Blog

Spiżarnia lub komórka zdjęcie nr 2
15.06.2019

Kierownik budowy – ile można na tym zarobić?

W artykule znajdziesz:

Kierownik budowy – ile można na tym zarobić?

Zawód kierownika budowy dostępny jest wyłącznie dla osób, które mają odpowiednie wykształcenie wyższe techniczne, np. budownictwo lub architektura oraz praktykę zawodową, która musi być dostosowana do stopnia skomplikowania prowadzonej działalności, jej rodzaju oraz innych wymagań związanych z pełnioną funkcją (https://uprawnienia-budowlane.pl). Warunkiem niezbędnym jest również posiadanie uprawnień budowlanych, za których wydawanie odpowiadają organy samorządu zawodowego (program na komputer).

Spiżarnia lub komórka zdjęcie nr 3
Kierownik budowy – ile można na tym zarobić?

Uprawnienia budowlane może uzyskać wyłącznie po zdaniu egzaminu sprawdzającego znajomość procesu budowlanego i umiejętności stosowania w praktyce posiadanej wiedzy technicznej (program na telefon). Kandydaci na uprawnienia składają egzamin przed komisją egzaminacyjną. Jest ona powoływana przez właściwy dla miejsca zamieszkania kandydata organ samorządu zawodowego.

Dopiero po zdaniu egzaminu na uprawnienia budowlane kandydat otrzymuje na drodze decyzji wpis do centralnego rejestru. Jest również wpisywany na listę członków odpowiedniej miejscowo izby samorządu zawodowego (program egzamin ustny). Praktyka zawodowa, wymagana do uprawnień budowlanych, obejmuje prace związane z bezpośrednim uczestnictwem w pracach projektowych oraz prace, które polegają na pełnieniu funkcji technicznej na budowie. Praktyką może kierować wyłącznie osoba mająca odpowiednie uprawnienia budowlane oraz będąca czynnym członkiem samorządu zawodowego (opinie o programie).

Doświadczenia oraz miejsca pracy

Kierownik budowy odpowiada za kierowanie procesem realizacji budowy bądź robót budowlanych (segregator aktów prawnych). Kierowanie budową to samodzielna funkcja techniczna w budownictwie, która oznacza konieczność samodzielnego rozwiązywania zagadnień techniczno-organizacyjnych i architektonicznych oraz fachowej oceny zjawisk technicznych. Wszystkie podstawowe obowiązki osoby pełniącej funkcję kierownika budowy, znajdują się w prawie budowlanym. Zalicza się do nich m.in. sprawowanie kontroli nad procesem budowlanym. Zarobki kierownika budowy zależą przede wszystkim od jego doświadczenia oraz miejsca pracy, np. w Chojnicach zarobki wynoszą ok. 3 tysięcy złotych netto, a w Warszawie 8,5 tysiąca złotych netto (promocja 3  w 1).

Najnowsze wpisy

23.07.2024
Spiżarnia lub komórka zdjęcie nr 4
Zmiany w projekcie technicznym

Zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane, opracowanie projektu budowlanego należy do podstawowych obowiązków…

22.07.2024
Spiżarnia lub komórka zdjęcie nr 5
Historia uprawnień budowlanych w Polsce

Uprawnienia budowlane w Polsce mają długą i złożoną historię, sięgającą czasów przedwojennych (program TESTY UPRAWNIENIA BUDOWLANE - wersja na komputer). W…

Spiżarnia lub komórka zdjęcie nr 8 Spiżarnia lub komórka zdjęcie nr 9 Spiżarnia lub komórka zdjęcie nr 10
Spiżarnia lub komórka zdjęcie nr 11
Spiżarnia lub komórka zdjęcie nr 12 Spiżarnia lub komórka zdjęcie nr 13 Spiżarnia lub komórka zdjęcie nr 14
Spiżarnia lub komórka zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Spiżarnia lub komórka zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Spiżarnia lub komórka zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami