Blog

Rozmieszczenie grzejników zdjęcie nr 2
16.04.2020

Kierat pompowy

W artykule znajdziesz:

Kierat pompowy

Rozmieszczenie grzejników zdjęcie nr 3
Kierat pompowy

Kierat pompowy - w kopalnictwie naftowym urządzenie do pompowania grupowego złożone z silnika z dwoma korbowodami i koła kieratowego, służące do uruchamiania kilku lub kilkunastu pomp wgłębnych.
Kierowalność samochodu - właściwość samochodu wynikająca z jego cech konstrukcyjnych, decydująca o łatwości prowadzenia go po dowolnej drodze.
Kierowanie - sterowanie ruchem obiektu (pojazdu, statku, pocisku) po torze (program uprawnienia budowlane na komputer).

Kierowanie końcowe - kierowanie pociskiem w końcowej fazie jego lotu.
Kierowanie programowe - kierowanie zdalne (pociskami) polegające na tym, że pożądany tor pocisku osiąga się przez wprowadzenie przed startem pewnego programu działania pokładowych urządzeń kierujących.
Kierowanie rozkazami - kierowanie pociskiem oparte na przesyłaniu do pocisku bezpośrednich sygnałów kierujących, przy czym położenie celu i pocisku określane jest przez urządzenia lokacyjne znajdujące się poza pociskiem.
Kierowanie ruchami górotworu - zapobieganie skutkom eksploatacji górniczej na powierzchni przez stosowanie odpowiedniego sposobu eksploatacji, odpowiedniego kierunku wybierania i odpowiedniej prędkości wybierania oraz przez odpowiednie rozmieszczenie frontów eksploatacji w różnych pokładach.
Kierowanie stropem - planowe powodowanie zawałów łub osiadania stropu.
Kierowanie wiązką - kierowanie pociskiem polegające na wytworzeniu w przestrzeni charakterystycznego miejsca (linii, powierzchni) za pomocą wiązek fal radiowych lub świetlnych, wzdłuż których powinien poruszać się pocisk; odchylenie pocisku od wyznaczonej linii lub powierzchni określane jest w samym pocisku i powoduje automatyczne skorygowanie toru.
Kierowanie wstępne - kierowanie pociskiem w początkowej fazie jego lotu.
Kierowanie zdalne - kierowanie (pojazdem, statkiem, pociskiem) na odległość (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Kierownica 1, mechanizm kierowniczy - mechanizm do kierowania pojazdem samochodowym, składający się z koła kierownicy, wału, kolumny i przekładni.
Kierownica 2 - koło kierownicy.

Kierownica 3 (maszyny przepływowej) - zespół maszyny przepływowej służący do prowadzenia czynnika oraz, zależnie od rodzaju maszyny, do wytwarzania energii kinetycznej czynnika bądź do regulacji dopływu czynnika do wirnika.
Kierownica 4 - dodatkowy odcinek szyny, o przekroju normalnym lub specjalnym, umieszczony po wewnętrznej stronie zewnętrznej szyny na rozjeździe, aby zapewnić zestawom kołowym utrzymanie właściwego kierunku przy przejeździć przez krzyżownicę.
Kierownica 5 - tama podłużna nadająca strugom wody kierunek wymagany w związku z regulacją rzeki.
Kierownica 6 - sieć pionowa naprowadzająca ryby do pułapki.

