Blog

Cichobieżność zdjęcie nr 2
23.11.2019

Kiedy nabywca może odmówić odbioru mieszkania

W artykule znajdziesz:

Kiedy nabywca może odmówić odbioru mieszkania

Cichobieżność zdjęcie nr 3
Kiedy nabywca może odmówić odbioru mieszkania


Osoba nabywająca dom, płaci duże pieniądze, mając nadzieje na uzyskanie funkcjonalnego mieszkania (program na komputer).. Oczywiście istnieje wiele różnych sytuacji, gdzie dana nieruchomość nie jest właściwe przygotowana czy też wybudowana. Różnice w budowie mogą tak naprawdę wyniknąć z wielu różnych powodów. Jeśli korzystamy z usług mało znanej firmy, to tym bardziej ryzyko powstania nieprawidłowości rośnie wykładniczo i trzeba przyznać, że taki problem może być bardzo poważny (program na telefon).

Zakończenie prac budowlanych wymaga od ekipy remontowej wyczyszczenia resztek pozostawionego materiału usunięcia zabrudzeń na oknach czy też wyczyszczenia schodów, a także wielu innych czynności kosmetycznych, które mogą wpłynąć na odbiór domu przez nabywcę domu. Taki stan mieszkania z pewnością nie zachwyca, chodź, rzadko się zdarza, aby to nabywca zdecydował się na odmówienie odbioru mieszkania. Jednak takie przypadki się zdarzają, ale odmowa przyjęcia nieruchomości wynika z o wiele bardziej poważnych nieprawidłowości (program egzamin ustny). Nabywca ma prawo odmówić przyjęcia nieruchomości, zwłaszcza jeśli plan opisowy czy rozmieszczenie danych pomieszczeń, nie jest zgodnie ze stanem faktycznym. Pewne braki niedociągnięcia, zmiany materiałowe mogą być przyczyną odmowy, ponieważ są to sytuacje w pełni uzasadnione (opinie o programie).

Prostym przykładem jest odbiór domu, gdzie na planach projektowych znajduje się dobudowany garaż a w praktyce, otrzymujemy sam dom, bez wspomnianej dobudówki. Jak najbardziej opisana sytuacja pozwala nabywcy na odmówienie odbioru mieszkania (segregator aktów prawnych). W takich rażących zaniedbaniach odmowa może skutkować odstąpienie od umowy deweloperskiej.

Sprawa najczęściej kończy się na wokandzie


Prawo jest po stronie nabywcy, więc nie ma tu mowy o złamaniu prawa. Należy jak najbardziej dochodzić swoich praw i nie poddawać się, zwłaszcza jeśli inwestor w rażący sposób naruszył nasze prawa. Mamy prawo odmówić przyjęcia odbioru mieszkania, ale sprawa najczęściej kończy się na wokandzie. Jeśli jednak jesteśmy w stanie udowodnić winę inwestora, to powinniśmy, to jak najszybciej zrobić tylko tak wygramy (promocja 3  w 1).

Najnowsze wpisy

23.07.2024
Cichobieżność zdjęcie nr 4
Zmiany w projekcie technicznym

Zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane, opracowanie projektu budowlanego należy do podstawowych obowiązków…

22.07.2024
Cichobieżność zdjęcie nr 5
Historia uprawnień budowlanych w Polsce

Uprawnienia budowlane w Polsce mają długą i złożoną historię, sięgającą czasów przedwojennych (program TESTY UPRAWNIENIA BUDOWLANE - wersja na komputer). W…

Cichobieżność zdjęcie nr 8 Cichobieżność zdjęcie nr 9 Cichobieżność zdjęcie nr 10
Cichobieżność zdjęcie nr 11
Cichobieżność zdjęcie nr 12 Cichobieżność zdjęcie nr 13 Cichobieżność zdjęcie nr 14
Cichobieżność zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Cichobieżność zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Cichobieżność zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami