Kąty trójkąta sferycznego - mat. kąty płaskie utworzone przy wierzchołkach przez półproste styczne do boków wychodzących z tego wierzchołka; suma k.t.s. jest zawsze większa od kąta półpełnego.
Kecz - żaglowiec dwumasztowy o ożaglowaniu skośnym, przy czym bezanmaszt jest niższy od grotmasztu i znajduje się przed trzonem sterowym.
Kefaliny - związki organiczne należące do fosfaty- dów, zawierające składnik zasadowy - kolaminę; k. są bardzo rozpowszechnione w przyrodzie, wraz z lecytynami są obecne w każdej komórce.
Kek - użytkowe odpady siarkowe, zawierające około 40% siarki, otrzymane przy przeróbce rudy siarkowej na siarkę elementarną (segregator aktów prawnych).
Kelwin, K - jednostka temperatury termodynamicznej; zob. temperatura termodynamiczna.
Kenotron - dioda próżniowa o katodzie żarzonej, stosowana jako lampa prostownicza w prostownikach wysokiego napięcia.
Kenozoik - najniższa grupa utworów geologicznych odpowiednio najmłodsza era powstawania tych utworów (era kenozoiczna).
Ker - zastrzeżona dla produktów firm polskich nazwa handlowa syntetycznych kauczuków i lateksów styrenowych i butadienowych oraz żywic butadienowo-styrenowych.
Kerargiryt, chlorargiryt, srebro rogowe - minerał, chlorek srebrawy, AgCl; surowiec do otrzymywania srebra (promocja 3 w 1).
Keratofir - skała magmowo-wylewna lub subwulkaniczna, której głównymi składnikami są albit, biotyt, amfibol, piroksen, skalenie oraz kwarc w przypadku k. kwarcowych; stosowany głównie jako materiał drogowy, rzadziej budowlany.
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32