Kierownica aerodynamiczna

Kierownica aerodynamiczna, grzebień aerodynamiczny - płaska listwa umocowana pionowo na górnej powierzchni skośnego skrzydłasamolotu równolegle do jego osi; k.a. poprawia opływ płata przy dużych prędkościach i zwiększa stateczność samolotu (uprawnienia budowlane).
Kierownica łańcuchowej - oś współrzędnych x, względem której równanie łańcuchowej ma postać y = achx/a.
Kierownica powierzchni (stożkowej lub walcowej) - linia na danej powierzchni, którą przecinają wszystkią tworzące prostoliniowe danej powierzchni.
Kierownica stożkowej - prosta stała związana z odpowiednim ogniskiem stożkowej w ten sposób, iż stosunek odległości bieżącego punktu stożkowej od ogniska i od tej prostej jest stały.
Kierownica strug - kierownica aerodynamiczna (program egzamin ustny).
Kierownica topograficzna - podstawowy instrument do wykonywania map topograficznych; k.t. składa się z liniału, kolumienki, lunety i koła pionowego i służy do pomiaru odległości, wysokości oraz do graficznego wyznaczania kierunku.

Kierownice ruchu - tory trzech wybranych punktów ciała sztywnego, nie leżących na jednej prostej.
Kierunek 1 - mat. cecha charakteryzująca położenie prostej w przestrzeni wspólne dla wszystkich prostych równoległych; dokładniej klasa abstrakcji następującej relacji równoważności w zbiorze prostych w przestrzeni I, = h <=> l\ || li gdzie || oznacza, że prosta l\ jest równoległa do h (opinie o programie).
Kierunek 2 - rzut celowej na płaszczyznę poziomą miejsca obserwacji, określony wartością kąta wyznaczającego położenie tego rzutu w stosunku do kierunku początkowego.
Kierunek geocentryczny - kierunek do ciała niebieskiego wychodzący ze środka Ziemi.
Kierunek hełiocentryczny - kierunek do ciała niebieskiego wychodzący ze środka Słońca.
Kierunek łatwego magnesowania, oś łatwego magnesowania - kierunek w ferromagnetyku, wzdłuż którego przy namagnesowaniu do nasycenia zużywa się najmniejszą energię zewnętrznego pola magnesującego.
Kierunek nawiązujący - kierunek przyjęty do nawiązania pomiarów kątowych (segregator aktów prawnych).

Kierunek początkowy, kierunek wyjściowy - kierunek, od którego są określane w miarach kątowych wszystkie inne kierunki spostrzegane na stanowisku instrumentu.
Kierunek przewodzenia (złącza p-ń)* - kierunek przepływu prądu stałego, dla którego złącze p-n ma najmniejszy opór (określenie może dotyczyć elementów tunelowych).
Kierunek topocentryczny -  kierunek do ciała niebieskiego wychodzący z danego punktu na powierzchni Ziemi.
Kierunek trudnego magnesowania, oś trudnego magnesowania - kierunek w ferromagnetyku, wzdłuż którego przy namagnesowaniu do nasycenia zużywa się największą energię zewnętrznego pola magnesującego.
Kierunek wewnętrzny - kierunek z punktu wyznaczanego.
Kierunek wiatru - kierunek, z którego wieje wiatr; (2) nawig. kierunek, w którym wieje wiatr, określony kątem między północnym kierunkiem południka a wektorem wiatru (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

23.07.2024
Rozmieszczenie grzejników zdjęcie nr 4
Zmiany w projekcie technicznym

Zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane, opracowanie projektu budowlanego należy do podstawowych obowiązków…

22.07.2024
Rozmieszczenie grzejników zdjęcie nr 5
Historia uprawnień budowlanych w Polsce

Uprawnienia budowlane w Polsce mają długą i złożoną historię, sięgającą czasów przedwojennych (program TESTY UPRAWNIENIA BUDOWLANE - wersja na komputer). W…

Rozmieszczenie grzejników zdjęcie nr 8 Rozmieszczenie grzejników zdjęcie nr 9 Rozmieszczenie grzejników zdjęcie nr 10
Rozmieszczenie grzejników zdjęcie nr 11
Rozmieszczenie grzejników zdjęcie nr 12 Rozmieszczenie grzejników zdjęcie nr 13 Rozmieszczenie grzejników zdjęcie nr 14
Rozmieszczenie grzejników zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Rozmieszczenie grzejników zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Rozmieszczenie grzejników zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami