Blog
Polon
W artykule znajdziesz:
Polon Po - promieniotwórczy pierwiastek chemiczny VI grupy głównej układu okresowego (tlenowce), liczba atomowa 84, o własnościach zasadowych; p. występuje w dwóch odmianach alotropowych, powstaje w wyniku przemian promieniotwórczych; p. towarzyszy rudom uranowym w ilości ok. 0.1 mg na I tonę; metaliczny p. otrzymuje się przez elektrolizę roztworów jego soli; p. ma zastosowanie w chemii radiacyjnej jako źródło cząstek a. zmieszany z berylem jako źródło neutronów (program uprawnienia budowlane na komputer).
Polutanty - odpadki przemysłowe zawierające substancje szkodliwe i powodujące zanieczyszczenie środowiska człowieka polwinit - nazwa handlowa produkowanego w Polsce zmiękczonego polichlorku winylu polyflon - policzterofluoroetylcn połać dachu - część lub całość powierzchni dachu o nachyleniu jednokierunkowym, ograniczona we wszystkich rodzajach dachów okapem, narożami i koszami, a w dachach z kalenicą również kalenicą (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Połączenie chemiczne - związek chemiczny połączenie bagnetowe - łatwo rozłączne połączenie spoczynkowe elementów konstrukcyjnych utworzone przez wykonany w jednym z nich rowek i umieszczony w tym rowku kolek połączony sztywno z drugim elementem; ze względu na rodzaj wzajemnego ruchu obu elementów rozróżnia się p.b. obrotowe, przesuwne i obrotowo-przesuwne połączenie bezpośrednie - połączenie konstrukcyjne, w którym łączone elementy są ze sobą sprzężone bezpośrednio bez części pośredniczących (łączników) (uprawnienia budowlane).
Połączenie czopowe
Połączenie czopowe - połączenie konstrukcyjne czopa i gniazda; w zależności od tego czy elementy połączenia poruszają się względem siebie rozróżnia się p.cz. ruchowe i spoczynkowe połączenie domowe, podłączenie domowe - bud. podziemny przewód (wodociągowy, gazowy, c.o.) stanowiący odgałęzienie od przewodu zewnętrznego, wprowadzony na działkę budowlaną i kończący się w budynku połączenie gwiazdowe, gwiazda, połączenie w gwiazdę - połączenie przyrządów wielofazowych, w którym jeden koniec każdego z uzwojeń przewodów lub przyrządów, odpowiadających poszczególnym fazom, jest połączony z punktem wspólnym, drugi zaś koniec jest połączony z odpowiednim przewodem sieci połączenie gwintowe - połączenie rozłączne elementów konstrukcyjnych za pomocą gwintów; rozróżnia się p.g. ruchowe (stanowiące pary kinematyczne w mechanizmach) oraz spoczynkowe (np. w połączeniach śrubowych, rurowych) połączenie Hirtha połączenie wieloząbkowe (program egzamin ustny).
Połączenie k - połączenie wielołukowe połączenie kątowe - połączenie elementów konstrukcyjnych, w którym łączy się je ze sobą pod pewnym kątem; elementy te mogą być ułożone w jednej lub w kilku płaszczyznach połączenie kielichowe - połączenie elementów rurociągów (rur, kształtek rurowych) przez włożenie gładkiego końca (czopa) jednego elementu w rozszerzenie (kielich) drugiego elementu i uszczelnienie złącza (opinie o programie).
Połączenie klamrowe - połączenie konstrukcyjne za pomocą klamer wciskanych na czop utworzony przez występy na powierzchniach łączonych elementów (np. na kołnierzach rur w rurociągach bezciśnieniowych) połączenie klinowe - połączenie konstrukcyjne rozłączne (zwykle elementów maszyn) przy użyciu klina lub klinów; rozróżnia się p.k. wzdłużne (klinem wzdłużnym), np. przy osadzaniu kół na czopach wałów, oraz p.k. poprzeczne (klinem poprzecznym) połączenie kłowe - połączenie wieloząbkowe połączenie kołkowe - połączenie konstrukcyjne rozłączne (np. elementów maszyn) za pomocą kołków; rozróżnia się p.k. złączne, przenoszące obciążenia i p.k. ustalające wzajemne położenie elementów, związanych ze sobą konstrukcyjnie w inny sposób (segregator aktów prawnych).
Połączenie kołnierzowe - połączenie konstrukcyjne za pomocą kołnierzy i łączników (najczęściej śrub i nakrętek), stosowane np. do łączenia części rurociągów połączenie konstrukcyjne - (1) powiązanie elementów konstrukcyjnych ograniczające lub uniemożliwiające ich względny ruch (promocja 3 w 1).
Najnowsze wpisy
Zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane, opracowanie projektu budowlanego należy do podstawowych obowiązków…
Uprawnienia budowlane w Polsce mają długą i złożoną historię, sięgającą czasów przedwojennych (program TESTY UPRAWNIENIA BUDOWLANE - wersja na komputer). W…
53 465
98%
32